Přeposlat Canon Pixma TR4520: Pomalá, ale kvalitně tisknoucí inkoustová multifunkce

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TR4520: Pomalá, ale kvalitně tisknoucí inkoustová multifunkce

23.01.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Inkoustová multifunkční tiskárna Canon Pixma TR4520, na kterou se dnes trochu podrobněji podíváme, spadá do základní kategorie a je určená do domácího i pracovního prostředí. Za zajímavou cenu se může majitel těšit na kvalitní tisk, solidní výbavu, ale také na vyšší provozní náklady.

Canon Pixma TR4520: Pomalá, ale kvalitně tisknoucí inkoustová multifunkce

Jedná se o klasickou inkoustovou multifunkci, která je určená jak do pracovního, tak to domácího prostředí, a kromě klasického tisku zvládá také kopírování, skenování a je osazená i jednotkou faxu. Je to spíše základní model, takže je za poměrně zajímavou cenu a nabídne hlavně kvalitní tisk a rozumnou výbavu. U klasického použití pouze s počítačem ale samozřejmě nezůstalo a výrobce nezapomněl ani na velmi populární mobilní tisk, ačkoliv rozhraní WiFi Direct, které je v oblasti připojení nejpoužívanější, bohužel schází. Tiskárna podporuje Apple AirPrint, disponuje certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem a pomocí služby PIXMA Cloud Link je možné tisknout třeba z Facebooku nebo Instagramu. Tiskárna si dále poradí i se službou Google Cloud Print a pochopitelně podporuje také bezplatnou aplikaci Canon PRINT, která je ke stažení pro mobilní telefony se systémy Android a iOS. Zajímavostí je pak podpora asistentky Alexa od Amazonu pro tisk pouze za pomocí hlasových příkazů. Design moc řešit nemusíme, jedná se o standardní tiskárnu klasických tvarů a svým vzhledem nijak zvlášť nezaujme. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 449.5 x 297.1 x 190.5 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 5.9 kg, což jsou víceméně standardní čísla plně srovnatelná s podobnou konkurencí.

Canon Pixma TR4520: Pomalá, ale kvalitně tisknoucí inkoustová multifunkce

Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím velmi jednoduchého ovládacího panelu nacházejícího se na levé straně šasi tiskárny. Tento panel je složený z dvouřádkového monochromatického displeje a pod ním se nachází několik funkčních tlačítek, alfanumerická klávesnice a tři informační diody. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, rychle přejde do krve a v oblasti nastavení či používání tak nejsou žádné větší potíže. Na první pohled sice působí ovládací panel tak trochu zastarale, ale v této cenové relaci se to dá prominout. Co se týče práce s papírem, tak tato tiskárna disponuje vstupní kapacitou 100 listů papíru, přičemž klasický papír je možné nahradit i fotopapírem, a to 20 listy o rozměru 4 x 6 palce nebo 10 listy o velikosti 5 x 7 palce. Canon na svých stránkách bohužel neuvádí maximální měsíční výtěžnost, k čemuž se v poslední době uchyluje čím dál víc výrobců a na tuto informaci si tedy musíme nechat zajít chuť. Konektivní výbava je spíše základní a obsahuje USB port a rozhraní WiFi Direct, přičemž port Ethernet ve výbavě bohužel schází. Tiskárna je dále vybavena automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk a neschází ani praktický automatický podavač (ADF), což určitě chválíme a tento prvek při vyšším vytížení ušetří opravdu hodně práce.

Canon Pixma TR4520: Pomalá, ale kvalitně tisknoucí inkoustová multifunkce

Automatický podavač zvládne pojmout až 20 listů papíru a pomůže při oboustranném kopírování nebo skenování více dokumentů zároveň. Uvedení do provozu není nijak extra obtížný úkon, stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou pak samozřejmě dostanete i doprovodný software spolu s ovladači, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Tato tiskárna podporuje klasický výběr dnes hojně používaných operačních systémů, a kromě klasických Windows (7, 8 / 8.1 a 10) si poradí i se systémem Mac OS X od Applu (v10.10.5 - v10.13). Z mobilních operačních systémů je tento model možné používat s iOS, Androidem, Windows 10 Mobile a Fire OS od Amazonu. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není nikterak slavná a celkově se dá označit spíše za horší. Přímo výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost tisku 8.8 stránky za minutu (ppm) pro monochromatický a 5 ppm pro barevný tisk, což je i v kategorii základních tiskáren podprůměrná hodnota.

Canon Pixma TR4520: Pomalá, ale kvalitně tisknoucí inkoustová multifunkce

V reálném světě výsledky takřka odpovídají tomu, co zmiňuje výrobce a tisk klasického textu probíhal rychlostí 8.5 ppm. Tiskárna tedy sice plní to, co slibuje výrobce, ale ono se vlastně není moc čím chlubit. Při kombinovaném tisku (text, grafika a fotografie) se rychlost pohybovala okolo 4.5 ppm a jednu barevnou fotografii o rozměru 4x6 palce zvládla tiskárna za 58 sekund. Obě tyto hodnoty jsou spíše podprůměrné a na trhu není problém najít rychlejší tiskárny. Rychlost je tedy horší, ale o to lepší je výsledná kvalita tisku a v tomto ohledu Pixma TR4520 exceluje. Text je příkladně ostrý, všechno je skvěle čitelné i při použití menšího fontu a výsledky se hodí i pro náročnější pracovní účely, třeba pro tisk propagačních materiálů pro zákazníky. To samé platí také pro tisk grafiky, tiskárny nemá problém ani s velmi tenkými linkami a výsledky vypadají opravdu dobře. Pozadu nezůstávají ani barevné fotografie, v čemž inkoustové tiskárny většinou vynikají a tento model není výjimkou. Výsledky jsou plné detailů, jsou příkladně ostré a fotografie disponují také výborným podáním barev. Provozní náklady jsou spíše vyšší, ale to je v této třídě naprosto běžné a je nutné se s tím smířit.

Canon Pixma TR4520: Pomalá, ale kvalitně tisknoucí inkoustová multifunkce

Canon Pixma TR4520 je povedená inkoustová multifunkční tiskárna, kterou výrobce cílí spíše na pracovní prostředí, nicméně svou práci samozřejmě odvede i v domácnosti. Mezi její hlavní výhody patří v první řadě perfektní kvalita tisku, a to jak textu, tak grafiky a také fotografií. Potěší i přítomnost automatického podavače a slušné možnosti v oblasti mobilního tisku, ačkoliv třeba WiFi Direct bohužel schází. Co se týče nevýhod, tak ta největší je v rychlosti, respektive pomalosti tisku. V tomto ohledu patří Pixma TR4520 mezi nejhorší tiskárny nejenom ve své třídě.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TR4520: Pomalá, ale kvalitně tisknoucí inkoustová multifunkce


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.