Přeposlat Canon imageClass MF232w: Rychlá laserová multifunkce 3v1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass MF232w: Rychlá laserová multifunkce 3v1

19.09.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Klasické laserové monochromatické tiskárny jsou do kancelářského prostředí, kde se tiskne výhradně text a tiskne se ho hodně, nejlepší možností. Dnes se na jednu takovou laserovou tiskárnu podíváme, a to konkrétně na model imageClass MF232w od Canonu.

Canon imageClass MF232w: Rychlá laserová multifunkce 3v1

Jedná se o klasického zástupce třídy monochromatických laserových tiskáren a hlavní pracoviště tohoto modelu budou kanceláře nebo pracovní skupiny. Stejně jako drtivá většina ostatních modelů, i tento se nejvíc hodí při výraznějším poměru tisku textu a je to takový vstupní model do světa laseru. Nezůstalo ale pouze o obyčejného tisku z počítače, kopírování a skenování, to by byla docela nuda a tato tiskárna podporuje také mobilní a online tisk. Přímou komunikaci s mobilním telefonem zastřešuje klasické rozhraní WiFi Direct a tiskárna si samozřejmě rozumí také s rozličnými tiskařskými rozhraními, třeba s Apple AirPrint nebo Google Cloud Print. Nechybí ani Mopria certifikace pro jednoduchý tisk přímo z mobilních telefonů se systémem Android či podpora aplikace Canon Print Business. Ta umožňuje mimo jiné třeba tisk z různých cloudových úložišť či přímo z mailu. Vzhled tohoto modelu moc řešit nemusíme, jedná se o klasickou tiskárnu určenou do kanceláří, ale na chvíli se zastavíme u rozměrů. Ty čítají 391.1 x 370.8 x 312.4 mm a jedná se tedy o příjemně kompaktní model, který není problém uložit ani na menší pracovní stůl.

Canon imageClass MF232w: Rychlá laserová multifunkce 3v1

Hmotnost se zastavila na hodnotě 11.4 kg, což je opět příjemně málo a ve své třídě se jedná o jednu z nejmenších a nejlehčích tiskáren. Ovládací panel umístěný na přední straně je výklopný, takže jde upravit jeho poloha a je velmi jednoduchý. Skládá se z malého monochromatického LCD displeje, který je doplněný o čtyřsměrové ovládací tlačítko, alfanumerickou klávesnici a několik klasických tlačítek, třeba pro přímé skenování do počítače. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, systém ovládání také a všechno přejde rychle krve, takže v tomto ohledu je všechno v pořádku. V dnešní době barevných dotykových displejů sice vypadá tento ovládací panel trochu zastarale, ale funguje bez problémů a to je, oč tu běží. Základní výbava této tiskárny obsahuje vstupní zásobník s kapacitou 251 listů papíru, což je rozděleno mezi hlavní a víceúčelový zásobník, přičemž výstupní kapacita je 100 výtisků. To není úplně špatné, je to takový hezký nadprůměr, a to ostatně platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 15000 výtisků (výrobcem doporučené maximum je 500 – 2000 výtisků). V tomto ohledu je tedy všechno v pořádku, ale v oblasti výbavy pár nedostatků je, a to docela velkých.

Canon imageClass MF232w: Rychlá laserová multifunkce 3v1

Výrobce třeba úplně opomněl automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je u tiskárny mířící přímo na kancelářské prostředí poměrně výrazný nedostatek. Ve výbavě dále chybí také automatický podavač (ADF) pro snadné skenování a faxování více dokumentů zároveň, tedy také poměrně užitečný pomocník usnadňující práci s více dokumenty. Konektivní výbava je ale bez připomínek a obsahuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a WiFi přijímač s již zmíněným rozhraním WiFi Direct. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadný úkon, který moc času nezabere a po nalezení vhodného místa na stole, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také přiložený software a ovladače, nicméně u ovladačů určitě doporučujeme stáhnutí z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější. Canon imageClass MF232w podporuje víceméně všechny hlavní operační systémy, takže Windows ve verzích Vista, 7, 8 / 8.1, 10 a poradí si také s pracovními Windows Server (2003, 2008 a 2012). Tiskárna si pak samozřejmě poradí také se systémem Mac OS X od Applu (verze 10.6.8 nebo novější).

Canon imageClass MF232w: Rychlá laserová multifunkce 3v1

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je skvělá a v reálném světě je dokonce lepší, než co udává výrobce na svých stránkách. Tam můžeme najít hodnotu 24 stránek za minutu (ppm), což platí pro klasický tisk textu a v reálu je tedy tento model s průměrnou rychlostí 24.8 ppm ještě o malý kousek lepší. Není to sice úplně nejrychlejší tiskárna ve své třídě, ale moc jí k této metě neschází. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací spadla rychlost na 16 ppm, ale to je pořád velmi dobrý výsledek patřící k tomu nejlepšímu. Klasická fotografie o rozměru 4x6 palce tiskárně zabere hezkých 8 sekund. Kromě rychlosti musíme pochválit také skvělou kvalitu tisku a nejlépe je na tom tradičně text. Jednotlivá písmena jsou skvěle čitelná i při použití malého fontu (okolo 4 bodů) a jsou takřka dokonale ostrá, což vynikne naopak hlavně při tisku velkých písmen. Hrany i rohy jsou dokonale ostré a v textu tato tiskárna vskutku boduje. Také grafika je nadprůměrná a problémy nejsou ani s neobvykle tenkými linkami. Až překvapivě dobře pak vypadají fotografie, což určitě není hlavní disciplína tohoto typu tiskáren, ale Canon imageClass MF232w se s fotkami popral na jedničku. Vypíchnout musíme hlavně velmi dobrou ostrost a vysokou úroveň detailů.

Canon imageClass MF232w: Rychlá laserová multifunkce 3v1

Canon imageClass MF232w je velmi povedená laserová multifunkce, která sice úplně bez chyb není, ale kladné vlastnosti výrazně převažují nedostatky. Mezi hlavní přednosti tohoto modelu patří nízká pořizovací cena, kompaktní rozměry, příkladně rychlý, a hlavně bez výhrad kvalitní tisk textu, grafiky i fotografií. Co se týče nevýhod, tak mezi tu největší řadíme absenci automatického duplexeru i automatického podavače, což by u ryze kancelářského přístroje chybět nemělo. 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass MF232w: Rychlá laserová multifunkce 3v1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.