Přeposlat Lexmark B2338dw: Rychlá a dobře vybavená základní tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark B2338dw: Rychlá a dobře vybavená základní tiskárna

17.10.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Základní laserové monochromatické tiskárny mají pořád na trhu pevné místo a jsou ideální většinou do menších či středně velkých kanceláří nebo pracovních skupin. Je to případ i tiskárny B2338dw od společnost Lexmark, kterou si dnes trochu podrobněji proklepneme.

Lexmark B2338dw: Rychlá a dobře vybavená základní tiskárna

Tato jednoúčelová laserová monochromatická tiskárna spadá do základní kategorie, ale i tak nabídne solidní vlastnosti a dobou výbavu. Tento typ tiskáren je samozřejmě určený hlavně do kanceláří a spíše pro pracovní nasazení, nicméně svou práci si pochopitelně odbude i v domácnosti, a to hlavně pokud tisknete převážně text. V oblasti vzhledu se jedná o klasickou kancelářskou tiskárnu, nicméně dvoubarevný design jí trošku přidává na atraktivitě (samozřejmě za předpokladu, že něco jako kancelářská tiskárna může být pro někoho atraktivní elektronika). Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 399 x 376 x 260 mm, takže je to taková středně velká tiskárna a s nalezením vhodného místa na stole by neměly být žádné větší obtíže. Hmotnost 13.9 kg také není nějak extra vysoká a manipulace bude proveditelná i pro jednoho člověka, ačkoliv ve dvou se to lépe táhne a přenášení ve dvojici tak bude určitě pohodlnější. Ovládací panel je nesmírně jednoduchý a jednodušeji už to vlastně asi nešlo. O zobrazování se stará monochromatický dvouřádkový displej, který je doplněný o dvě směrové šipky s tlačítkem OK a další čtveřici funkčních tlačítek.

Lexmark B2338dw: Rychlá a dobře vybavená základní tiskárna

Levnější tiskárny většinou nejsou známy pro své velké, barevné a dotykové displeje a Lexmark B2338dw je stejný případ, ačkoliv konkrétně u tohoto modelu působí ovládací panel ještě více okleštěným dojmem než normálně. Na druhou stranu, ovládání je docela pohodlné a přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu nejsou vůbec žádné problémy. Také nastavení je bez větších obtíží a tento model navíc podporuje mobilní aplikaci Lexmark Mobile Assistant, takže je možné ho pohodlně nastavit přes mobilní telefon. Tato aplikace je volně ke stažení pro operační systémy iOS od Applu i Android. Vstupní kapacita této tiskárny je 350 listů a tento objem je rozdělený mezi 250 listů v hlavním a 100 listů v univerzálním podavači. Vstupní zásobník je možné rozšířit a maximální kapacita se může vyšplhat až na 900 listů, což by mělo stačit i ve vytíženější kanceláři. To ostatně platí i pro maximální měsíční výtěžnost 50000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum se pohybuje mezi 500 a 6000 výtisky za měsíc. Součástí standardní výbavy je automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což se v této třídě tak nějak očekává a ještě dodáme, že v základním nastavení figuruje právě oboustranný tisk.

Lexmark B2338dw: Rychlá a dobře vybavená základní tiskárna

Konektivita zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač (802.11b/g/n) a neschází ani rozhraní Ethernet, takže v této oblasti je výbava kompletní. Při instalaci je možné nainstalovat tři ovladače, a to základní a takový univerzální ovladač XL, PCL ovladač, a nakonec ovladač PostScript. Při propojení tiskárny přes USB port se automaticky nainstaluje univerzální ovladač XL, nicméně instalační program detekuje i další ovladače, které už je ale třeba stáhnout. Instalace jednoho z dalších ovladačů je možné přes Windows a funkci přidání tiskárny a určitě stojí za zmínku, že tato tiskárna je vedená pod trochu matoucím označením MS320, což je označení její série. Celý proces instalace a prvotního nastavení je o něco složitější a náročnější, než bývá zvykem a je to trochu škoda. V oblasti podpory operačních systémů si ale není absolutně na co stěžovat a v tomto ohledu je Lexmark B2338dw absolutním premiantem. Kromě klasických Windows 7/8/8.1 a 10 si poradí také se systémem Mac OS X od Applu (verze 10.6, 10.7, 10.8, 10.9, 10.10, 10.11, 10.12) a dokonce i s Linuxem a jeho různými distribucemi. Případný majitel může tuto tiskárnu provozovat třeba pod Ubuntu, Fedorou nebo Red Hatem, přičemž kompletní výčet podporovaných systémů je k dispozici na stránkách výrobce.

Lexmark B2338dw: Rychlá a dobře vybavená základní tiskárna

Nyní se můžeme přesunout k samotnému tisku, a to konkrétně k jeho rychlosti, která je velmi dobrá a řadí se k nadprůměru. Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost tisku na jednu stránku 38 ppm a při oboustranném tisku je to 19 ppm, přičemž v reálném světě je možné těchto hodnot bez problémů dosáhnout. Dokument z Wordu o 12ti stránkách zvládla tiskárna vytisknout rychlostí 44 ppm na jednu stránku a 19.7 ppm v případě oboustranného tisku, takže ve skutečnosti je tiskárna ještě rychlejší, než co udává výrobce. Při kombinovaném tisku byla rychlost 17.4 při klasickém a 13.4 ppm při oboustranném tisku, a to jsou pořád nadprůměrné výkony. V oblasti kvality vyniká hlavně text, u kterého je čitelnost naprosto bezproblémová i při použití malého fontu a jednotlivá písmena jsou hezky ostrá. Kvalita tisku grafiky je pak už horší a tiskárna má problémy hlavně s tenkými linkami, které mají tendence oproti černému nebo šedému pozadí mizet. Mírné problémy jsou také s jednotlivými barevnými odstíny a jejich korektním zobrazní. Fotografie jsou víceméně standardní a odpovídají tomu, co se dá od monochromatické laserové tiskárny čekat.

Lexmark B2338dw: Rychlá a dobře vybavená základní tiskárna

Lexmark B2338dw je povedená laserová single tiskárna, která nabízí hlavně mix rychlého tisku, dobré vstupní kapacity a vysoké měsíční výtěžnosti. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to trochu obtížnější instalace i prvotní nastavení, opravdu maličký displej a horší kvalita tisku grafiky. Kvalita tisku textu je slušná a celkově hodnotíme tisk průměrně. Cena této tiskárny se na našem trhu pohybuje okolo 4 700 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark B2338dw: Rychlá a dobře vybavená základní tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.