Přeposlat Brother DCP-L2550DW: Multifunkce 3v1 s dobrou výbavou a nízkými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother DCP-L2550DW: Multifunkce 3v1 s dobrou výbavou a nízkými provozními náklady

24.01.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Výrobce Brother ve svých propagačních materiálech popisuje tiskárnu DCP-L2550DW jako multifunkční kopírku s možností tisku a skenování. Pojďme se tedy na tento přístroj určený pro použití v menších kancelářích nebo domácnostech podívat trochu podrobněji.

Brother DCP-L2550DW: Multifunkce 3v1 s dobrou výbavou a nízkými provozními náklady

Jedná se o laserový multifunkční přístroj 3v1, který tedy zvládne tisknout, kopírovat a skenovat. Jednotka faxu ve výbavě schází, takže větší a náročnější kanceláře se budou muset podívat po nějakém vyspělejším stroji. Na své si v tomto případě přijdou hlavně menší, méně náročné pracovní skupiny či domácnosti, ve kterých není nutný barevný tisk. Tato tiskárna je totiž monochromatická, takže sice potěší dobrou kvalitou tisku textu, ale v oblasti fotografií už trochu zaostává. Kromě výše zmíněných tří vlastností si tato tiskárna poradí také s mobilním tiskem, který probíhá hlavně prostřednictvím rozhraní WiFi Direct. To umožňuje přímé spojení mezi tiskárnou a mobilním telefonem, přičemž mimo to podporuje tento model také rozhraní Apple AirPrint a disponuje certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android. Kromě toho umí tisknout z online datového úložiště pomocí Google Cloud Print a podporuje také aplikaci Brother iPrint&Scan, takže v oblasti mobilního tisku je na tom Brother DCP-L2550DW poměrně dobře. Potěšily nás také relativně rozumné rozměry čítající 408.9 x 398.8 x 317.5 mm, díky kterým by neměl být větší problém najít pro tiskárnu vhodné místo.

Brother DCP-L2550DW: Multifunkce 3v1 s dobrou výbavou a nízkými provozními náklady

Není to sice vyloženě malá tiskárna, ale není ani zbytečně velká a dá se s ní vcelku pohodlně sdílet pracovní stůl. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 11.6 kg, takže manipulace je relativně snadná i pro jednoho člověka. Na přední straně tiskárny se nachází jednoduchý ovládací panel složený z dvouřádkového monochromatického displeje a několika doprovodných tlačítek v jeho okolí. Prostřednictvím tohoto panelu jde tiskárna kompletně ovládat a s jeho pomocí jdou provádět také různá nastavení, přičemž uživatelské rozhraní je příjemně intuitivní a přejde rychle do krve. V oblasti ovládání nebo použitelnosti tedy nejsou s tímto modelem vůbec žádné problémy. V základu zvládne tato tiskárna pojmout 251 listů papíru a tato kapacita je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 1 list ve víceúčelovém podavači. Zmínit musíme také automatický podavač pro kopírku a skener s kapacitou 50 listů, což chválíme, ale zase je škoda, že tiskárna si neporadí s automatickým oboustranným kopírováním ani skenováním. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě ale neschází. Maximální měsíční výtěžnost je 15000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum čítá 2000 výtisků.

Brother DCP-L2550DW: Multifunkce 3v1 s dobrou výbavou a nízkými provozními náklady

Do menší kanceláře nebo domácnosti je to naprosto ideální a naprosto dostatečné. Konektivní výbava je víceméně tradiční a obsahuje USB port, vestavěný WiFi přijímač s již zmíněným rozhraním WiFi Direct a neschází ani klasický port Ethernet. Uvedení do provozu je velmi snadný, rychlý a nikterak komplikovaný úkon, který moc času nezabere. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem a po připojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je také různý software a ovladače, nicméně u ovladačů určitě doporučujeme stáhnout si je z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče podpory operačních systémů, tak tento model umí pracovat jak pod klasickými Windows (7, 8 / 8.1 a 10), tak pod jejich pracovními verzemi Server (2008, 2008 R2, 2012, 2012 R2 a 2016). Ochuzeni pak nebudou ani uživatelé Mac OS X od Applu (v10.10.5, 10.11.x, 10.12.x) a dokonce ani Linuxu, se kterým si tato tiskárna také poradí. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není špatná a Brother vyniká hlavně při jednoduchém tisku textu bez úprav.

Brother DCP-L2550DW: Multifunkce 3v1 s dobrou výbavou a nízkými provozními náklady

Při něm byla průměrná rychlost 34.7 stránky za minutu (ppm), což je velmi blízko tomu, co uvádí výrobce na svých stránkách jako maximální rychlost (36 ppm). Při kombinovaném tisku, který se skládal ze souborů PDF, PowerPoint a Excel klesla rychlost na pořád velmi slušných a plně použitelných 14.4 ppm. Celkově můžeme ohodnotit rychlost jako takový hezký nadprůměr, který by měl bez problémů stačit i náročnějším uživatelům. Co se týče kvality tisku, tak ta je taková normální a výsledky v ničem příliš nevynikají. Text je na poměry laserových tiskáren pouze průměrný, ale i to stačí k bezproblémovému použití pro pracovní nasazení a slušná čitelnost se zhorší až při použití opravdu malého fontu. Grafika je na tom kvalitativně o trochu hůř a výsledky vykazovaly několik nedostatků v podobě třeba ne úplně konzistentního pozadí, proužků či zrnitosti. Fotografie pak na tom byly nejhůře, ale v tomto ohledu jsme nic jiného ani nečekali. Výsledné fotografie trpěly často na ztrátu detailů ve světlejších oblastech a ideální nebyla ani jejich ostrost či úroveň detailů.

Brother DCP-L2550DW: Multifunkce 3v1 s dobrou výbavou a nízkými provozními náklady

Brother DCP-L2550DW je víceméně klasická laserová tiskárna 3v1, která umí tisknout, kopírovat a skenovat. Hodí se hlavně do méně vytížených kanceláří či domácností, protože neobsahuje jednotku faxu. Mezi hlavní výhody tohoto modelu patří dobrá vstupní kapacita, solidní konektivita, jednoduché ovládání a relativně nízké provozní náklady. Mezi nevýhody řadíme neschopnost automatického oboustranného kopírování, skenování a horší kvalitu tisku grafiky.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother DCP-L2550DW: Multifunkce 3v1 s dobrou výbavou a nízkými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.