Přeposlat Canon Pixma TS9521C: Pro milovníky scrapbookingu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS9521C: Pro milovníky scrapbookingu

28.11.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Pixma TS9521C od Canonu spadá do kategorie domácích tiskáren a je jako stvořená hlavně pro milovníky tisku fotografií. Nabídne totiž opravdu skvěnou kvalitu tisku fotek, a to není všechno, umí také vytvářet scrapbookové papíry.

Canon Pixma TS9521C: Pro milovníky scrapbookingu

Jedná se o klasického zástupce multifunkcí typu 3v1, takže ve výčtu funkcí tohoto modelu se, kromě tisku, nachází také kopírování a skenování. Jednotkou faxu tato tiskárna vybavena není a odkazuje tím na své zaměření týkající se hlavně domácností. Jedna z hlavních zbraní tohoto modelu je schopnost bezokrajového tisku na papír o velikosti až 12 x 12 palce, takže je možné tvořit tzv. scrapbooky. Pro milovníky tisku fotografií či právě scrapbookingu se jedná o ideální tiskárnu. Kromě klasického tisku z počítače umí tento model samozřejmě také tisknout z mobilních telefonů či tabletů a k přímé komunikaci s touto elektronikou využívá Bluetooth. Trochu klasičtější a rozšířenější WiFi Direct ve výbavě bohužel schází, ale Canon většinou vsází právě na Bluetooth, což je k technologii WiFi Direct důstojná alternativa. Tiskárna podporuje různé technologie třetích stran, třeba Apple AirPrint, Google Cloud Print a neschází jí ani certifikace Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Tiskárna si samozřejmě poradí i s mobilní aplikací Canon Print, pomocí které se dá pracovat s mobilních telefony se systémy iOS i Android a je možné používat také základní editor fotografií Easy-PhotoPrint Editor.

Canon Pixma TS9521C: Pro milovníky scrapbookingu

Tím ale možnosti v oblasti tisku, kopírování a skenování nekončí, tiskárna si poradí s paměťovou kartou i s USB flash diskem, přičemž na tato média je možné skenovat nebo z nich jde klasicky tisknout. Neschází ani technologie PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu, k čemuž je ale samozřejmě nutné mít fotoaparát touto technologií vybavený. Co se týče designu, tak máme před sebou poměrně elegantní kousek techniky, a to je samozřejmě dáno také bílou barvou. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 469.9 x 368.3 x 193 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 9.6 kg, takže je to ve své třídě spíše větší a těžší model. Na druhou stranu to není žádná hrůza, s nalezením vhodného místa na stole problémy nejsou a s tiskárnou je možné sdílet už středně velký pracovní stůl. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím ovládacího panelu, který se skládá z barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 4.3 palce. Ten je umístěný na předním vyklápěcím panelu a jediným klasickým hardwarovým tlačítkem na této tiskárně je to pro její zapnutí a vypnutí. Kapacita této tiskárny je 200 listů papíru a ta je rozdělena mezi 100 listů v předním a 100 v zadním zásobníku.

Canon Pixma TS9521C: Pro milovníky scrapbookingu

Dozadu je pak namísto klasického papíru možné dát také 20 listů fotopapíru o rozměru 4x6 palce nebo 10 listů o rozměru 5x7 palce. Maximální měsíční výtěžnost výrobce na svých stránkách bohužel neuvádí. Konektivní výbava je vcelku obsáhlá a zahrnuje port USB, rozhraní Ethernet, WiFi přijímač, PictBridge a také již zmíněné rozhraní Bluetooth. Tiskárna samozřejmě zvládá oboustranný tisk a je vybavena také automatickým podavačem (ADF), takže zvládá skenovat či kopírovat více dokumentů zároveň. Podavač ale bohužel neumí pracovat oboustranně, což je trochu škoda. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadný a nekomplikovaný úkon, stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem a po spuštění a prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete samozřejmě také doprovodný software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů doporučujeme stažení z webu výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje klasické Windows ve verzích 7, 8 / 8.1 a 10, poradí si i se systémem Mac OS X od Applu (v10.10.5 - v10.13).

Canon Pixma TS9521C: Pro milovníky scrapbookingu

Podpora mobilních operačních systémů zahrnuje klasický iOS, Android, Windows mobile a také Fire OS od Amazonu. Tiskárny řady Pixma nikdy nepatřily mezi rychlostní přeborníky a platí to také pro tento model, u kterého výrobce uvádí maximální rychlost 15 stránek za minutu (ppm) u monochromatického a 10 ppm u barevného tisku. V reálném světě je rychlost trochu horší a při klasickém tisku textu pracovala rychlostí 11.4 ppm, což je takový průměr. Při kombinovaném tisku, který obsahoval výstupy z Excelu, Acrobatu a PowerPointu, se rychlost pohybovala okolo 4.4 ppm. Rychlost tisku fotografií je už ale nadprůměrná a jedna fotka o velikosti 4x6 palce zabrala tiskárně 23 sekund. Kvalita tisku je vpravdě perfektní a platí to jak pro text, tak pro grafiku a samozřejmě i pro fotografie, které jsou nejlepší. Při tisku textu vynikne ostrost jednotlivých písmen, takže čitelnost je výborná i při použit malého fontu a problémy nejsou ani při tisku grafiky. U fotografií pak stojí za pochvalu jak výtečné podání barev, tak nadprůměrná ostrost a také vysoká úroveň detailů.

Canon Pixma TS9521C: Pro milovníky scrapbookingu

Canon Pixma TS9521C je výborná inkoustová tiskárna, která vyniká možností tisknout scrapbooky i perfektní kvalitou tisku fotografií. Je to tedy model určený hlavně pro tvořivé jedince a mezi jeho další kladné vlastnosti patří také dobrá konektivita, povedený ovládací panel a solidní rychlost tisku fotografií. Jinak se jedná o rychlostně maximálně průměrný model a zmínit musíme také absenci rozhraní WiFi Direct a NFC, což by mohlo nejednoho potenciálního zájemce odradit. Provozní náklady jsou sice vyšší, ale to je v této třídě víceméně normální.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS9521C: Pro milovníky scrapbookingu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.