HP


Přeposlat HP Sprocket 2nd Edition: Aktuálně nejlepší mobilní fototiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Sprocket 2nd Edition: Aktuálně nejlepší mobilní fototiskárna

24.10.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes zavítáme do světa kompaktních mobilních fototiskáren a trochu podrobněji se podíváme na model Sprocket 2nd Edition od společnosti HP. Už dle označení je patrné, že se jedná o další generaci a nutno podotknout, že zlepšení se událo takřka na všech frontách.

HP Sprocket 2nd Edition: Aktuálně nejlepší mobilní fototiskárna

I když by se podle jména této tiskárny mohlo zdát, že je to druhý Sprocket model, není tomu tak a ve skutečnosti je 2nd Edition už třetí tiskárnou tohoto jména v pořadí. Nahrazuje první generaci z roku 2016, která se ještě pořád prodává a druhá tiskárna z této rodinky se jmenuje Sprocket Plus, takže Sprocket 2nd Edition je vskutku třetím modelem v řadě. V této kategorii tiskáren se pohybuje poměrně hodně výrobců, jako třeba Canon nebo Kodak, nicméně je to právě řada Sprocket od HP, která je aktuálně ve své třídě tou nejlepší. A nová generace to jenom potvrzuje, protože přináší poměrně dost vylepšení v hodně oblastech a v kategorii mobilních fototiskáren zkrátka lepší volbu aktuálně nenajdete. V oblasti designu je 2nd Edition takřka stejná, jako původní model a hlavní odlišovací prvek je v tom, že na horní straně schází logo HP a povrch je ozdobený třpytkami. Samotná barva šasi může být černá, bílá, světle oranžová či světle fialová a jako celek působí tato novinka hezky elegantně, stylově a tak trochu mladistvě. Podle průzkumu HP používají tyto typy mobilních fototiskáren nejčastěji ženy ve věku mezi 16 a 24 lety, takže je to kategorie zaměřená vyloženě na mladé uživatele.

HP Sprocket 2nd Edition: Aktuálně nejlepší mobilní fototiskárna

S rozměry 117.6 x 80 x 24.9 mm je tato tiskárna podobně rozměrná jako menší chytrý telefon, nicméně šasi je samozřejmě podstatně vyšší, protože ukrývá tiskařský mechanizmus a všechnu tu elektroniku. Hmotnost se zastavila na hodnotě 172 gramů, což je příjemně málo a s manipulací či každodenním přenášením této mobilní fototiskárny tak nejsou sebemenší problémy. Zkrátka ji hodíte do batohu nebo do větší kapsy od bundy / saka a ani o ní nebudete vědět. Co se týče prvků, které na těle této tiskárny najdete, tak vpředu sedí výstup, ze kterého se na svět dostávají výtisky, stavovská LEDka a na zadní straně najdeme vypínací tlačítko, microUSB konektor pro nabíjení, LEDku ukazující stav baterie a praktické poutko. A to je všechno, žádný ovládací panel tu není, protože všechno se samozřejmě ovládá z displeje chytrého telefonu nebo tabletu. Samotná tiskárna tedy slouží výhradně jako tiskařský hardware a všechno ostatní, tedy párování přes Bluetooth nebo úprava fotografií, se prování přímo přes připojený telefon či tablet. V této třídě je to víceméně klasika, stejně tak jako použití ZINK technologie (Zero Ink) k tisku a je to případ i tohoto modelu.

HP Sprocket 2nd Edition: Aktuálně nejlepší mobilní fototiskárna

Jedná se o termosublimační technologii, která funguje tak, že pomocí tepla se na speciálním papíru aktivují barevné krystalky a z těch poté vznikne výsledná fotografie. To znamená, že tyto tiskárny nepotřebují vůbec žádný toner, protože všechny barvy jsou již obsaženy ve výše zmíněném speciálním papíru a tiskárna ho víceméně jenom zahřeje dle aktuálního zadání. Společnosti ZINK a HP jsou partneři, takže ZINK pro HP tento speciální papír vyrábí a ten byl pro potřeby této konkrétní řady trochu poupravený tak, aby jí co nejlépe seděl. Když už jsme nakousli ten papír, tak vězte, že tato tiskárna tiskne na papír o rozměrech 2 x 3 palce a ten se do ní vkládá tak, že tiskárnu otevřete a papíry jednoduše vložíte dovnitř šasi aktivní stranou směrem nahoru. Nesmíte ale zapomenout na speciální, modrý doplňkový papír, který je obsažený v každém balení a který musí jít do tiskárny jako první, a to popsanou stranou dole. Tato strana totiž obsahuje čárový kód, který si tiskárna naskenuje a s jeho pomocí se pak nakonfiguruje na konkrétní balení s papírem. Co se týče aplikace, tak ta se jmenuje jednoduše Sprocket App a je k dispozici zdarma v Apple Store a Google Play Store.

HP Sprocket 2nd Edition: Aktuálně nejlepší mobilní fototiskárna

Samotné spárování s telefonem probíhá prostřednictvím Bluetooth a je velmi snadné, víceméně bez komplikací. Tisknout pak můžete jak fotografie přímo z telefonu, tak z různých sociálních sítí typu Facebooku nebo Instagramu. Stejně jako u většiny ostatních podobných tiskáren, i zde je možné přímo v aplikaci provádět všemožné nastavení, úpravy a editace. Je samozřejmě možné také přidávat různé rámečky, popisky, nálepky a podobné věci. Zajímavostí je přítomnost rozšířené reality, podobné jako u modelu Lifeprint a jde o to, že k fotografiím jsou přidělena videa, které se po naskenování fyzické fotografie přes aplikaci Sprocket zobrazí a fotografie tak na oko ožije přímo na displeji telefonu. Co se týče rychlosti, tak jednu fotografii tato tiskárna zvládne za 39 sekund, takže je z celé rodinky Sprocket nejrychlejší a za jednu z nejrychlejších platí také v celé své třídě. Kvalita tisku je dobrá a víceméně odpovídá tomu, na co jsme u ZINK tiskáren zvyklí. Výsledky sice nejsou tak dobré, jako u klasických inkoustových tiskáren, ale svému účelu poslouží více než dobře a celkově je kvalita slušná. Provozní náklady jsou samozřejmě vyšší než u klasických tiskáren, ale s tím se u tohoto typu musí počítat.

HP Sprocket 2nd Edition: Aktuálně nejlepší mobilní fototiskárna

HP Sprocket 2nd Edition je povedená mobilní fototiskárna, která je z řady Sprocket nejnovější a zároveň i nejlepší. A neplatí to jenom u této konkrétní modelové řady, mezi mobilními tiskárnami s tiskem o rozměru 2 x 3 palce je Sprocket 2nd Edition tím nejlepším modelem. Nabídne zajímavý, elegantní styling, skvělou aplikaci, vcelku rychlý tisk a slušnou kvalitu. Co se týče ceny, tak tento nový model stojí stejně jako ten původní, takže 130 dolarů (cca 2 915 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Sprocket 2nd Edition: Aktuálně nejlepší mobilní fototiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.