HP


Přeposlat HP Tango X: Chytrá tiskárna v dekoračním obalu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Tango X: Chytrá tiskárna v dekoračním obalu

03.10.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na velmi zajímavou tiskárnu od společnosti HP, a to na model s trochu tajemným označením Tango X. Jedná se o chytrou tiskárnu, která jako tiskárna ani moc nevypadá a nabídne několik zajímavých vlastností.

HP Tango X: Chytrá tiskárna v dekoračním obalu

Tato tiskárna spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkcí typu 3v1, takže kromě tisku zvládá i kopírovat a skenovat. Všechno se děje prostřednictvím chytrého telefonu, protože ten je jakousi prodlouženou rukou této tiskárny. Kromě ovládání přes aplikaci je možné tento model ovládat i hlasem, ale o tom všem si povíme až později. Začneme jako vždy designem, který se výrobci povedl a Tango X na první pohled vypadá, jako by ho navrhl Apple. Design této tiskárny je totiž nesmírně čistý, přímočarý a ve své jednoduchosti je zkrátka elegantní a stylový, což je právě hlavní poznávací znak produktů Apple. Velké logo HP na horním víku vás ale nenechá ani na vteřinu na pochybách, kdo že za touto povedenou tiskárnou stojí. Kromě varianty s přídomkem X existuje také verze bez tohoto písmena a jediným rozdílem mezi těmito sourozenci je ten, že verze X je v základu vybavena elegantním obalem, který tak trochu připomíná přebal knihy. Prozatím jsou k dispozici dvě verze, a sice modrá (Blue Woven) a šedá (Gray Woven), nicméně do prodeje se chystá i varianta imitující korek (Cork and Currant) a indigově modrý přebal (Indigo Linen).

HP Tango X: Chytrá tiskárna v dekoračním obalu

Společnost HP si údajně nechala udělat průzkum a z toho vyšlo najevo, že většina domácností si nechce ,,kazit“ celkovou atmosféru svého útulného domova něčím tak fádním, jako je tiskárna klasických tvarů. Proto tedy toto krytí, které ze sice hezké, ale pořád tiskárny, udělá příjemný dekorační prvek. Při používání je samozřejmě nutné tento přebal otevřít a tím vznikne užitečná přistávací plocha pro vytisknuvší se dokumenty. Ovládací panel tato tiskárna žádný nemá, všechno se dělá přes aplikaci nebo pomocí hlasových povelů a na přední straně se nachází LED pásky, které se rozsvítí třeba při tisku nebo v případě, že dojdou náplně. Jedinými hardwarovými prvky na této tiskárně jsou konektor pro připojení napájení a tlačítko pro zapnutí / vypnutí. Kompletní rozměry Tanga X jsou 388.6 x 246.3 x 91.4 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 3.4 kg, což platí se zavřeným víkem a bez obalu. Jedná se tedy o příjemně kompaktní model, který se dá umístit prakticky všude a nikde nezabere zbytečně moc místa. Tato tiskárna funguje tak, že je permanentně připojena ke cloudu a komunikaci s ní probíhá prostřednictvím chytrého telefonu a aplikace HP Smart.

HP Tango X: Chytrá tiskárna v dekoračním obalu

Připojení telefonu usnadňuje technologie WiFi Direct a díky tomu, že je tiskárna neustále online na cloudu, můžete do ní přes aplikaci posílat dokumenty k vytištění úplně odkudkoliv (musíte být samozřejmě také online). Jedna z nejzajímavějších funkcí se jmenuje Scan To (třeba Scan To Copy nebo Scan to Email) a funguje tak, že po volbě příslušného výstupu pro skenování vám aplikace otevře fotoaparát, kterým vyfotíte požadovaný dokument a ten se podle vaší volby buď přímo vytiskne nebo se uloží do mailu. Tato funkce je ale vhodná samozřejmě pro použití pouze s několika málo stránkami a moc si neumíme představit, že bychom takto fotili třeba padesát stránek. Tiskárna klasický skener a kopírku vlastně vůbec nemá a tyto věci se dějí právě přes fotoaparát v telefonu. Další možnost ovládání je pomocí hlasu a tiskárna si poradí s hlasovými příkazy asistentů Amazon Alexa, Microsoft Cortana a Google Assistant. Tiskárna umí do připojeného mobilního telefonu také posílat notifikace (třeba o dokončené činnosti), a pokud si majitel předplatí službu HP Instant Ink, zvládne si sama při docházející náplni objednat novou.

HP Tango X: Chytrá tiskárna v dekoračním obalu

Maximální měsíční výtěžnost je 500 výtisků s tím, že výrobce doporučuje 100 až 300 výtisků. Vstupní zásobník disponuje spíše podprůměrnou kapacitou 50 listů a výstupní žádný není, takže listy padají do prostoru před tiskárnou, a to je jeden z důvodů, proč je lepší sáhnout po verzi X s obalem, který slouží jako taková přistávací dráha pro vytisknuté dokumenty. Co se týče rychlosti tisku, není HP Tango X žádný rychlostní démon a výrobce na svých stránkách uvádí 10 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 8 ppm pro barevný tisk. Čistý text zvládá tiskárna rychlostí 9.6 ppm, což se blíží údaji od výrobce a při kombinovaném tisku se rychlost pochopitelně zhorší. Při tisku textu, grafiky a prezentací pracovala tato tiskárny rychlostí 1.8 ppm, což z ní dělá jeden z nejpomalejších modelů vůbec. Jedné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za 59 sekund. Kvalita tisku je velmi dobrá a platí to jak pro text, tak pro grafiku a také pro fotografie. Jednotlivá písmena jsou hezky ostrá, takže čitelnost je skvělá i při použité menšího fontu a u fotografií zase vynikne podání barev i dobrá ostrost.

HP Tango X: Chytrá tiskárna v dekoračním obalu

HP Tango X je velmi zajímavá tiskárna, která staví na tom, že je neustále online a uživatel k ní může prostřednictvím aplikace přistoupit prakticky z jakéhokoliv místa. Tento model potěší také velmi stylovým designem, relativně rozumnými provozními náklady (se službou Instant Ink) a kvalitním tiskem. Co se týče nevýhod, tak tou největší je malá vstupní kapacita, nízká maximální měsíční výtěžnost a fakt, že i když se jedná o tiskárnu 3v1, kopírku a skener u ní nenajdete. Tyto dvě funkce zastupuje fotoaparát u připojeného telefonu, což sice funguje, ale není to úplně plnohodnotné řešení. Cena tohoto modelu byla stanovena na 199 dolarů (cca 4 455 Kč bez DPH) a varianta bez X, která nemá stylový obal, vyjde na 149 dolarů (zhruba 3 335 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Tango X: Chytrá tiskárna v dekoračním obalu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.