Přeposlat Brother HL-L2395DW: Klasická laserová multifunkce 3v1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L2395DW: Klasická laserová multifunkce 3v1

12.12.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Také dnes se vypravíme ke společnost Brother a trochu podrobněji se podíváme na tiskárnu s označením HL-L2395DW. Ta spadá do kategorie základních laserových modelů a nabídne hlavně dobrou kvalitu tisku textu a nadprůměrnou rychlost.

Brother HL-L2395DW: Klasická laserová multifunkce 3v1

Tato monochromatická laserová tiskárna spadá do kategorie multifunkcí typu 3v1, takže umí tisknout, kopírovat a také skenovat. Jednotka faxu ve výbavě bohužel schází, takže tento model je určený spíše do domácností či méně náročných pracovních skupin a kanceláří, kde není fax vyloženě vyžadovaný. Samozřejmě ale nezůstalo pouze u klasického tisku z počítače, to by nemělo mezi konkurencí moc šancí na úspěch a výrobce dal i tomuto základnímu modelu do vínku schopnost mobilního a online tisku. O přímou komunikaci mezi mobilním telefonem a tiskárnou se stará klasické rozhraní WiFi Direct, přičemž ve výčtu podporovaných technologií neschází ani Apple AirPrint či Mopria certifikace pro snadný tisk z telefonů se systémem Android. Určitě bychom měli pochválit přítomnost NFC čipu, který komunikaci s mobilními telefony ještě usnadňuje a stačí se dotknout s přístrojem na vyznačeném místě na levé straně od displeje a NFC se postará o zbytek. Tento model dále podporuje i mobilní aplikaci iPrint&Scan od Brotheru a umí tisknout také přes Google Cloud Print 2.0, takže v oblasti alternativního tisku je všechno v nejlepším pořádku a je z čeho vybírat.

Brother HL-L2395DW: Klasická laserová multifunkce 3v1

Design vůbec řešit nemusíme, vzhledově se jedná o typickou tiskárnu od Brotheru, takže je na první pohled velmi jednoduchá, nekomplikovaná a přímočará. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 408.9 x 398.7 x 271.7 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 9.9 kg, takže manipulace není obtížná ani pro jednoho člověka. Pro usazení na menším pracovním stole už to ale není a lepší bude vymezit tiskárně samostatný stůl nebo alespoň nějakou lavici. Ovládací panel je zastoupený barevných dotykovým displejem s úhlopříčkou 2.7 palce, který je doplněný o alfanumerickou klávesnici a několik funkčních tlačítek po jeho pravém boku. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché, intuitivní a přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu nejsou vůbec žádné obtíže či komplikace. Maximální vstupní kapacita této tiskárny je 251 listů papíru, přičemž 250 listů pojme hlavní zásobník a zbývající jeden list manuální víceúčelový podavač. Výstupní kapacita je 100 listů papíru a maximální měsíční výtěžnost je 15000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 2000 výtisků. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk samozřejmě neschází, nicméně automatický podavač už bohužel ano a je to škoda, u takto koncipované tiskárny by se určitě tento prvek oživil.

Brother HL-L2395DW: Klasická laserová multifunkce 3v1

Konektivní výbava je velmi dobrá a obsahuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač s technologií WiFi Direct, rozhraní Etnerhet a již zmíněný NFC čip. Uvedení této tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který moc času nezabere a který je víceméně bez větších problémů. Stačí najít vhodné místo pro usazení tiskárny, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete doprovodný software a samozřejmě i ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení přímo z webu výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje drtivou většinu klasických Windows (7, 8 / 8.1 a 10) a poradí si také se systémem Mac OS X od Applu. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která spadá do nadprůměru a výrobce u této tiskárny na svých stánkách uvádí nejvyšší rychlost tisku textu 36 stránek za minutu (ppm). V reálném světě je rychlost o něco málo horší, ale výsledných 33 ppm při klasickém tisku minimálně upraveného textu z Wordu je pořád výtečný výsledek blížící se maximu udávaného výrobcem.

Brother HL-L2395DW: Klasická laserová multifunkce 3v1

Při kombinovaném tisku, který obsahoval dokumenty PDF, PowerPoint a Excel, se průměrná rychlost zhoršila, a to na 14.6 ppm, což je ale pořád lehce nadprůměrný a pro drtivou většinu uživatelů dostatečný výsledek. Ještě bychom měli dodat, že prvního výtisku se dočkáte po 8.5 sekundách. Co se týče kvality tisku, tak ta je v celkovém pohledu nadprůměrná a nejlépe je na tom pochopitelně tisk textu, což se ale dá u takto zaměřené tiskárny tak nějak očekávat. Při tisku textu jsme ocenili perfektní ostrost jednotlivých písmen, díky čemuž je čitelnost skvělá i při použití opravdu malého fontu. Výsledky se tak hodí i pro použití na náročnější pracovní úkony. Také tisk grafiky se dá označit jako nadprůměrné kvalitní, ačkoliv na text pochopitelně trochu ztrácí. Pro vnitropodnikové dokumenty je kvalita tisku grafiky naprosto dostatečná a výsledky je možné použít i pro prezentační úkony, třeba pro zákazníky. Fotografie jsou na tom pochopitelně hůř, ale to není u vyloženě kancelářské tiskárny nic překvapivého a výsledné fotografie většinou trpěly na horší detaily či občasnou zrnitost.

Brother HL-L2395DW: Klasická laserová multifunkce 3v1

Brother HL-L2395DW je povedená laserová multifunkce určená do domácností i méně náročných kanceláří, která nabídne povedenou směsici kladných vlastností a funkcí. Pochválit musíme kvalitní a rychlý tisk, dobrou konektivní výbavu včetně NFC a příjemný ovládací panel. Co se týče nevýhod, tak tu největší vidíme v absenci automatického podavače, který by se k tomto modelu určitě hodil. Ani kvalita fotografií není z nejlepších, ale to je u tohoto typu tiskáren víceméně normální.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L2395DW: Klasická laserová multifunkce 3v1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.