Přeposlat Canon Pixma TS6120: Inkoustová multifunkce pro použití hlavně v domácím prostředí

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS6120: Inkoustová multifunkce pro použití hlavně v domácím prostředí

06.12.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na inkoustovou multifunkční tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením Pixma TS6120. Ten nabídne kombinaci kompaktních rozměrů, velmi dobré kvality tisku a rozumné ceny.

Canon Pixma TS6120: Inkoustová multifunkce pro použití hlavně v domácím prostředí

Tento model spadá do kategorie tiskáren určených převážně do domácností, a kromě tisku zvládá také kopírování a skenování. Jednotka faxu ve výbavě bohužel schází, takže do vytíženějších a náročnějších kanceláří to opravdu není úplně ideální model. Výrobce samozřejmě nezapomněl na mobilní tisk, bez kterého se dnes žádná tiskárna neobjede a tento model podporuje například technologii AirPrint. Disponuje také certifikací Mopria pro snadný tisk z chytrých telefonů s Androidem a z podporovaných aplikací musíme zmínit hlavně Canon PRINT, Google Cloud Print nebo PIXMA Cloud Link. Kromě klasického mobilního tisku tedy tento model umí pracovat také s online datovými úložišti a zvládá dokonce i bezdrátový tisk fotografií přímo z digitálního fotoaparátu. Ten probíhá pomocí rozhraní Wireless PictBridge a samozřejmě je k němu potřeba vlastnit fotoaparát, který tuto technologii podporuje. Za zmínku pak určitě stojí přítomnost bezdrátového modulu Bluetooth 4.0, což není u dnešních WiFi tiskáren zrovna běžným prvkem výbavy a Bluetooth částečně nahrazuje technologii WiFi Direct, která zde schází.

Canon Pixma TS6120: Inkoustová multifunkce pro použití hlavně v domácím prostředí

Nutno ale dodat, že to není 100% náhrada a že WiFi Direct má podstatně širší záběr. Kromě tohoto rozhraní pak ve výbavě tiskárny schází také slot na paměťové karty či podpora klasického USB flash disku, což je určitě škoda. Co ale naopak velmi potěší, jsou kompaktní rozměry čítající 373.4 x 317.5 x 139.7 mm, díky čemuž není s nalezením vhodného místo na stole žádný větší problém a tiskárnu lze pohodlně provozovat i na menším pracovním stole, aniž by obtěžovala uživatele svou velikostí. Ani hmotnost čítající 6.16 kg není zbytečně vysoká a manipulace je tak snadná i pro jednoho člověka. Na přední straně má své místo výklopný ovládací panel složený z barevného dotykového displej o úhlopříčce 3 palce a doprovodných tlačítek. Uživatelské rozhraní je nesmírně jednoduché, intuitivní a s ovládáním či nastavením tedy nejsou vůbec žádné obtíže. Součástí standardní výbavy jsou dva zásobníky na papír, přední a zadní a každý z nich zvládne pojmout až 100 listů papíru. Do zadního zásobníku lze kromě klasického papíru vložit také 20 listů prémiového fotopapíru a výtisky vyjíždí z tiskárny klasicky zepředu, přičemž držák papíru je nutné manuálně vysunout.

Canon Pixma TS6120: Inkoustová multifunkce pro použití hlavně v domácím prostředí

Konektivní výbava je solidní a nabídne klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač, již zmíněný modul Bluetooth a rozhraní PictBridge. Ve výbavě pak neschází ani automatický duplexer starající se o pohodlný oboustranný tisk. Uvedení tiskárny do provozu je velmi rychlé a jednoduché, stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem a po připojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostane majitel také doprovodný software a ovladače, nicméně všechno je k dispozici také na oficiálních stránkách výrobce a minimálně ovladače určitě doporučujeme stáhnout a mít tak jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, tedy disciplíně, ve které levnější inkoustové tiskárny většinou nevynikají a je to případ i tohoto modelu. Při jednoduchém tisku textu s minimálními úpravami pracovala Pixma TS6120 průměrnou rychlostí 12.9 ppm, což je takový normální průměr a na trhu není problém najít rychlejší modely. Při tisku kombinovaného obsahu (PDF, Excel a PowerPoint) klesla rychlost na 4.7 ppm a to je opět přinejlepším průměr.

Canon Pixma TS6120: Inkoustová multifunkce pro použití hlavně v domácím prostředí

V oblasti tisku barevných fotografií je na tom ale tento model velmi dobře a jedné barvené fotografie o velikosti 4x6 palce jsme se dočkali po zhruba 20 sekundách. Co se týče náplní, tak Pixma TS6120 používá systém s pěticí cartridgí, takže má vlastně o jednu barvu méně než dražší inkoustové modely. Ke klasické čtveřici barev přidává tato tiskárna ještě speciální, pigmentovou černou pro tmavší černou při tisku textu a grafiky. A ve výsledku je to znát, kvalita tisku je výborná a při tisku textu zaujme hlavně perfektní ostrost a skvělá čitelnost jednotlivých písmen i při použití opravdu malého fontu. Dokonce i hodně specifické a na tisk většinou náročné ozdobné fonty vypadaly kolikrát až překvapivě dobře. Kvalita tisku grafiky je také výborná a tiskárna si poradila i s velmi tenkými linkami. Jediný neduh jsme zaznamenali při černém pozadí, kdy si občas šlo všimnout decentního páskování. To nebylo sice nijak extrémně výrazné, ale zaznamenatelné určitě bylo. Ke kvalitě tisku fotografií nemáme žádných zásadních připomínek, výsledky byly ostré, plné detailů a s velmi dobrým barevným podáním. Kvalita je minimálně na stejné úrovni, jako při vyvolání fotografií v profesionálním fotolabu.

Canon Pixma TS6120: Inkoustová multifunkce pro použití hlavně v domácím prostředí

Canon Pixma TS6120 je určitě povedená tiskárna, která nabízí mix zajímavých věcí pro domácí použití. Kromě kompaktních rozměrů potěší také dvěma zásobníky na papír, solidními schopnostmi v oblasti mobilního a online tisku, kvalitou tisku ve všech ohledech (text, grafika i fotografie) a příjemně rychlým tiskem fotografií. Bez chyb to ale nebylo, a pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence slotu na paměťovou kartu, nepodpora USB flash disku, absence rozhraní WiFi Direct a pomalejší tisk dokumentů.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS6120: Inkoustová multifunkce pro použití hlavně v domácím prostředí


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.