HP


Přeposlat HP Sprocket Plus: Mobilní kapesní tisk podruhé a ve větším formátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Sprocket Plus: Mobilní kapesní tisk podruhé a ve větším formátu

11.07.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nová mobilní fototiskárna HP Sprocket Plus je takovým decentním vylepšením loňského a velmi povedeného modelu Sprocket. Pojďme se na tuto tiskárnu tedy podívat trochu podrobněji a říct si, jestli stojí za pořízení namísto levnějšího a staršího modelu.

HP Sprocket Plus: Mobilní kapesní tisk podruhé a ve větším formátu

Sprocket Plus není proti původní verzi žádná velká revoluce, je to spíše jen lehce vylepšený model přinášející tisk ve větším formátu a nepatrně lepší kvalitu. Zatímco původní verze tiskne fotografie o velikosti 2x3 palce, varianta Plus umí fotografie o rozměrech 2.3 x 3.4 palce, takže jsou zhruba o 30 % větší. Není to tak, že by model Plus nahrazoval ten starší, obě tyto tiskárny spolu hezky koexistují a prodávají se bok po boku, takže si každý může vybrat. Kategorie mobilních fototiskáren je čím dál populárnější a neustále do ní přibývají noví zástupci, takže Sprocket Plus musí bojovat třeba s tiskárnami od Canonu, Kodaku, Polaroidu nebo třeba s modely Lifeprint. Všichni tito konkurenti jsou si v oblasti rychlosti i kvality tisku a nákladů velmi podobní a odlišit se tak může být otázkou pouhé maličkosti, a to je případ právě nového HP Sprocket Plus. Na rozdíl od svých souputníků umí tisknout větší fotografie a také mobilní aplikace má několik funkcí navíc, takže se odlišit umí. Tato novinka existuje ve dvou barevných variantách, jedna je celá červená s dekoračními stříbrnými prvky a druhá kombinuje bílou a měděný dekor, což vypadá stylově a elegantně.

HP Sprocket Plus: Mobilní kapesní tisk podruhé a ve větším formátu

Kompletní rozměry této tiskárny jsou 142.2 x 88.9 x 17.8 mm, takže velikostně je to takový standardní smartphone (až na tu tloušťku, ta je vyšší) a bez jakýchkoliv problémů se vejde do dlaně. Hmotnost se zastavila na hodnotě 204 gramů, což není nic hrozného a každodenní přenášení této tiskárny je naprosto bezproblémové. Všechny tyto přístroje se obsluhují pomocí mobilní aplikace na telefonu, takže fyzický ovládací panel na šasi nenajdeme a jediným hmatatelným ovládacím prvkem je zapínací tlačítko. Vedle něj se nachází microUSB konektor pro nabíjení a neschází ani informační LEDka. Tato tiskárna je navržena jako kompletně bezdrátová, takže funguje na vestavěné baterii, která se nabíjí prostřednictvím standardního microUSB kabelu a je samozřejmě možné použít jakoukoliv nabíječku s tímto konektorem od mobilního telefonu (kabel je ale součástí balení). Plné nabití baterie zabere zhruba hodinku a půl a její energie stačí na 30 výtisků, což je takový standard. Tato tiskárna využívá k tisku poměrně rozšířenou technologii ZINK, takže nepotřebuje inkoust a výtisky vznikají pomocí za tepla aktivovaných barevných krystalků přímo v papíru.

HP Sprocket Plus: Mobilní kapesní tisk podruhé a ve větším formátu

To znamená, že je sice nutné kupovat speciální papír, ale zase není třeba pořizovat inkoustové náplně, takže tato technologie má samozřejmě jak své pro, tak proti. Ovládání a nastavení tiskárny probíhá prostřednictvím aplikace HP Sprocket App, která spolupracuje hned se třemi produkty od HP. Kromě tohoto modelu funguje také se starší verzí Sprocket i s přístrojem nazvaným Sprocket 2-in-1, což je kombinaci fotoaparátu a tiskárny. Samotná aplikace funguje velmi dobře a v základu slouží k nahraní, editaci a následnému tisku fotografií, přičemž samozřejmě umí používat fotografie z různých zdrojů. Kromě galerie v telefonu je možné připojit se s ní na různá cloudová úložiště či sociální sítě typu Facebooku nebo Instagramu. Aplikace obsahuje několik nových prvků, ze kterých stojí za zmínku třeba Magic Frames, tedy dekorační rámečky, jejichž nabídka se mění v závislosti na ročním období a které jsou aktivní. To znamená, že když vytisknete fotografii s tímto rámečkem a tu následně naskenujete prostřednictvím aplikace, rámeček za začne různě měnit a pohybovat. Povedla se také funkce Tiling, která umí větší fotografii rozdělit na jednotlivé části a ty je pak možné po vytisknutí složit dohromady.

HP Sprocket Plus: Mobilní kapesní tisk podruhé a ve větším formátu

Speciální ZINK papír je vlastně nálepka, takže si stačí najít nějaký vhodný podklad a můžete si snadno skládat i větší fotografie. Co se týče samotné komunikace s mobilním telefonem, tak tu obstarává Bluetooth 4.0 a to je vlastně všechno, WiFi v nabídce schází. Rychlost tisku je vesměs průměrná a odpovídá ostatním tiskárnám v této třídě, přičemž vytisknout jednu fotografii trvalo tiskárně okolo 58 sekund. To je 16 sekund víc než v případě standardního modelu Sprocket, ale nesmíme zapomínat na to, že varianta Plus tiskne na o 30 % větší papír, takže to víceméně sedí. Kvalita výsledných fotografií je dobrá a je nepatrně lepší než u standardního modelu, ale výsledky jsou víceméně dány faktem, že tiskárna nepoužívá inkoust. Kvůli absenci černé barvy nejsou ostatní barvy tak hutné, jak by mohly být a občas jim schází také hloubka. Čas od čas si je možné všimnout i mírné změny tónu barev, kdy se rudá změní spíše na růžovou a tmavě modrá zesvětlá. Vzhledem k účelu je ale výsledná kvalita dostatečná a pro domácí používání se hodí. Provozní náklady jsou vyšší, ale s tím musí každý zájemce o tento typ tiskárny počítat.

HP Sprocket Plus: Mobilní kapesní tisk podruhé a ve větším formátu

HP Sprocket Plus je povedená mobilní fototiskárna, která proti svému předchůdci v podobě modelu Sprocket vyniká hlavně v tisku ve větším formátu a mírně vyšší kvalitě. Pokud tedy chcete tisknout větší fotografie, jste na správné adrese. Celková kvalita tisku je slušná a pochvalu si určitě zaslouží povedená mobilní aplikace s dobrou funkčností. Je trochu škoda, že tato tiskárna neumí tisknout i z počítače a mezi nevýhody řadíme také vyšší provozní náklady, ačkoliv to je u tohoto typu normální. Tento model je na našem trhu dostupný na 4 299 Kč s DPH, takže je o zhruba 1100 Kč dražší než původní Sprocket.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Sprocket Plus: Mobilní kapesní tisk podruhé a ve větším formátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.