Přeposlat Canon IVY Mini Photo Printer: Nový zástupce kategorie mobilních ZINK tiskáren

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon IVY Mini Photo Printer: Nový zástupce kategorie mobilních ZINK tiskáren

20.06.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V posledních letech se vyrojilo opravdu velké množství různých mobilních fototiskáren, které slouží k tisku přímo z chytrého mobilního telefonu nebo tabletu. Na jednu takovou tiskárnu na cesty se trochu podrobněji podíváme i v dnešní recenzi.

Canon IVY Mini Photo Printer: Nový zástupce kategorie mobilních ZINK tiskáren

Prozatím poslední přírůstek do kategorie kompaktních mobilních fototiskáren pochází od společnosti Canon a jmenuje se IVY Mini Photo Printer. Nutno podotknout, že to určitě nebude mít snadné, protože v této třídě je spousta skvělých modelů, jako jsou třeba HP Sprocket Photo Printer nebo Lifeprint 2x3 Hyperphoto Printer a novinka IVY Mini Photo Printer je takový ten dorovnávací model. Tiskne víceméně stejně dobře, jako přímá konkurence, snadno se ovládá a může být více než schopnou alternativou za jakýkoliv již zaběhlý model. Jedna z hlavních výhod tohoto typu tiskáren jsou samozřejmě kompaktní rozměry, díky kterým je můžete brát je všude s sebou a kolikrát není problém dát je ani do větší kapsy třeba od bundy nebo saka. Kompletní rozměry této novinky jsou 119.4 x 81.3 x 17.8 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 158 gramů, takže je to opravdu příjemně malý přístroj a rozměry se víceméně shodují s přímou konkurencí. Design této novinky je docela povedený a Canon nabízí hned tří barevné varianty, přičemž horní část je vždy bílá a mění se pouze spodní polovina. Ta může být černá, mentolově zelená nebo růžová.

Canon IVY Mini Photo Printer: Nový zástupce kategorie mobilních ZINK tiskáren

Vzhledem k tomu, že se tato tiskárna používá výhradně ve spojení s mobilním telefonem nebo tabletem, nemá vůbec žádný ovládací panel a veškerá nastavení probíhají v aplikaci. Na levé straně se nachází zapínací tlačítko a vzadu má své místo microUSB konektor sloužící k nabíjení, LED dioda, poutko pro instalaci šňůrky pro pověšení a resetovací dírka. Co se týče samotného tisku, tak tento model používá technologii ZINK (Zero Ink), takže nemá žádný fyzický cartridge s inkoustem a tisk probíhá přímo pomocí speciálního papíru. Ten obsahuje krystalky barvy, které se po zahřátí tiskárnou roztopí a vytvoří tak požadovaný obrázek. Hlavní výhoda této technologie je opět v kompaktních rozměrech a nevýhoda je pak samozřejmě ve vyšších nákladech na jeden výtisk, nicméně s tím určitě případný majitel tohoto typu tiskárny počítá. Konektivita je pouze základní a vlastně jedinou možností, jak tuto tiskárnu zprovoznit, je připojit ji přes Bluetooth k telefonu nebo tabletu s operačními systémy iOS či Android. Bohužel není možné tento model připojit třeba k počítači nebo sáhnout po WiFi přijímači, ale přes aplikaci ho jde připojit k různým online datovým úložištím nebo sociálním sítím.

Canon IVY Mini Photo Printer: Nový zástupce kategorie mobilních ZINK tiskáren

Z těch hlavních zmíníme třeba OneDrive, Google Cloud Print, Facebook a Instagram. Samotné připojení přes Bluetooth je poměrně snadné a probíhá jako u každého jiného přístroje, který se prostřednictvím této bezdrátové technologie připojuje. Hlavním ovládacím prvkem je samozřejmě aplikace, kterou si musíte nainstalovat do telefonu nebo tabletu a ta se jmenuje Canon Mini Photo Print App, přičemž funguje víceméně stejně, jako konkurenční software. K vytisknutí si lze vybrat fotografii z galerie nebo nějakou z internetu, můžete ji nechat tak jak je nebo si ji různě poupravovat v editoru. Jedna z věcí, kterou aplikace od Canonu umí a konkurenční aplikace ne, je tvorba větších obrázků. Tato tiskárna samozřejmě tiskne pouze v jednom rozměru, a to konkrétně ve velikosti 2x3 palce, nicméně software umí v případě potřeby tisku větší fotografie rozkouskovat obrázek na několik částí, ty pak vytisknete samostatně a složíte z nich výsledný velký obrázek. Stejně jako většina ZINK tiskáren, i tato používá papíry s lepící zadní částí, takže jsou to vlastně nálepky a složit větší obrázek je tedy velmi snadné, stačí nalepit jednotlivé části na nějaký podklad (třeba čistý list papíru) a je hotovo.

Canon IVY Mini Photo Printer: Nový zástupce kategorie mobilních ZINK tiskáren

Rychlost tisku je poměrně slušná a stejně jako u ostatních ZINK tiskáren, i v případě IVY Mini Photo Printer se dočkáte jedné fotografie za méně než minutu. V průměru trval jeden výtisk tiskárně 44 sekund, což je o 2 sekundy horší výsledek než u modelu Sprocket Photo Printer od HP a o 14 sekund horší než už Lifeprint 2x3 Hyperphoto Printer. Kvalita výsledných fotografií je poměrně slušná a opět to víceméně odpovídá tomu, co předvádí konkurence. Barevné krystaly neumí černou barvu, takže nečekejte výsledky s dokonalým podáním barev a dechberoucí kvalitou, ale to u podobných přístrojů nikdo určitě nepředpokládá. Výsledné fotografie jsou v celkovém pohledu dobré, líbivé a nabídnou solidní ostrost i dobré detaily. Náklady na jeden výtisk jsou pochopitelně vyšší než u klasických tiskáren a je to dáno hlavně dražším papírem. Jeden papír vyjde na zhruba půl dolaru, což je po přepočtu necelých 12 korun a ještě dodáme, že do útrob tiskárny se vejde 10 listů a na jedno nabití baterie je možné vytisknout až 20 obrázků. Nabití baterie na plnou kapacitu zabere 90 minut.

Canon IVY Mini Photo Printer: Nový zástupce kategorie mobilních ZINK tiskáren

Canon IVY Mini Photo Printer je povedená mobilní fototiskárna, která je plně konkurenceschopná i ve srovnání se zaběhlejšími modely. Nabídne jednoduché používání, povedenou aplikaci s možností tisknutí větších obrázků a celkově dobrou kvalitu tisku. Provozní náklady jsou vyšší, ale plně srovnatelné s konkurencí a mezi nevýhody tohoto modelu řadíme hlavně omezenou konektivitu. Budete omezeni pouze na Bluetooth a určitě bychom uvítali ve výbavě WiFi nebo alespoň možnost tisknout z počítače.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon IVY Mini Photo Printer: Nový zástupce kategorie mobilních ZINK tiskáren


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.