Přeposlat Canon Pixma TS8220: Stylová inkoustová multifunkce, která je dobře vybavená a skvěle tiskne

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS8220: Stylová inkoustová multifunkce, která je dobře vybavená a skvěle tiskne

02.01.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nová tiskárna Pixma TS8220 od společnosti Canon je typickým zástupcem inkoustových multifunkcí, které jsou určeny převážně do domácího prostředí. Tento model nabídne velmi kvalitní tisk, stylový design, solidní výbavu a také vyšší provozní náklady, což ale není v této třídě nic výjimečného.

Canon Pixma TS8220: Stylová inkoustová multifunkce, která je dobře vybavená a skvěle tiskne

Tato tiskárna spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkcí typu 3v1, takže umí tisknout, kopírovat a skenovat. Jednotka faxu tentokrát ve výbavě schází, takže do vyloženě kancelářského prostředí to úplně ideální model není. Tiskárna na první pohled zaujme svým stylový designem, který je pojatý poměrně minimalisticky a výrobce ji nabízí hned ve třech barevných variantách. Kromě standardní černé a bílé je tento model dostupný i ve výrazné červené, ve které mu to sluší suverénně nejvíc. Kromě klasického tisku z počítače podporuje tato tiskárna také mobilní a online tisk, nicméně klasické rozhraní WiFi Direct bohužel ve výbavě schází a chybí také NFC, které by celý proces usnadnilo. O mobilní tisk se tedy stará v první řadě Bluetooth a tiskárna zvládá také aplikace třetích stran, a to konkrétně Apple AirPrint, Google Cloud Print a disponuje také certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android. Samozřejmě si pak poradí také s aplikací Canon Print, přes kterou jde tisknout, kopírovat i skenovat, a která je zdarma dostupná pro mobilní telefony a tablety se systémy iOS i Android.

Canon Pixma TS8220: Stylová inkoustová multifunkce, která je dobře vybavená a skvěle tiskne

Zmínit bychom určitě měli také bezdrátové rozhraní Wireless PictBridge, které slouží k tisku fotografií přímo z digitálního fotoaparátu (ten musí být touto technologií samozřejmě vybavený také). Tisknout je možné i z paměťových karet typu SD, takže v oblasti alternativního tisku je na tom tento model velmi dobře a víceméně mu není co vytknout. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 4.3 palce a jediný hardwarový ovládací prvek je tlačítko pro zapnutí / vypnutí tiskárny. Uživatelské rozhraní je docela jednoduché a systém ovládání přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu nejsou vůbec žádné problémy. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 373.4 x 325.1 x 142.2 mm se zavřeným zásobníkem, takže je stejně velký jako předchůdce v podobě tiskárny TS8120. I hmotnost čítající 6.5 kg je stejná a ve finále se tedy jedná o poměrně kompaktní a lehkou tiskárnou, s jejímž usazení na stole nebudou žádné větší problémy. Vstupní kapacita čítá celkově 200 listů papíru a ta je rozdělena mezi 100 listů v předním a dalších 100 v zadním zásobníku, přičemž zadní zásobník umí namísto klasického papíru pojmout také 20 listů fotopapíru o velikosti 4x6 palce nebo 10 listů o velikosti 5x7 palce.

Canon Pixma TS8220: Stylová inkoustová multifunkce, která je dobře vybavená a skvěle tiskne

Vstupní kapacita je tedy dostatečná a měla by v drtivé většině domácností bez větších problémů stačit. Ve výbavě tohoto modelu neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, ale automatický podavač (ADF) už bohužel schází. To znamená, že automatické skenování či kopírování více dokumentů zároveň není možné. Konektivní výbava obsahuje USB port, WiFi přijímač, Bluetooth a již zmíněné rozhraní PictBridge, přičemž Ethernet a WiFi Direct bohužel schází. Uvedení tiskárny do provozu je klasický a nijak zvlášť komplikovaný úkon, který moc času nezabere. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž, provést prvotní nastavení a po naplnění zásobníku papírem se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou pak dostanete také příslušný software a pochopitelně také ovladače, ale v jejich případě určitě doporučujeme spíše stažení z webu výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tento model si poradí jak s klasickými Windows (7, 8 / 8.1 a 10), tak se systémem Mac OS X od Applu a z mobilních operačních systémů zvládá iOS, Android, Windows 10 Mobile i Fire OS.

Canon Pixma TS8220: Stylová inkoustová multifunkce, která je dobře vybavená a skvěle tiskne

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, u které výrobce na svých stránkách uvádí maximálně 15 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 10 ppm pro barevný tisk. V reálném světě je rychlost takřka stejná a s 12 stránkovým textovým dokumentem si tiskárna poradila průměrnou rychlostí 13.2 ppm, což není od toho, co uvádí výrobce, moc vzdálené. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací se rychlost pochopitelně zhoršila, a to na 4.8 ppm, což je v této třídě takový normální průměr. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se pak dočkáte za 28 sekund a to není vůbec špatný výsledek. Tiskárny od Canonu z řady TS jsou známy pro svůj kvalitní tisk, kterého dosahují pomocí tiskařského systému se šesti náplněmi a ten samozřejmě obsahuje také model Pixma TS8220. V oblasti tisku vynikají hlavně barevné fotografie, které nabídnou hromadu detailů, parádní ostrost a také skvělé podání barev. Kvalita tisku grafiky i textu je ale také nadprůměrná a tiskárna nemá problémy ani s malým fontem či tenkými linkami. Provozní náklady jsou pochopitelně vyšší než u podobných laserových tiskáren, ale s tím se v této třídě zkrátka musí tak nějak počítat.

Canon Pixma TS8220: Stylová inkoustová multifunkce, která je dobře vybavená a skvěle tiskne

Canon Pixma TS8220 je povedená inkoustová tiskárna, která boduje hned v několika oblastech. Kromě stylového designu nabídne také povedený ovládací panel, dva vstupní zásobníky a velmi dobré možnosti v oblasti alternativního tisku. Podporuje také paměťové karty SD a hlavní devízou tohoto modelu je určitě špičková kvalita tisku. Pokud bychom měli této tiskárně něco vytknout, byla by to absence rozhraní WiFi Direct i automatického podavače a vyšší provozní náklady, ale to je v této třídě normální. Přímo na oficiálních stránkách výrobce se dá tato tiskárna sehnat již za 100 dolarů (cca 2 250 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS8220: Stylová inkoustová multifunkce, která je dobře vybavená a skvěle tiskne


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.