Přeposlat Canon imageClass MF236n: Základní laserová multifunkce

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass MF236n: Základní laserová multifunkce

13.06.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud hledáte základní monochromatickou laserovou tiskárnu typu 4v1, model imageClass MF236n od společnosti Canon je poměrně dobrou volbou. Nabídne příznivou pořizovací cenu, rozumné rozměry a také rychlý, dostatečně kvalitní tisk.

Canon imageClass MF236n: Základní laserová multifunkce

Jedná se o multifunkci typu 4v1, takže nabídne jak tisk, tak skener, kopírku a v její výbavě neschází ani jednotka faxu. Jedná se o tedy o tiskárnu určenou spíše do kancelářského prostředí a tomu odpovídají také její vlastnosti a výbava. Jedna věc ve výbavě tohoto modelu ale schází a je to trochu zvláštní, protože tiskárny bez možnosti připojení bezdrátově pomocí WiFi přijímače se už dnes moc nenosí. Tento model je možné připojit pouze prostřednictvím USB portu a rozhraní Ethernet a z absence WiFi přijímače dále vyplívá nemožnost připojit k tiskárně mobilní telefon prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, protože to logicky také schází. Mobilní tisk ale samozřejmě možný je, bez něho by to v dnešní době nešlo, ale několik možností využívajících standardně WiFi zkrátka schází. Tisknout z mobilního telefonu je možné prostřednictvím služeb Google Cloud Print, Apple AirPrint a Mopria Print Services. Pomocí aplikace Canon Print Business je pak možné skenovat do a tisknout z rozličných online datových úložišť. Design této tiskárny je poměrně jednoduchý, je to takový ten klasický kancelářský model a jeho kompletní rozměry jsou 391.1 x 373.4 x 360.7 mm.

Canon imageClass MF236n: Základní laserová multifunkce

Není tedy nějak extrémně velký a pro pohodlné uložení je možné využít i alespoň standardní pracovní stůl. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 12.1 kg (i s náplněmi), takže manipulace je poměrně jednoduchá a zvládne to i jeden člověk, ačkoliv bude určitě pohodlnější a příjemnější přizvat si někoho na pomoc. Ovládací panel je tak trochu ze staré školy, je to monochromatický šestiřádkový dotykový displej doplněný o několik (hodně) funkčních tlačítek. Na pravé straně vedle displeje sedí rozměrná alfanumerická klávesnice a určitě bychom měli zmínit, že celý panel je výklopný. Uživatelské rozhraní je vcelku jednoduché a s ovládáním nejsou žádné větší problémy, ale chvíli trvá, než přejde do krve a celkově není používání tak příjemné a přímočaré jako u barevných dotykových displejů. Maximální vstupní kapacita této tiskárny čítá 251 listů papíru a je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 1 list ve speciálním slotu, který slouží k tisku třeba obálek, různých potisků a dalších dokumentů. Výhoda tohoto řešení je ta, že můžete jednoduše a snadno vytisknout i jiný formát než klasiku bez nutnosti nastavovat hlavní zásobník.

Canon imageClass MF236n: Základní laserová multifunkce

Kapacita výstupního zásobníku činí 100 výtisků a maximální měsíční výtěžnost tohoto modelu je 15 tisíc výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum jsou 2 tisíce výtisků. Je trochu škoda, že ve výbavě tohoto modelu není automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a není možné ani automaticky oboustranně skenovat, ale automatický podavač (ADF) neschází. Ten zvládne pojmout až 35 listů a je tedy možné pohodlně skenovat více listů zároveň. Konektivní výbava obsahuje již zmíněné porty USB a Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadné, intuitivní a moc času nezabere. Stačí najít vhodné místo, zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete i ovladače a doprovodný software, ale u ovladačů je určitě lepší stáhnout si je z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče podpory operačních systémů, tak tuto tiskárnu je možné provozovat pod systémy Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (10.6.8 a novější).

Canon imageClass MF236n: Základní laserová multifunkce

Výrobce myslel i na pracovní systém Windows Server a u něj umí tiskárna pracovat pod verzemi 2012, 2012 R2, 2008, 2008 R2, 2003 a 2003 R2. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není vůbec špatná a určitě patří mezi kladné vlastnosti tohoto modelu. Výrobce na svých stránkách zmiňuje maximální rychlost tisku 24 stránek za minutu (ppm) a v reálném světě je tato rychlost takřka dosažitelná. Při tisku 12ti stránkového dokumentu z Wordu pracovala tiskárna rychlostí 22.8 ppm, což je skoro stejné, jako papírový údaj. Při kombinovaném tisku zahrnujícího dokumenty Excel, Acrobat a PowerPoint se rychlost pohybovala okolo 16.3 ppm a to je pořád velmi dobrá, nadprůměrná hodnota. A jako nadprůměrnou hodnotíme i kvalitu tisku, u kterého je nejlepší tradičně text. Čitelnost jednotlivých písmen je výborná i při použití malého fontu okolo 4 bodů a výsledky jsou tak použitelné i pro náročné pracovní nasazení. Nadprůměrně kvalitní je i grafika a výtisky třeba z Excelu nebo PowerPointu vypadají výborně, přičemž tiskárna si bez problémů poradí i s tenkými linkami. Vyloženě špatné nejsou ani fotografie, výsledky vykazují solidní míru detailů, hezkou ostrost a nejsou takřka vůbec zrnité.

Canon imageClass MF236n: Základní laserová multifunkce

Canon imageClass MF236n je klasická monochromatická tiskárna určená do kancelářského prostředí, která vyniká rychlým a kvalitním tiskem, rozumnými rozměry a příjemnou pořizovací cenu. Mezi klady pak řadíme také přítomnost automatického podavače (ADF), nicméně úplně bez nedostatků se to samozřejmě neobešlo. Tím největším je nepřítomnost automatického duplexeru i WiFi přijímače, takže schází také rozhraní WiFi Direct pro snadný mobilní tisk. V kancelářském prostředí pak nepotěší ani spíše vyšší náklady na jeden výtisk.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass MF236n: Základní laserová multifunkce


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.