Přeposlat Canon imageClass MF424dw: Monochromatická multifunkce do kanceláří

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass MF424dw: Monochromatická multifunkce do kanceláří

23.05.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Také dnes zavítáme ke společnosti Canon a proklepneme si multifunkční tiskánu s označením imageClass MF424dw. Tento model je určený do kancelářského prostředí a vyniká jak dobrou kvalitou tisku, tak solidní rychlostí.

Canon imageClass MF424dw: Monochromatická multifunkce do kanceláří

Tento model spadá do kategorie laserových monochromatických multifunkcí a jedná se o druhou nejvýše postavenou tiskárnu ve své modelové řadě. Kromě tisku umí také kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu, čímž tento kousek evidentně cílí hlavně na kanceláře či pracovní skupiny. Kromě tisku z počítače tento model samozřejmě podporuje také praktický mobilní tisk a o přímé propojení s mobilním telefonem se stará klasické rozhraní WiFi Direct. To ale není všechno a je možné spolehnout se také na certifikaci Mopria (tisk z telefonů se systémem Android), na AirPrint od Applu či Google Cloud Print. Tiskárna umí spolupracovat také s aplikací Canon PRINT Business, která umožňuje používat různá cloudová úložiště či sociální sítě, na které jde skenovat a ze kterých jde i tisknout. Dále musíme určitě zmínit podporu USB flash disku, ze kterých jde tisknout nebo do nich skenovat, takže v oblasti alternativních zdrojů tisku si u tohoto modelu není moc na co stěžovat. USB port se nachází na pravé straně šasi, hned vedle výstupního zásobníku a je dobře přístupný. Design této tiskárny je velmi jednoduchý a jeho dominantu tvoří rozměrný ovládací panel, který se jakoby vznáší ve vzduchu.

Canon imageClass MF424dw: Monochromatická multifunkce do kanceláří

Tento panel se skládá z barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 5 palců a ten je doplněný o tři dedikovaná tlačítka ve spodní části (Sleep, Home a Cancel). Díky štědré úhlopříčce se displej používá velmi příjemně, uživatelské rozhraní je hezky přehledné a v oblasti ovládání a nastavení je všechno v nejlepším pořádku. Přímo z tohoto displeje je pak možné dostat se rovnou na některé online datové úložiště (cloudy), a to třeba na OneDrive nebo Dropbox. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 464.8 x 454.6 x 393.7 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 16.2 kg, takže je to poměrně velký a těžký kus techniky a nalezení vhodného místa pravděpodobně nebude úplně snadné. Nejlepším řešením bude vymezit této tiskárně nějaký samostatný stůl nebo alespoň lavici. Ve standardní výbavě zvládne Canon imageClass MF424dw pojmout 350 listů papíru a tato kapacita je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 100 listů ve víceúčelovém zásobníku (ten se nachází vzadu). K dispozici je ale i další zásobník s kapacitou 550 listů, takže celkově může tento model pojmout až nadprůměrných 900 listů papíru.

Canon imageClass MF424dw: Monochromatická multifunkce do kanceláří

To by mělo stačit i v náročnějších kancelářích, a to ostatně platí i pro maximální měsíční výtěžnost čítající 50000 výtisků (výrobce doporučuje 4000 výtisků). Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě neschází a výrobce nezapomněl ani na praktický automatický podavač, takže je možné automaticky oboustranně skenovat vícero stránek bez nutnosti je vkládat po jedné. Konektivní výbava pak obsahuje USB port, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a port Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostane majitel také software na DVD, nicméně ovladače určitě doporučujeme stáhnout z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje klasiku v podobě domácích Windows (7, 8 / 8.1, 10), nicméně si poradí také s pracovními Windows Server (2008, 2008 R2, 2012, 2012 R2 a 2016). Ochuzeni pak nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu a použít lze verzi v10.8.5 a vyšší.

Canon imageClass MF424dw: Monochromatická multifunkce do kanceláří

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost jednostranného tisku 40 stránek za minutu (ppm). V reálném světě je pak rychlost ještě nepatrně lepší a pohybuje se okolo 41.3 ppm, přičemž rychlost oboustranného tisku je 28.6 ppm. V základu je tiskárna nastavena právě na oboustranný tisk a při kombinovaném tisku (Excel, PowerPoint a PDF dokumenty) byla rychlost 21.3 ppm (15.9 ppm v oboustranném módu). Všechny tyto výsledky jsou výborné a ve své třídě platí Canon imageClass MF424dw za jeden z nejrychlejších modelů. Povedla se také celková kvalita tisku, a ačkoliv existují laserové tiskárny s lepším tiskem, moc jich není. Hlavně text je opravdu skvělý, jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá a čitelnost je výborná i při použití malého fontu okolo 4 bodů. Podobně dobře je na tom i grafika, tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami a výsledky se bez problémů hodí i pro náročné pracovní nasazení. Černobílé fotografie jsou slušné, nicméně výsledky byly většinou až moc světlé s ne úplně ideální hloubkou černé barvy.

Canon imageClass MF424dw: Monochromatická multifunkce do kanceláří

Canon imageClass MF424dw je ve všech směrech povedená tiskárna, která moc oblasti ke kritice nenabízí. Snad jenom ty černobílé fotografie mohly být kvalitnější. Jinak se majitel může těšit na rozsáhlou funkčnost, výbornou výbavu, automatický podavač (ADF), podporu USB flash disků a dobrou vstupní kapacitu. Rychlost tisku je velmi dobrá, celková kvalita také (vyniká hlavně text) a potěší i rozumné provozní náklady. Cena tohoto modelu byla stanovena na 349 dolarů (7 635 Kč).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass MF424dw: Monochromatická multifunkce do kanceláří


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.