Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-C5290: Další povedený kousek do kanceláří

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-C5290: Další povedený kousek do kanceláří

13.02.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na inkoustovou jednoúčelovou tiskárnu od společnosti Epson, a to na model s označením WorkForce Pro WF-C5290. Ten nabídne hlavně nízké provozní náklady, skvělou kvalitu tisku a také nadprůměrnou výbavu.

Epson WorkForce Pro WF-C5290: Další povedený kousek do kanceláří

Tato tiskárna patří mezi základní inkoustové modely určené hlavně do pracovního prostředí, kde je důležité nabídnout nejenom kvalitní, ale i levný tisk. A v obou těchto prvcích tato tiskárna vyniká, ale na to se podíváme až později. Zařazením je to klasická jednoúčelová tiskárna, takže umí pouze tisknout, takže pokud potřebujete v kanceláři navíc i kopírovat, skenovat nebo dokonce faxovat, budete se muset poohlédnout jinde. V případě tohoto modelu ale samozřejmě nezůstalo pouze u tisku z počítače, to by byla nuda bez šance na úspěch a stejně jako každá moderní tiskárna, i tato podporuje dnes velmi rozšířený mobilní a online tisk. Přímou komunikaci mezi mobilním telefonem či tabletem s tiskárnou zastřešuje klasické rozhraní WiFi Direct a mezi podporovanými protokoly samozřejmě nesmí chybět ani Apple AirPrint. Zmínit musíme také přítomnost technologie NFC, která mobilní tisk ještě usnadňuje. Největší porci práce v případě mobilního tisku na svá bedra bere aplikace Epson Connect, která sdružuje služby Epson Email Print, Epson iPrint Mobile,a Epson Remote Print. Tiskárna dále podporuje tisk přes Google Cloud Print a z mobilních operačních systémů si poradí s Androidem, iOS od Applu a Fire OS od Amazonu, takže v oblasti mobilního tisku budou spokojeni víceméně všichni.

Epson WorkForce Pro WF-C5290: Další povedený kousek do kanceláří

Ovládací panel se nachází klasicky na přední straně a skládá se z 2.4 palcového barevného dotykového displeje, který je doplněný o několik funkčních tlačítek a čtyřsměrový ovladač s potvrzovacím středem. Oblast s NFC čipem se nachází na levé straně panelu. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché, přejde rychle do krve a v oblasti nastavení či ovládání nejsou vůbec žádné problémy. Prostřednictvím displeje se dá přistupovat také k zabezpečení. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 535 x 425 x 357 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 15.3 kg, takže to není zrovna kompaktní nebo lehký kousek a určitě patří k těm větším. Pro pohodlné usazení to bude chtít samostatný stůl nebo alespoň nějakou lavici a určitě bude lepší, když při manipulaci někdo pomůže. Ve standardu tento model nabízí vstupní kapacitu 330 listů papíru a ta je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 80 listů ve víceúčelovém zásobníku. To ale není konečná kapacita, protože je možné rozšíření pomocí zásobníku o dalších 500 listů, takže maximálně může tento model pojmout až 830 listů papíru. To by mělo bez větších problémů stačit i ve vytíženějším prostředí, a to platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 45 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučeném maximum je 250 až 2500 výtisků.

Epson WorkForce Pro WF-C5290: Další povedený kousek do kanceláří

Ve výbavě samozřejmě neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a konektivní výbava zahrnuje klasiku v podobě USB portu, rozhraní Ethernet, WiFi přijímače s WiFi Direct a také již zmíněný NFC čip. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně jednoduché, stačí najít vhodné místo v kanceláři, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete nezbytný doprovodný software, a to včetně ovladačů, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z webu výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Velkou pochvalu si tento model zaslouží za podporu operačních systémů, v čemž opravdu exceluje a tato tiskárna umí pracovat pod drtivou většinou dnes běžně používaných systémů typu Windows či Mac OS X. To ale není všechno, je možné používat také Linux a Citrix (XenApp 7.6 a novější či XenDesktop Version 7.6), takže v oblasti operačních systémů si opravdu není vůbec na co stěžovat. Co se týče rychlosti, tak přímo výrobce na svých stránkách uvádí 24 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický tisk, což je v reálném světě bez větších problémů dosažitelné.

Epson WorkForce Pro WF-C5290: Další povedený kousek do kanceláří

Při tisku textu s minimálními úpravami pracovala tiskárna rychlostí 26.4 ppm, což je v této třídě takový lepší průměr a určitě naprosto dostatečná hodnota. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací se rychlost pohybovala okolo 16.1 ppm a to je opět velmi dobré. Kvalita tisku je pak opravdu perfektní a v tomto ohledu moc lepších tiskáren v této třídě nenajdete. Text je víceméně srovnatelný s laserovými konkurenty, takže všechno je bez problémů čitelné i při použití opravdu malého fontu a výsledky se hodí i pro náročnější pracovní nasazení. To platí také pro grafiku, přičemž tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami. Kvalita tisku fotografií je také výtečná a výsledky nabídnou jak precizní podání barev, tak vysokou úroveň detailů a příkladnou ostrost. Je ale škoda, že tiskárna neumí tisknout fotografie bez okrajů. Pochválit určitě musíme nízké provozní náklady, které se s použitím tonerů s vysokým objemem víceméně vyrovnají laserovým tiskárnám. Epson k této tiskárně nabízí tonery s výtěžností až 10 000 stránek v případě monochromatického a 5 000 stránek v případě barevného tisku.

Epson WorkForce Pro WF-C5290: Další povedený kousek do kanceláří

Epson WorkForce Pro WF-C5290 je takřka po všech směrech povedená inkoustová tiskárna, která se vyznačuje perfektní kvalitou tisku, dobrými možnostmi v oblasti alternativního tisku, vysokou výtěžností a v neposlední řadě i nízkými provozními náklady. Pokud bychom jí měli něco vytknout, byla by to pouze neschopnost tisknout fotografie bez okrajů. Co se týče ceny, tak tento model se dá na našem trhu sehnat za něco málo přes 7 000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-C5290: Další povedený kousek do kanceláří


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.