Přeposlat Canon Pixma TS9520: Dobře vybavená inkoustová multifunkce

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS9520: Dobře vybavená inkoustová multifunkce

21.11.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Pixma TS9520 od společnosti Canon spadá do kategorie inkoustových multifunkcí a její hlavní předností je schopnost tisku ve velkém formátu. Pojďme se tedy na tento model podívat trochu podrobněji.

Canon Pixma TS9520: Dobře vybavená inkoustová multifunkce

Výrobce touto tiskárnou cílí na domácnosti či pracovní skupiny a jedná se o model typu 3v1, takže umí tisknout, kopírovat a skenovat. Jednotka faxu ve výbavě schází, což jenom odpovídá zaměření spíše na domácnosti. Nezůstalo ale samozřejmě pouze u klasického tisku z počítače, to by byla docela nuda a tiskárna podporuje také mobilní a online tisk. Výrobce nesáhl po rozhraní WiFi Direct, což je v dnešní době víceméně standardní prvek všech mobilních telefonů a ve výbavě schází také NFC. A přes jaký kanál tedy tato tiskárna komunikuje s telefonem? Přes klasický Bluetooth modul, přičemž výrobce vsadil na variantu 4.0 LE (Low Energy). Tiskárna podporuje rozhraní Apple AirPrint, disponuje certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů se systémem Android a pochopitelně si poradí také s mobilní aplikací od Canonu, která se jmenuje Canon Print a která je dostupná pro iOS i Android. Pomocí této aplikace je možné tisknou z nebo skenovat do telefonu a samozřejmě neschází ani přístup k online datovým schránkám typu Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive nebo Canon Image Gateway. Kromě mobilních telefonů a tabletů je dále možné tisknout přímo z digitálních fotoaparátů, a to pomocí technologie PictBridge, která je také přítomná.

Canon Pixma TS9520: Dobře vybavená inkoustová multifunkce

Tiskárna si pak poradí i s paměťovými kartami ve většině formátů, na které je možné skenovat či z nich lze tisknout, takže v oblasti alternativních zdrojů tisku je na tom tento model opravdu výborně. Rozměry šasi této tiskárny jsou 469.9 x 368.3 x 193 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 9.66 kg, takže je to takový středně velký a těžký model, s jehož uložením nebudou žádné velké problémy a bude stačit víceméně standardní pracovní stůl. Nastavení a ovládání probíhá přes barevný dotykový displej s úhlopříčkou 4.3 palce, který se nachází na předním výklopném panelu a jediné klasické tlačítko je to, které slouží k zapnutí a vypnutí tiskárny. Uživatelské rozhraní je vesměs velmi intuitivní a styl ovládání přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu nejsou žádné problémy. Vstupní kapacita tohoto modelu je 200 listů papíru a ta je rozdělena mezi 100 listů v předním a 100 listů v zadním zásobníku. Do obou můžete dát stejný papír, nebo také využívat každý pro papír jiného typu či velikosti, což je určitě praktické a zadní zásobník zvládne pojmout i 20 listů fotopapíru o velikosti 4x6 palce nebo 10 listů o velikosti 5x7 palce.

Canon Pixma TS9520: Dobře vybavená inkoustová multifunkce

Součástí standardní výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což většinou bývá u tiskáren této třídy samozřejmostí a výrobce sáhl i po automatickém podavači (ADF). Ten zvládne pojmout 20 listů papíru a umožňuje kopírování a skenování více dokumentů zároveň, ale oboustranné kopírování a skenování už bohužel nepodporuje. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet, vestavěný WiFi přijímač a již zmíněné technologie PictBridge a Bluetooth. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadné a stačí najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou samozřejmě dostanete doprovodný software i ovladače, nicméně u ovladačů určitě doporučujeme stáhnout je z webu výrobce a mít tak jistotu, že budete mít ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje klasické Windows ve verzích 7, 8 / 8.1, 10 a poradí si také se systémem Mac OS X od Applu (v10.10.5 - macOS v10.13). Z mobilních operačních systémů je možné využívat iOS, Android, Windows 10 Mobile, a dokonce i Fire OS, kterým je osazena elektronika od Amazonu.

Canon Pixma TS9520: Dobře vybavená inkoustová multifunkce

Nyní se můžeme podívat na rychlost tisku, která je velmi dobrá a výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost 15 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 10 ppm pro barevný tisk. V reálném světě se rychlost těmto údajům vcelku blíží a při klasickém tisku textu si tiskárna poradila s 12 stránkovým dokumentem z Wordu s minimálně formátovaným textem průměrnou rychlostí 13.4 ppm. Při kombinovaném tisku (Acrobar, Excel, PowerPoint) klesla rychlost na 4.7 sekundy, což je pořád poměrně slušná hodnota. Jedné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se pak dočkáme za hezkých 23 sekund. Kvalita tisku je perfektní ve takřka všech směrech a vynikají samozřejmě hlavně klasické barevné fotografie. Ty nabídnou výbornou ostrost, takřka dokonalé podání barev a výsledky jsou plné detailů. Kvalita tisku textu je určitě nadprůměrná, jednotlivá písmenka jsou příkladně ostrá a čitelnost je dobrá i při použití malého fontu, okolo 6 bodů. V oblasti tisku grafiky jsou výsledky také dobré, nicméně občasné problémy se vyskytly při přechodu z tmavě zelené do černé barvy na pozadí, nicméně jinak bylo všechno v pořádku.

Canon Pixma TS9520: Dobře vybavená inkoustová multifunkce

Canon Pixma TS9520 je povedená inkoustová multifunkční tiskárna, která boduje hned v několika oblastech. Její hlavní zbraní je schopnost tisku ve velkém formátu, a kromě toho nabídne i vcelku rychlý tisk, výtečnou konektivitu, dobrou vstupní kapacitu a celkově výbornou kvalitu tisku. Je trochu škoda, že ve výbavě schází klasické rozhraní WiFi Direct a mezi nevýhody počítáme i absenci oboustranného automatického skenování a kopírování. Provozní náklady jsou sice vyšší, ale to není v této třídě nic překvapivého.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS9520: Dobře vybavená inkoustová multifunkce


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.