HP


Přeposlat HP OfficeJet 3830: Sice základní, ale velmi schopná multifunkční tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP OfficeJet 3830: Sice základní, ale velmi schopná multifunkční tiskárna

02.05.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na základní multifunkční tiskárnu od společnosti HP, a to na model s označením OfficeJet 3830. Ten nabídne hlavně kombinaci nízké pořizovací ceny, kompaktních rozměrů a až překvapivě vysoké kvality tisku.

HP OfficeJet 3830: Sice základní, ale velmi schopná multifunkční tiskárna

Tento model spadá do kategorie těch vstupních, nicméně i tak nabídne slušné schopnosti a dobré vlastnosti. Je to klasická inkoustová multifunkce, která zvládá tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena také jednotkou faxu, takže je použitelná i v kancelářích či pracovních skupinách. Výrobce samozřejmě neopomněl ani populární a hojně využívaný mobilní tisk a o přímé spojení mezi tiskárnou a chytrým telefonem se stará klasické rozhraní WiFi Direct. Zmínit bychom pak měli i podporu Apple AirPrint a programu / aplikace HP ePrint, pomocí které lze tisknout z chytrých telefonů či tabletů s operačními systémy Android a Fire OS od Amazonu. Samozřejmě je možné také tisknout z a skenovat přímo do různých cloudových systémů či na sociální sítě. V oblasti mobilního tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku. Zmínit bychom měli také docela povedený design, tato tiskárna působí hezky elegantním a uhlazeným dojmem a dobře vypadá hlavně přední část s ovládacím panelem. Ten se skládá z 2.2 palcového monochromatického dotykového displeje, který je doplněný o tlačítko sloužící k zapnutí / vypnutí tiskárny, a to je vlastně jediné klasické tlačítko na této tiskárně.

HP OfficeJet 3830: Sice základní, ale velmi schopná multifunkční tiskárna

Všechno se řeší prostřednictvím dotykového displeje, vedle kterého se nachází ještě dioda signalizující bezdrátové připojení. Uživatelské rozhraní této tiskárny je nesmírně jednoduché a intuitivní, takže přejde rychle do krve a s ovládáním nejsou vůbec žádné problémy. Pochválit musíme i samotný displej, který je sice černobílý a malý, ale jsou mu vlastní velmi svižné reakce na každý dotyk bez sebemenší prodlevy, takže se používá opravdu příjemně. Další kladný bod tato tiskárna získává za kompaktní rozměry čítající 436.9 x 363.2 x 215.9 mm, díky čemuž je nalezení vhodného místa snadné a není problém s ní sdílet i menší pracovní stůl. I hmotnost čítající 5.62 kg je příjemná a manipulace je nesmírně snadná i pro jednoho člověka. Vstupní kapacita tohoto modelu čítá pouhých 60 listů a výstupní je 25 listů, což není ani v jednom případě žádná sláva a není problém najít konkurenční tiskárnu s podstatně lepším vstupem i výstupem. Maximální měsíční výtěžnost je 1000 výtisků s tím, že výrobce doporučuje 100 až 250 výtisků. Konektivní výbava je víceméně standardní a obsahuje USB port pro připojení k počítači a vestavěný WiFi přijímač s již zmíněnou technologií WiFi Direct.

HP OfficeJet 3830: Sice základní, ale velmi schopná multifunkční tiskárna

Port Ethernet ve výbavě schází, ale to není u základních, levných modelů nic výjimečného. Velkou pochvalu si ale výrobce zaslouží za osazení automatickým podavačem (ADF) s kapacitou 35 stránek, takže tiskárna zvládá automatické oboustranné skenování. Co ale bohužel nezvládá, je automatický oboustranný tisk, protože automatický duplexer byste ve výbavě tohoto modelu hledali marně a jedná se o prvek, kterým už bývají vybaveny kolikrát i ty nejlevnější modely. Uvedení do provozu je nesmírně jednoduché a po nalezení vhodného místa, zapojení nezbytné kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně všechno je volně stažitelné přímo na stránkách výrobce a určitě doporučujeme stáhnout alespoň ovladače a mít tak jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Co se týče operačních systémů, tak tento model je možné provozovat pod Windows 7, 8 / 8.1 a 10 a ochuzeni nebudou ani uživatelé systémy Mac OS X od Applu, a to konkrétně verzí 10.8 Mountain Lion, 10.9 Mavericks a 10.10 Yosemite. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která spadá do lepšího průměru.

HP OfficeJet 3830: Sice základní, ale velmi schopná multifunkční tiskárna

Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost tisku 8.5 stránky za minutu (ppm) pro monochromatický a 6 ppm pro barevný tisk. V reálném světě jsou ale výsledky ještě nepatrně lepší a při jednoduchém tisku textu s minimálními úpravami zvládala tiskárna pracovat rychlostí až 9.7 ppm. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a fotografií se průměrná rychlost pohybovala okolo 2.7 ppm, což není tak špatné, jak by to na první pohled mohlo vypadat. V této třídě se jedná o lehce nadprůměrný výsledek. Jedné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce jsme se dočkali po 51 sekundách, a to je zase naopak výsledek lehce pod průměrem. Celková kvalita tisku je pak výborná a vzhledem k nízké pořizovací ceně tohoto modelu velmi překvapující. Kvalita tisku textu se blíží laserovým konkurentům, písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu a výsledky se tak hodí i pro náročné pracovní nasazení. To samé ostatně platí také pro tisk grafiky a pochválíme i barevné fotografie. Ty jsou plné detailů a hezkých barev, nicméně to chce nějaký lepší fotopapír. Náklady na jeden výtisk jsou celkově poměrně vysoké, nicméně pomocí služby Instant Ink se dají výrazně snížit.

HP OfficeJet 3830: Sice základní, ale velmi schopná multifunkční tiskárna

HP OfficeJet 3830 je skvělá multifunkční tiskárna, která sice spadá do základní třídy, ale i tak nabídne hromadu dobrých vlastností a zajímavých kombinací. Je levná, malá, lehká a je vybavena automatickým podavačem, což určitě není v této třídě standard. Pochválit musíme i povedený dotykový displej a až překvapivě vysokou kvalitu tisku. Mezi nevýhody řadíme hlavně absenci automatického duplexeru a bez služby Instant Ink vysoké provozní náklady.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP OfficeJet 3830: Sice základní, ale velmi schopná multifunkční tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.