Přeposlat Canon Pixma TR7520: Kvalitní multifunkce 4v1 s dobrou výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TR7520: Kvalitní multifunkce 4v1 s dobrou výbavou

28.03.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Tiskárna Canon Pixma TR7520, na kterou se dnes trochu podrobněji podíváme, nabízí zajímavý mix dobrých vlastností za poměrně příznivou cenu a také nadprůměrnou funkčnost. Úplně bez chyb to ale samozřejmě není.

Canon Pixma TR7520: Kvalitní multifunkce 4v1 s dobrou výbavou

Model Pixma TR7520 spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkcí a své uplatnění najde jak v domácnosti, tak v kanceláři. Stojí o stupínek výš než řada TS, která je velmi podobná, ale postrádá jednotku faxu. Tu řada TR tedy má, takže jsou to tiskárny 4v1 a právě díky faxu jsou bez větších problémů použitelné i v kancelářích či menších pracovních skupinách. Model TR7520 je levnější a hůře vybavený sourozenec povedené verze TR8520, proti které postrádá třeba rozhraní Ethernet, slot na paměťovou kartu a má menší displej. Jak jsme se již tedy zmínili, tato tiskárna zvládá tisknout, kopírovat, skenovat a také faxovat, přičemž výrobce nezapomněl ani na mobilní a online tisk. V této oblasti je na tom tento model velmi dobře, podporuje technologii Apple AirPrint, má Mopria certifikaci pro tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android a podporuje aplikace Canon Print a Pixma Cloud Link. Aplikace Canon Print umožňuje tisknout z a skenovat do mobilního telefonu a komunikaci mezi tiskárnou a telefonem obstarává technologie Bluetooth. Aplikace Pixma Cloud Link zase umožňuje přístup k různým sociálním sítím, serverům pro skladování a sdílení fotografií a tento model je vybavený také technologií Wireless PictBridge.

Canon Pixma TR7520: Kvalitní multifunkce 4v1 s dobrou výbavou

Ta umožňuje bezdrátový tisk přímo z digitálního fotoaparátu, který ji ale musí samozřejmě také podporovat. Z ostatních prvků bychom měli zmínit ještě podporu Google Cloud Print a v oblasti mobilního a online tisku si tak není moc na co stěžovat, tato tiskárna si poradí víceméně se vším. V oblasti designu se jedná o klasickou tiskárnu od Canonu, takže je to vcelku elegantní kousek, který vám domácnost určitě hyzdit nebude a kompletní rozměry tohoto modelu jsou 439.4 x 350.5 x 190.5 mm. Není zbytečně velký, takže s nalezením vhodného místa na stole by neměly nastat žádné velké problémy a s touto tiskárnou nebude problém sdílet ani menší pracovní stůl. Hmotnost se zastavila na hodnotě 7.8 kg a manipulace je tak jednoduchá i pro jednoho člověka. Standardní vstupní kapacita čítá 200 listů papíru a ta je rozdělena mezi 100 listů v hlavním a 100 listů v zadním zásobníku, který zvládne pojmout také 20 listů fotopapíru. To není vůbec špatné a pro drtivou většinu uživatelů by to mělo bez větších problémů stačit.

Canon Pixma TR7520: Kvalitní multifunkce 4v1 s dobrou výbavou

Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím 3 palcového barevného dotykového displeje, který je obklopený několika funkčními tlačítky. Styl ovládání je velmi snadný a rychle přejde do krve, takže s nastavením a celkovým používáním této tiskárny nejsou žádné větší potíže. Konektivní výbava je slušná a zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač, již zmíněné rozhraní Wireless PictBridge a Bluetooth ve verzi 4.0. Zmínit bychom určitě měli také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, který ve výbavě neschází. Uvedení této tiskárny do provozu není nijak obtížné, stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem a pro zapojení nezbytné kabeláže je možné pustit se do práce. Součástí balení je také CD s ovladači a různým softwarem, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z oficiálních stránek výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je poměrně slušná a při jednoduchém tisku textu z Wordu s minimálními úpravami pracovala tato tiskárna průměrnou rychlostí 13.4 stránky za minutu (ppm). Výrobce na svých stránkách uvádí maximálně 15 ppm, takže odchylka není nijak zvlášť velká.

Canon Pixma TR7520: Kvalitní multifunkce 4v1 s dobrou výbavou

Při kombinovaném tisku souborů PDF, PowerPoint a Excel se rychlost samozřejmě zhoršila, a to na 4.7 ppm. To je ale pořád poměrně solidní výsledek a v oblasti rychlosti tisku si tento model v ničem nezadá s výše umístěnými tiskárnami TR8520 a TS9120. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se pak dočkáte za hezkých 37 sekund, což určitě není špatné. Canon Pixma TR7520 využívá k tisku systém se šesti náplněmi, což už by mělo být samo o sobě znakem vysoké kvality tisku, a tak tomu je i ve skutečnosti. Hlavně barevné fotografie vypadají opravdu skvěle, jsou plné detailů, s dobrým podáním barev a dostatečně ostré. Grafika za fotografiemi kvalitativně moc nezaostává, tiskárna si bez problémů poradila i s tenkými linkami, jednobarevným pozadím a výsledky se hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Na závěr jsme si nechali text, který je sice proti grafice i fotografiím o trochu horší, ale pořád nadprůměrně kvalitní a plně použitelný i pro práci. Jednotlivá písmena jsou dostatečně ostrá a bez větších problémů čitelná i při použití menšího fontu.

Canon Pixma TR7520: Kvalitní multifunkce 4v1 s dobrou výbavou

Canon Pixma TR7520 je povedená multifunkční tiskárna, která zastane spoustu práce jak v domácnosti, tak v kanceláři. Nabídne rozsáhlou funkčnost, dobou vstupní kapacitu, kompaktní rozměry, rychlý a v neposlední řadě také nadprůměrně kvalitní tisk. Hlavně fotografie jsou opravdu perfektní. Větší nevýhody má tento model vlastně pouze dvě, a to konkrétně absenci slotu na paměťové karty a rozhraní Ethernet.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TR7520: Kvalitní multifunkce 4v1 s dobrou výbavou


počet příspěvků: 1

AMANDA AFREDO

31.03.2018 v 22:37

půjčka! úvěr!! půjčka!!!Hledáte seriózní a akreditované soukromé půjčky společnost, která poskytuje půjčky pro životní příležitost.Nabízíme všechny druhy úvěrů v velmi rychle a snadno, osobní půjčky, půjčky na auta, hypoteční úvěry, studentské půjčky, podnikatelské úvěry, investiční úvěry, konsolidaci dluhu a mnoho dalšího.Jste byly odmítnuty bank a jiných finančních institucí?Potřebujete konsolidační půjčku nebo hypotéku? Vypadat, už jsme tady, aby všechny své finanční problémy věcí minulosti.Půjčujeme fondů na jednotlivce a společnosti, které potřebují finanční pomoc ve výši 2 %.Žádné číslo sociálního pojištění vyžadováno a žádná kontrola kreditu nutná, 100 % zaručena.Chci použít toto médium vás informovat, že jsme poskytovat spolehlivé a podpůrná pomoc a budeme rádi vám úvěr.Pošlete nám e-mail na: ([email protected]) Chcete-li požádat o půjčku

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.