HP


Přeposlat HP Envy Photo 7155: Další povedená multifunkce 3v1 z řady Envy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Envy Photo 7155: Další povedená multifunkce 3v1 z řady Envy

28.02.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji seznámíme s tiskárnou od HP, a to konkrétně s modelem Envy Photo 7155. Ten spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkcí, nabídne dobrou kvalitu tisku a díky službě Instant Ink také nízké náklady na jeden výtisk.

HP Envy Photo 7155: Další povedená multifunkce 3v1 z řady Envy

Tato tiskárna je umístěna těsně pod modelem Envy Photo 7855, což je vlajková tiskárna HP v této třídě. Verze 7155 umí tisknout dostatečně rychle i kvalitně, takže je platným členem této kategorie tiskáren určených hlavně pro použití v domácnosti či menší kanceláři. Proti hlavnímu konkurentovi v podobě modelu Pixma TS9120 od společnosti Canon postrádá Envy 7155 několik prvků a nenabídne tak kvalitní tisk fotografií, nicméně pořád je to nadprůměrný kousek. A co všechno vlastně umí? Kromě tisku umí také kopírovat a skenovat, přičemž jednotka faxu ve výbavě schází a jedná se tak o klasický přístroj typu 3v1. Těmito třemi funkcemi to ale samozřejmě nekončí, výrobce nezapomněl ani na v dnešní době nepostradatelný mobilní tisk. Ten probíhá hlavně pomocí rozhraní Wireless Direct, což je ekvivalent HP k WiFi Direct starající se o přímou komunikaci mezi tiskárnou a chytrým telefonem. Z dalších prvků bychom měli zmínit podporu klasických věcí jako Apple AirPrint či certifikaci Mopria, přičemž tiskárna si pochopitelně rozumí také s povedenou aplikací HP ePrint. Kromě toho umí tisknout také z paměťové karty typu SD, takže je možné velmi jednoduše tisknout třeba fotografie ihned po pořízení.

HP Envy Photo 7155: Další povedená multifunkce 3v1 z řady Envy

Slot na paměťovou kartu se nachází na levé straně a je umístěný pod kruhovou krytkou. Kromě celkových schopností pochválíme určitě i povedený, dvoubarevný design a příjemně kompaktní rozměry. Ty čítají 454.6 x 406.4 x 160 mm, takže s nalezením vhodného místa na stole nebudou žádné větší problémy a s touto tiskárnou lze snadno sdílet i menší pracovní stůl. Hmotnost se zastavila na hodnotě 6.48 kg, což není žádná hrůza a manipulace tak bude náležitě snadná i pro jednoho člověka. Nastavení a ovládání tiskárny probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 2.7 palce, který je doplněný o senzorová tlačítka Home, Back a Wi-Fi. Jediné hardwarové tlačítko je to pro zapnutí a vypnutí tiskárny. Maximální kapacita tohoto modelu je 140 listů papíru, přičemž 125 listů se vejde do hlavního zásobníku a dalších 15 listů fotopapíru standardního rozměru do sekundárního. Maximální měsíční výtěžnost čítá 1000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 300 – 400 výtisků. Konektivní výbava je víceméně standardní a zahrnuje rozhraní USB, slot na paměťové karty SD a vestavěný WiFi přijímač s rozhraním Wireless Direct.

HP Envy Photo 7155: Další povedená multifunkce 3v1 z řady Envy

Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk neschází, ale co schází, je automatický podavač (ADF) pro posílání více dokumentů do skeneru. Ten je sice velmi praktický, ale druhou stranu, tento prvek není u tohoto typu tiskáren nijak zvlášť rozšířený či běžný, takže to jako velký nedostatek ani brát nebudeme. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadné a rychlé, prakticky stačí pouze najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a poté se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software včetně ovladačů, nicméně u nich určitě doporučujeme stažení přímo z webu výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče rychlosti, tak výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost 14 stránek za minutu (ppm) u monochromatického a 9 ppm u barevného tisku, přičemž v reálném světě je i možné těchto hodnot víceméně dosáhnout. Při jednoduchém tisku textu z Wordu pracovala tato tiskárna průměrnou rychlostí 11.7 ppm a po přidání kombinovaného obsahu se rychlost tisku pochopitelně zhoršila, a to na 3.8 ppm.

HP Envy Photo 7155: Další povedená multifunkce 3v1 z řady Envy

To sice není žádná sláva, ale na druhou stranu to ani není úplně nejhorší a na trhu je možné najit i tiskárny tisknoucí kombinovaný obsah pomaleji. Proti v úvodu zmíněnému modelu Pixma TS9120, což je hlavní konkurent, je ale Envy Photo 7155 o zhruba 0.9 ppm pomalejší. Jednu barevnou fotografii ve vysoké kvalitě o rozměru 4x6 palce pak tento model zvládl za 44 sekund, což je proti Pixmě TS9120 opět horší, tentokrát o 12 sekund. V celkovém pohledu je rychlost víceméně průměrná, nicméně ne špatná a plně použitelná. Kvalita tisku je poměrně slušná a nejlépe jsou na tom fotografie, což je vzhledem k zaměření o označení této tiskárny logické. Při použití speciálního fotopapíru přímo od HP jsou výsledky velmi hezké a pyšní se jak dobrým podáním barev, tak vysokou ostrostí a spoustou detailů. Text už je na tom se svou kvalitou a ostrostí o trochu hůř, ale až do velikosti okolo 7 bodů jsou jednotlivá písmena bez větších problémů čitelná. Pouze do průměru pak spadá také tisk grafiky, který určitě není perfektní a tiskárna měla občas problémy s tenkými linkami nebo s barvou na větších plochách. Na nějaké náročnější prezentace pro zákazníky to určitě nebude.

HP Envy Photo 7155: Další povedená multifunkce 3v1 z řady Envy

HP Envy Photo 7155 je povedená multifunkce vyznačující se kompaktními rozměry, povedeným designem, rozsáhlými schopnostmi a se službou Instant Ink také poměrně nízkými náklady na jeden výtisk. Mezi klady určitě zařadíme také dobrou kvalitu tisku fotografií a nízkou pořizovací cenu. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to hlavně ne úplně ideální kvalita tisku grafiky a textu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Envy Photo 7155: Další povedená multifunkce 3v1 z řady Envy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.