Přeposlat Canon Pixma TS5120: Základní, ale určitě ne špatná inkoustová tiskárna 3v1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS5120: Základní, ale určitě ne špatná inkoustová tiskárna 3v1

14.03.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na jednu z těch nejzákladnějších tiskáren od společnosti Canon, a to na model s označením Pixma TS5120. Ten nabídne hlavně kompaktní rozměry, solidní kvalitu tisku textu a slušnou vstupní kapacitu papíru.

Canon Pixma TS5120: Základní, ale určitě ne špatná inkoustová tiskárna 3v1

Jedná se o klasickou barevnou inkoustovou tiskárnu typu 3v1, takže kromě tisku nabídne také možnost kopírování a skenování. Jednotku faxu bychom ve výbavě tohoto modelu hledali marně. Je tedy evidentní, že výrobce touto levnou tiskárnou míří hlavně do domácností, kde není fax důležitý a kde vyniknout spíše jiné vlastnosti. Třeba poměrně hezký, elegantní design, který je velmi jednoduchý a díky zaobleným hranám i rohům se jedná o vcelku líbivý kousek techniky. Potěšily nás také kompaktní rozměry, které se zastavily na hodnotě 426.7 x 317.5 x 147.3 mm a s nalezením vhodného místa tak nejsou vůbec žádné problémy, přičemž s tiskárnou je možné sdílet i menší pracovní stůl. Také hmotnost čítající 6.48 kg je příjemně nízká a manipulace je tak snadná i pro jednoho člověka. Jak jsme se již zmínili, jedná se o tiskárnu typu 3v1, nicméně výrobce nezapomněl ani na dnes hojně rozšířený a víceméně nezbytný mobilní a online tisk. Ten probíhá prostřednictvím aplikace Canon Print, která umožňuje tisk z a skenování do mobilního telefonu. Tiskárna dále podporuje i aplikaci Pixma Cloud Link, která umožňuje zase tisknout z rozličných online datových úložišť a sociálních sítí.

Canon Pixma TS5120: Základní, ale určitě ne špatná inkoustová tiskárna 3v1

Tiskárna je pak vybavena také technologií PictBridge a ta zase zprostředkovává přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím povedeného ovládacího panelu, který se skládá z nedotykového barevného displej s úhlopříčkou 2.5 palce a doprovodných funkčních tlačítek. Nalevo od displeje najdeme tlačítko pro zapnutí přístroje, Home a napravo je umístěný čtyřsměrový ovladač, tlačítko zpět a tlačítka Start a Stop. Uživatelské rozhraní této tiskárny je velmi snadné, přímočaré a přejde rychle do krve, takže v oblasti nastavení a ovládání nejsou sebemenší potíže. Vstupní kapacita Pixmy TS5120 je 200 listů papíru a ta je rozdělena mezi 100 listů v hlavním a 100 listů v zadním zásobníku, přičemž tento zásobník zvládne pojmout také 20 listů fotopapíru. To není na velmi levnou, vyloženě budgetovou tiskárnu vůbec špatné a ve výbavě tohoto modelu neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Na horní části se nachází klasický skener, který postrádá automatický podavač (ADF), ale vzhledem k nízké pořizovací ceně se není čemu divit.

Canon Pixma TS5120: Základní, ale určitě ne špatná inkoustová tiskárna 3v1

Konektivní výbava je víceméně standardní a zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač a dokonce i Bluetooth 4.0, což určitě chválíme. Uvedení do provozu je velmi snadné, stačí najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž a pro propojení s počítačem je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také ovladače a doprovodný software, nicméně minimálně ovladače doporučujeme stáhnout z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna umí fungovat jak pod klasickými Windows (7 SP1, 8.1, 10), tak pod systémem Mac OS X od Applu (v10.10.5 – v10.12). V oblasti mobilních operačních systémů lze používat iOS, Android, Windows 10 Mobile a dokonce i systém Fire od Amazonu. K tisku tato tiskárna využívá systém s dvojicí náplní, přičemž jedna náplň obsahuje černou a druhá zbývající trojici barev (žlutá, azurová a purpurová). Canon to má u svých tiskáren hezky rozdělené, a zatímco základní, levné tiskárny používají systém s dvojicí náplní, střední třída jich má pět a nejvýše postavené modely dokonce šest.

Canon Pixma TS5120: Základní, ale určitě ne špatná inkoustová tiskárna 3v1

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je vcelku solidní a určitě se za ni tato tiskárna nemusí stydět. Při jednoduchém tisku textu s minimálními úpravami dosahoval tento model průměrné rychlosti 12.5 ppm, což není špatné a není to o moc méně, než 13.2 ppm u podstatně dražšího modelu TS9120. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací (PDF, PowerPoint a Excel) se rychlost zhoršila na 4.3 ppm, což je opět poměrně slušné. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se pak dočkáte za obstojných 29 sekund. Co se týče celkové kvality tisku, tak ta je poměrně slušná a vcelku příjemně nás překvapila kvalita tisku textu. Jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při požití menšího fontu a výsledky se dají použít i pro náročnější pracovní nasazení. Grafika je také dobrá, tiskárna si bez větších problémů poradila i s tenkými linkami a občasné problémy byly pouze u větších oblastí se stejným odstínem. Kvalita tisku fotografií je pak vesměs průměrná, a zatímco podání barev je slušné, ve světlejších oblastech je patrná ztráta detailů.

Canon Pixma TS5120: Základní, ale určitě ne špatná inkoustová tiskárna 3v1

Canon Pixma TS5120 je povedená tiskárna spadající mezi základní modely, která vyniká hned v několika ohledech. Nabídne solidní kvalitu tisku (text a grafika), vysokou kapacitu, kompaktní rozměry, nízkou hmotnost a v neposlední řadě i obstojnou rychlost. Mezi nevýhody tohoto modelu řadíme hlavně absenci rozhraní Ethernet a ne úplně ideální systém s dvojicí náplní, z čehož vyplývá trochu horší kvalita fotografií.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS5120: Základní, ale určitě ne špatná inkoustová tiskárna 3v1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.