Přeposlat Canon i-Sensys (imageClass) MF232w: Klasická monochromatická multifunkce 3v1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon i-Sensys (imageClass) MF232w: Klasická monochromatická multifunkce 3v1

16.05.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna i-Sensys (imageClass) MF232w od společnosti Canon, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, spadá do kategorie laserových monochromatických multifunkcí a nabídne hlavně kombinaci kompaktních rozměrů, rychlého tisku a vysoké kvality.

Canon i-Sensys (imageClass) MF232w: Klasická monochromatická multifunkce 3v1

Tento model je klasickou multifunkcí typu 3v1, takže zvládne tisknout, kopírovat a skenovat, přičemž jednotka faxu v jeho výbavě schází. Je tedy určený spíše do menších kanceláří a do těch pracovních skupin, kde není fax nutností. Nezůstalo ale samozřejmě čistě u klasického tisku z počítače, tento model si pochopitelně poradí i s mobilním tiskem, což je v kancelářském prostředí užitečná a hojně využívaná vlastnost. O přímou komunikaci s mobilním telefonem se stará rozhraní WiFi Direct a tiskárna si poradí s většinou hlavních aplikací a programů pro tisk třetích stran. Disponuje certifikací Mopria pro snadný tisk z telefonů s operačním systémem Android a majitelé iPhonu zase ocení podporu rozhraní AirPrint. Dále bychom měli zmínit také podporu Google Cloud Print a aplikace Canon Print Business, která umožňuje připojení k několika cloudovým úložištím a tisk z e-mailu. Ke všem typům cloudu se ale bohužel nepřipojíte (kvůli neschopnosti displeje zobrazit grafické rozhraní) a určitě zamrzí i absence podpory tisku z USB flash disku (nebo skenování na něj), což je taktéž prvek v kancelářích hodně užitečný.

Canon i-Sensys (imageClass) MF232w: Klasická monochromatická multifunkce 3v1

Na druhou stranu se jedná o takovou základní multifunkci za rozumnou cenu a od ní určitě nelze čekat úplně všechno. Určitě ale musíme pochválit poměrně kompaktní rozměry čítající 391 x 373 x 312.4 mm, díky čemuž je možné s touto tiskárnou docela pohodlně sdílet pracovní stůl a ten ani nemusí být nijak enormně velký. Ani hmotnost 10.2 kg bez náplní (10.8 kg s náplněmi) není přehnaně vysoká a manipulace je relativně pohodlná i pro jednoho člověka. Výklopný ovládací panel se skládá z malého monochromatického displeje, klasického čtyřsměrového ovladače s potvrzujícím středem, alfanumerické klávesnice a několika doprovodných tlačítek. Uživatelské rozhraní je docela snadné a s ovládáním či nastavením nejsou žádné zásadnější potíže, nicméně s barevným displejem a grafickým rozhraním, což Canon používá u vyšších tříd, je to ještě výrazně snadnější a příjemnější. Vstupní kapacita této tiskárny čítá hezkých 251 listů papíru a ta je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a jeden list ve víceúčelovém zásobníku, což pro potřeby menších či středních kanceláří v pohodě stačí.

Canon i-Sensys (imageClass) MF232w: Klasická monochromatická multifunkce 3v1

To ostatně platí také pro výstupní kapacitu 100 listů a maximální měsíční výtěžnost 15000 výtisků (výrobcem doporučené maximum je 500 – 2000 výtisků). Konektivní výbava obsahuje klasický USB port, WiFi přijímač, technologii WiFi Direct a neschází ani port Ethernet. Co ale bohužel schází je automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a také automatický podavač, takže není možné ani automaticky oboustranně skenovat. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete doprovodné ovladače a software, no u ovladačů doporučujeme stáhnutí přímo z webu výrobce. Budete tak mít jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna umí pracovat pod klasickými Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), pod verzemi Server (2012, 2012 R2, 2008, 2008 R2, 2003 a 2003 R2) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (10.6.8 a novější). Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost čítající 23 stránek za minutu (ppm).

Canon i-Sensys (imageClass) MF232w: Klasická monochromatická multifunkce 3v1

V reálu jsou výsledky ještě o fous lepší a při jednoduchém tisku textu z Wordu pracovala tato tiskárna průměrnou rychlostí 24.8 ppm. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací (Excel, PowerPoint a Acrobat) se rychlost zhoršila na 16 ppm, což je ale pořád velmi dobrý výsledek patřící v této třídě k lepšímu průměru. Černobílá fotografie o rozměru 4x6 palce trvala tiskárně okolo 8 sekund, ale to je spíše jenom takový doplňkový údaj, protože to určitě není věc, kvůli které by si tento model někdo pořizoval. Jedna z nejlepších vlastností této tiskárny je určitě velmi kvalitní tisk textu, což je obecně u laserových tiskáren většinou to hlavní. Jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá a čitelnost je naprosto bezproblémová i při použití malého fontu okolo 4 bodů. Písmena ve velkém fontu (60 až 70 bodů) zase vykazovala krásně plynulé, hladké hrany bez náznaku nějakých zubů či podobných nedostatků. Podobně dobře je na tom také grafika a tiskárna si bez problémů poradila i s velmi tenkými linkami. Špatné určitě nejsou ani fotografie a třeba převedení barevných fotografií na černobílé je velmi dobře implementováno.

Canon i-Sensys (imageClass) MF232w: Klasická monochromatická multifunkce 3v1

Canon i-Sensys (imageClass) MF232w je povedená monochromatická multifunkce, která je ideální hlavně pro menší či středně velké kanceláře. Hlavní výhody tohoto modelu jsou rozumná cena, kompaktní rozměry, rychlý a kvalitní tisk a dobrá vstupní kapacita. Provozní náklady jsou proti konkurenci o trochu vyšší a mezi negativa řadíme také absenci automatického duplexeru a podavače (ADF). Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 4 990 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon i-Sensys (imageClass) MF232w: Klasická monochromatická multifunkce 3v1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.