Přeposlat Canon Pixma G4210 MegaTank: Skvěle tisknoucí multifunkce s nezvykle nízkými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma G4210 MegaTank: Skvěle tisknoucí multifunkce s nezvykle nízkými provozními náklady

05.09.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na barevnou inkoustovou tiskárnu Canon Pixma G4210 MegaTank, která spadá do kategorie multifunkcí 4v1. Její hlavní zbraní jsou jak doplnitelný inkoust, tak velmi kvalitní tisk.

Canon Pixma G4210 MegaTank: Skvěle tisknoucí multifunkce s nezvykle nízkými provozními náklady

Výrobce touto inkoustovou barevnou multifunkcí cílí hlavně na menší kanceláře či pracovní skupiny, které vyžadují nízké provoní náklady, kvalitní tisk a fax. Jedná se o tiskárnu 4v1, takže kromě tisku zvládne kopírovat, skenovat a také faxovat, přičemž výrobce se samozřejmě zaměřil i na mobilní tisk. Bez toho by to v dnešní době nešlo, nicméně je určitě škoda, že ve výbavě schází rozhraní WiFi Direct pro přímou komunikaci s mobilním telefonem. To by mobilní tisk vcelku usnadnilo, nicméně v celkovém součtu je na tom tento model v oblasti alternativního tisku skvěle. Podporuje Apple AirPrint, má certifikaci Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem a samozřejmě si poradí i s mobilní aplikací Canon Print. To ale samozřejmě není všechno a tiskárna podporuje také online tisk, a to prostřednictvím třeba Easy PhotoPrint+, Google Cloud Print, Pixma Cloud Link a My Image Garden. Pochvalu si tento model zaslouží i za podporu tisku fotografií z Instagramu ve čtvercovém formátu 5x5 palců, nicméně trochu zamrzí nemožností tisknou z a skenovat do USB flash disku nebo na paměťovou kartu.

Canon Pixma G4210 MegaTank: Skvěle tisknoucí a nesmírně úsporná multifunkce

V této cenové relaci to bývá většinou standardní vlastností. Design moc řešit nemusíme, jedná se víceméně o klasickou tiskárnu normálního střihu, jakých najdeme na trhu hromadu. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 444.5 x 330.2 x 195.5 mm, takže to není nějak enormně velká tiskárna a sdílet s ní pracovní stůl je relativně bez problémů. Hmotnost se zastavila na hodnotě 7.25 kg a manipulace je tak naprosto pohodová i pro jednoho člověka. Ovládací panel je vcelku jednoduchý a skládá se z maličkého monochromatického displeje, několika doprovodných tlačítek a alfanumerické klávesnice. Systém ovládání je snadný a přejde rychle do krve, ale v dnešní době dotykových displejů by určitě nebylo od věci něco trochu modernějšího, hlavně vzhledem k vyšší pořizovací ceně. Vstupní kapacita tiskárny je 100 listů papíru a zásobník jde nakonfigurovat také na 20 listů fotopapíru, přičemž výstup má opět kapacitu 100 listů papíru. Je velká škoda, že tiskárna není vybavena automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk, takže když budete chtít tisknout na obě strany, budete to muset dělat manuálně.

Canon Pixma G4210 MegaTank: Skvěle tisknoucí a nesmírně úsporná multifunkce

To je opět vzhledem k ceně hodně nezvyklé, protože automatický duplexer je součástí výbavy i u podstatně levnějších tiskáren. Automatický podavač (ADF) pro skenování a kopírování více dokumentů zároveň sice neschází, ale opět nepodporuje automatické skenování či kopírování obou stran. Konektivní výbava je spíše základní a obsahuje klasický UBS port a vestavěný WiFi přijímač. Uvedení tiskárny do provozu je pak velmi snadné, stačí najít vhodné místo, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně u ovladačů určitě doporučujeme jejich přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu že máte ty nejaktuálnější. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje systémy Windows 7, 8 / 8.1 / 10 a poradí si také se systémem Mac OS X od Applu (Mac OS X v10.10.5 - macOS v10.12). Hlavní zbraní této tiskárny jsou velmi nízké provozní náklady, což je dáno použitím systému doplnitelného inkoustu a MegaTank od Canonu patří mezi těmito technologiemi k těm nejvýhodnějším (podobně výhodné jsou také některé tiskárny EcoTank od Epsonu).

Canon Pixma G4210 MegaTank: Skvěle tisknoucí a nesmírně úsporná multifunkce

Spolu s tiskárnou dostanete inkoust na vytištění 18 tisíc monochromatických a 7 tisíc barevných stránek, takže když budete tisknout 500 monochromatických stránek za měsíc, základní zásoba vydrží tři roky. Provozní náklady zůstanou nesmírně nízké i po dokoupení náplní a v tomto ohledu je Pixma G4210 MegaTank opravdovým premiantem. V oblasti rychlosti je tomu ale přesně naopak a s rychlostí 8.8 ppm pro monochromatický a 5 ppm pro barevný tisk se jedná o jednu z nejpomalejších tiskáren ve své třídě. V reálném světě se rychlost pohybuje okolo 8.3 ppm při klasickém tisku textu a po přidání dalšího obsahu (PDF, Excel a PowerPoint) klesne rychlost na 4.5 ppm. Jedné barevné fotografie o klasickém rozměru 4x6 palce se dočkáte za 22 sekund, což už je o trochu lepší a tento výsledek se dá označit za průměrný. Kvalita tisku je ale příkladná a patří mezi to nejlepší, co tato třída nabízí. Tiskárna boduje hlavně v oblasti tisku grafiky a fotografií, u kterých nabídne skvělé podání barev, příkladnou ostrost a spoustu detailů. U grafiky si tiskárna poradí i s tenkými linkami a nadprůměrná je také kvalita tisku textu, kdy nejsou problémy ani s malými písmeny.

Canon Pixma G4210 MegaTank: Skvěle tisknoucí a nesmírně úsporná multifunkce

Canon Pixma G4210 MegaTank je povedená multifunkční tiskárna, která boduje hlavně velmi nízkými provozními náklady. Ty platí za jedny z nejnižších v této kategorii a pochválit musíme také skvělou kvalitu tisku, schopnost tisku ve formátu 5x5 palců (Instagram) a dobrou podporu v oblasti mobilního tisku. Mezi nevýhody řadíme neschopnost tisku z USB flash disku / paměťové karty, absenci automatického duplexeru, rozhraní WiFi Direct a nepotěší ani velmi pomalý tisk dokumentů. Cena této tiskárny se pohybuje okolo 300 dolarů, což je po přepočtu zhruba 6 650 Kč bez DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma G4210 MegaTank: Skvěle tisknoucí multifunkce s nezvykle nízkými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.