Přeposlat Brother HL-L3230CDW: Základní LED barevná tiskárna, která nabídne kvalitní a rychlý tisk

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L3230CDW: Základní LED barevná tiskárna, která nabídne kvalitní a rychlý tisk

07.11.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na tiskárnu Brother HL-L3230CDW, což je jednoúčelový model spadající do kategorie barevných LED tiskáren. Je to takový vstupní model do této kategorie a mezi jeho hlavní výhody patří kvalitní tisk či dobrá vstupní kapacita.

Brother HL-L3230CDW: Základní LED barevná tiskárna, která nabídne kvalitní a rychlý tisk

Výrobce tímto modelem cílí hlavně na domácí pracovní skupiny či menší kanceláře a jak jsme se již zmínili, jedná se o jednoúčelovou barevnou LED tiskárnu. Tato technologie tisku je velmi podobná laserové technologii s tím rozdílem, že u LED tiskárny jsou zdrojem elektromagnetického záření LEDky namísto laserového paprsku. Výhoda této technologie je hlavně v menších nárocích na velikost, takže LED tiskárny jsou většinou kompaktnější než jejich laserový konkurenti. A také levnější, co se týče pořizovací ceny, ale na druhou stranu, provozní náklady bývají vyšší. Vraťme se ale zpět k modelu HL-L3230CDW od Brotheru a pojďme se podívat na to, co všechno umí. Jedná se o single tiskárnu, takže umí pouze tisknout, ale samozřejmě nezůstalo jenom u nudného tisku z počítače a v této oblasti najdeme spoustu možností. Podpora mobilního tisku neschází a o přímou komunikaci s mobilním telefonem se stará rozhraní WiFi Direct, což je taková klasika. Zmínit musíme také certifikaci Mopria pro přímý tisk z telefonů s Androidem, podporu Apple AirPrint, Google Cloud Print, Cortado Cloud Print a tiskárna si samozřejmě poradí také s aplikací iPrint&Scan od Brotheru.

Brother HL-L3230CDW: Základní LED barevná tiskárna, která nabídne kvalitní a rychlý tisk

V oblasti alternativního tisku je na tom tedy tento model dobře a jedinou výtku máme k tomu, že přes iPrint&Scan není možné tisknout z cloudových úložišť typu Box, Dropbox nebo třeba OneDrive. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 461 x 410 x 252 mm, takže to není přehnaně velký model a na standardním stole se pro něj vždy najde místo. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 18 kg. Ovládací panel této tiskárny je vyvedený v duchu tiskáren před několika (desítkami) lety a skládá se vlastně pouze z jednořádkového monochromatického displeje doplněného o několik funkčních tlačítek. Jednodušeji už to opravdu nešlo, ale na druhou stranu, tento oldschoolový ovládací panel se používá vcelku příjemně a nejsou s ním žádné zásadní problémy. Ale ani tak se neubráníme dojmu, že něco o trochu modernějšího by tiskárně slušelo líp. Vstupní kapacita čítá 250 listů papíru, což není vůbec špatné a mělo by to stačit i náročnějším zákazníkům. To ostatně platí i pro maximální měsíční výtěžnost čítající 30000 výtisků, přičemž výrobcem doporučené měsíční maximum je 1500 výtisků. Ještě dodáme, že výstupní kapacita čítá 150 výtisků.

Brother HL-L3230CDW: Základní LED barevná tiskárna, která nabídne kvalitní a rychlý tisk

Konektivní výbava zahrnuje WiFi s rozhraním WiFi Direct a neschází ani port Ethernet či klasický USB port. O pohodlný oboustranný tisk se pak postará automatický duplexer. Uvedení tohoto modelu do provozu je velmi snadné, stačí zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje klasiku v podobě Windows (7, 8 / 8.1 a 10), poradí si i s pracovními Windows Server (2008 / 2012) a samozřejmě zvládne také systém Mac OS X od Applu, a to ve verzi 10.8.x či novější. Výrobce pak myslel i na uživatele Linuxu a tuto tiskárnu je možné používat pod CUPS a LPD/LPRng. Součástí balení je také doprovodný software, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme stáhnout si je z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a ve své třídě patří Brother HL-L3230CDW k těm nejrychlejším tiskárnám. Výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost 18 stránek za minutu (ppm) pro barevný i monochromatický tisk a rychlost je v reálném světě víceméně úplně stejná.

Brother HL-L3230CDW: Základní LED barevná tiskárna, která nabídne kvalitní a rychlý tisk

To znamená, že 12 stránkový dokument z Wordu (čistý text s minimálními úpravami) tato tiskárna zvládla vytisknout rychlostí 18 ppm. Při kombinaci se rychlost pochopitelně trochu zhoršila a při tisku dokumentu kombinujícího Acrobat, Excel a PowerPoint rychlost spadla na 10.1 ppm, nicméně to je pořád velmi dobrý výsledek. Ještě dodáme, že prvního výtisku se dočkáte za 15.5 sekundy. Rychlost tisku je tedy velmi dobrá, nicméně výsledná kvalita je ještě o kousek lepší, a to určitě potěší. Text, grafika i fotografie jsou na velmi vysoké úrovni a výsledky potěší i náročnější uživatele. Kvalita tisku textu je naprosto perfektní a výsledky se blíží tomu, co můžeme najít třeba v novinách a výtky nemáme ani ke kvalitě tisku grafiky. Tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami, všude je hodně detailů a podání barev je bez připomínek. Fotografie sice kvalitou na lepší inkoustové tiskárny nemají, ale moc jim do toho neschází, a kromě perfektního podání barev jsou výsledky ostré a plné detailů. Náklady na jeden výtisk jsou sice vyšší, ale to není u vstupních laserových / LED tiskáren nic výjimečného.

Brother HL-L3230CDW: Základní LED barevná tiskárna, která nabídne kvalitní a rychlý tisk

Brother HL-L3230CDW je výborná LED tiskárna, která sice spadá mezi základní modely, ale i tak nabídne povedený mix příjemných vlastností. Mezi hlavní výhody této tiskárny patří perfektní kvalita tisku, dobrá podpora v oblasti mobilního tisku, nadprůměrná rychlost a dobrá vstupní kapacita. Co se týče záporných vlastností, tak zmínit musíme hlavně vyšší provozní náklady a nemožnost tisknout u určitých cloudů přes aplikaci iPrint&Scan.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L3230CDW: Základní LED barevná tiskárna, která nabídne kvalitní a rychlý tisk


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.