Přeposlat Fujifilm Instax Share SP-3: Mobilní tisk ve čtvercovém formátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm Instax Share SP-3: Mobilní tisk ve čtvercovém formátu

22.11.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na přenosnou fototiskárnu Fujifilm Instax Share SP-3, která je určena pro tisk z mobilního telefonu. Jedná se o přímého následovníka modelu SP-2, proti kterému ale přináší tato novinka jednu poměrně velkou změnu.

Fujifilm Instax Share SP-3: Mobilní tisk ve čtvercovém formátu

Tou hlavní změnou je změna formátu, respektive velikosti používaného papíru. Zatímco model SP-2 využíval formát Instax Mini, který je opravdu mini, nová verze SP-3 je postavena na formátu Instax Square. Ten je už dle označení čtvercový a jeho rozměry jsou 62 x 62 mm, což sice není o moc víc než 62 x 42 mm u předchozího formátu Instax Mini, ale určitě je to změna k lepšímu a stačí to k tomu, aby byly fotografie na první pohled rozměrnější. Jedinou nevýhodou proti menšímu formátu jsou trochu vyšší provozní náklady, nicméně s tím musí majitel tohoto typu tiskáren počítat. Jeden výtisk u instantní fototiskárny bude vždy poměrně drahý a dražší než u konvenčních inkoustových tiskáren. Co se týče designu, tak ten je prakticky stejný, jako u verze SP-2, pouze v oblasti rozměrů model SP-3 nepatrně narostl a přibral na váze. Kompletní rozměry této instantní tiskárny jsou 130.5 x 116 x 44.4 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 312 gramů bez baterie a papíru. Jen pro srovnání, Instax Share SP-2 měří 131.8 x 89.5 x 40 mm při hmotnosti 250 gramů.

Fujifilm Instax Share SP-3: Mobilní tisk ve čtvercovém formátu

Do kapsy se tedy tato tiskárna určitě nevejde, ale dát ji i do menšího batohu či příručního zavazadla není vůbec žádný problém a můžete ji tak všude nosit s sebou. O dodávku energie se stará baterie, která se nabíjí pomocí klasické microUSB nabíječky, a to je určitě praktičtější než nějaký speciální proprietární konektor. Skvělé je také to, že k nabití je možné použít i obyčejnou power banku, takže bez energie se s touto tiskárnou jen tak neocitnete. Samotná baterie NP-50 má vyšší kapacitu než baterie v modelu SP-2 a výrobce uvádí, že na jedno nabití zvládne vytisknout až 160 výtisků. Vzhledově se jedná o poměrně elegantní kousek techniky a k dispozici je v černé a bílé barvě. Kombinace černé barvy s bronzovými doplňky nevypadá vůbec špatně a v tomto kabátku je Instax Share SP-3 určitě pohlednou a zajímavou tiskárnou. Na horní straně šasi jsou umístěny LEDky, které ukazují, kolik výtisků je ještě k dispozici a ovládací panel obsahuje vlastně pouze dvě dedikovaná tlačítka. Jedno slouží k zapnutí / vypnutí tiskárny a druhé k opětovnému tisku.

Fujifilm Instax Share SP-3: Mobilní tisk ve čtvercovém formátu

Co se týče papíru, tak ten se do tiskárny vkládá ze zadní části a jedná se o velmi jednoduchý a rychlý úkon. Papír pro formát Instax Square se prodává v balení po deseti kusech a u nás stojí okolo 280 Kč s DPH, což znamená náklad na jeden výtisk 28 Kč. Papír pro formát Instax Mini je levnější a provozní náklady s tímto papírem se pohybují okolo 20 Kč na jeden výtisk, nicméně jak jsme se již zmínili, plocha je menší a čtvercový formát zkrátka vypadá mnohem lépe. Za ten příplatek to určitě stojí a čtvercový formát má v sobě také hodně nostalgie, protože v něm fotily i legendární instantní fotoaparáty Polaroid. Co se týče konektivity, tak o tu se stará pouze vestavěné WiFi a nic jiného tato mobilní tiskárna ani nepotřebuje. Je postavena na tom, že to ní budete posílat fotografie z chytrého telefonu, takže USB porty nebo slot na paměťové karty nepotřebuje a tyto prvky by zde byly zbytečné a navíc. K propojení s telefonem a vlastně k veškerým úkonům spojeným s tiskem slouží aplikace Instax Share dostupná pro Android a iOS, přičemž samotné spárování telefonu s tiskárnou je velmi snadné.

Fujifilm Instax Share SP-3: Mobilní tisk ve čtvercovém formátu

Tiskárna vysílá vlastní WiFi signál, na který se jednoduše se svým chytrým telefonem připojíte a není k tomu ani potřeba heslo. Co ale vyžaduje zaheslované připojení, je aplikace Instax Share a v základním nastavení je heslo nastaveno na 1111, přičemž po prvotním připojení ho lze změnit. Tisk jednotlivých fotografií je velmi snadný a lze vytisknout jakýkoliv obrázek, který máte uložený ve svém chytrém telefonu. To ale není všechno, je možné tisknout obrázky také ze svého Facebooku či Instagramu, nicméně nahrát fotografie z těchto sociálních sítí zabere nepatrně víc času než při tisku přímo z telefonu (i při rychlém připojení k internetu). Přímo v aplikaci je pak možné fotografie různě upravovat, používat všelijaké filtry nebo dělat koláže, takže na své si přijdou i kreativně smýšlející jedinci. K fotografiím je také možné přidávat například text, hashtagy a jiné informace. Kvalita výsledných fotografií víceméně odpovídá zaměření, výsledky nevypadají vůbec špatně a pro tisk momentek například k obdarování kamaráda nebo připnutí na ledničku je tato tiskárna skvělá.

Fujifilm Instax Share SP-3: Mobilní tisk ve čtvercovém formátu

Fujifilm Instax Share SP-3 je povedená tiskárna, která je vlastně skoro stejná, jako její předchůdce SP-2 a výrobce touto novinkou cílí na zájemce, kterým nevyhovoval předchozí formát Instax Mini. Nový formát Instax Square je čtvercový, větší a pro použití v mobilní fototiskárně nám přijde podstatně vhodnější. Náklady na jeden výtisk jsou sice nepatrně vyšší, ale vyplatí se připlatit si a mít ve výsledku použitelnější fotografie.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujifilm Instax Share SP-3: Mobilní tisk ve čtvercovém formátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.