Přeposlat Jak ušetřit na tisku? Podívejte se na naše tipy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Jak ušetřit na tisku? Podívejte se na naše tipy

19.04.2018 | Redakce | Komentářů: 0 |

Tiskárnu má doma téměř každý. A nejenom tam. Stejně tak se používá také v řadě firem. Kromě toho, že může usnadnit život, může její provoz něco stát. Zajímá vás, jak ušetřit na tisku? Zde jsou naše tipy.

Jak ušetřit na tisku? Podívejte se na naše tipy

Vždy tu nejlevnější náplň

Pokud vám v tiskárně dojde náplň, je nezbytností koupit novou. Jinak nebudete moci nadále tisknout. A zde nastává první chvíle, jak můžete ušetřit. A to tak, že se pokusíte nakoupit nejlevněji. Vaším cílem je obstarat náplně do tiskáren za nejnižší cenu. Jak toho docílit? To dnes není zase až tak velký problém. Ideální je nakupovat na internetu, kde je zboží často levnější. A také je snadnější si zde jeho ceny jednoduše porovnat. Určitě doporučíme i to, abyste se zaměřili alternativní náplně, které jsou cenově výhodnější, než ty originální. A mají řadu dalších výhod:

  • Bohatý výběr
  • Dobrá kvalita tisku
  • Kompatibilita s tiskárnou

 

Čím více náplň vytiskne, tím lépe

U volby náplně ještě zůstaneme. Kromě toho, že by měla být nejlevnější, je třeba hledět také na její kapacitu. Čím je vyšší, tím lépe. V praxi to znamená, že s ní vytisknete určité množství stránek – to by mělo být co nejvyšší. Pamatujte na to, že platíte i za dopravu, nebo za obal, a tak je cenově výhodné, když náplň obsahuje maximální množství tonerového prášku, nebo inkoustu. Pokud chcete, můžete používat váhy Kern a následně si sami zjistit, zda popis a prodejce nelhali. Poznáte to ale i tak, že se počet vytištěných stránek bude blížit zveřejněnému číslu.

Jak ušetřit na tisku? Podívejte se na naše tipy

Nastavte správnou kvalitu tisku

Zaměřte se také na vaši tiskárnu. I ta vám může pomoci ušetřit. Stačí ji jenom správně nastavit. A to konkrétně kvalitu tisku. Většina tiskáren dovolí volit ze tří hlavních možností. Jedná se o tyto:

  • Nejlepší
  • Normální
  • Koncept

 

Vy zvolte právě možnost poslední. Sice lehce klesne kvalita, ale tím i množství použité náplně. Pro běžné použití této stav plně stačí. Třeba pro studenty, kteří napíší diplomovou práci, kterou následně potřebují vytisknout. Jelikož jde o mnoho stránek, může toto nastavení tiskárny pomoci k úspoře. A jednotlivé listy budou stále velmi dobře čitelné. Ostatně můžete si to cvičně vyzkoušet a poté se sami přesvědčit.

Tiskněte jenom, když musíte

Ano, i toto je cesta, jak se dá na tisku ušetřit. A kromě toho, že ušetříte peníze, šetříte i životní prostředí. Je celá řada firem, které faktury a jiné dokumenty posílají výhradně elektronickou formou. Může to dělat i nejmodernější call centrum, které prodává zboží po telefonu. A tímto způsobem je objednávka také uzavřena a potvrzena. Je stále více a více lidí, kteří si zvykají na to, že tištěný dokument už není v dnešní době zase až takovou nezbytností. Vydejte se tímto směrem, tisknete jenom, když je to nutné, a ušetříte nemalé finanční prostředky. U velkých firem můžeme říci, že se klidně bude jednat o sumu, která bude činit i několik tisíc korun měsíčně. A to už je dobrý důvod, proč omezit tisk na nezbytně nutný.

Jak ušetřit na tisku? Podívejte se na naše tipy

Nakupujte takzvaně „na firmu“

Podnikáte? Pokud ano, a jste plátce DPH, máte vyhráno. Každá náplň do tiskárny je totiž věcí, kterou ve firmě potřebujete. A pokud jste plátce, můžete si po státu nárokovat zaplacené DPH. A je jedno, v jakém oboru podnikáte. Zda patříte mezi freelancery, kteří efektivně spravují FB stránky nebo dělají online marketing, či se zabýváte třeba výrobou, nebo prodejem zboží. Tiskárna je dnes v jakékoliv firmě a je jasné, že firemním nákupem si můžete nejenom odečíst DPH, ale také snížíte základ daně. Ušetříte tedy hned dvakrát. A to nejenom u náplní. Stejně můžete nakoupit i svou tiskárnu, nebo do ní kupovat další spotřební materiál, A to ve formě papírů. I toto je cesta, jak ušetřit při nákladech na tisk.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Jak ušetřit na tisku? Podívejte se na naše tipy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.