Přeposlat Canon Pixma TS9120: Dobře vybavená a kompaktní multifunkční tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS9120: Dobře vybavená a kompaktní multifunkční tiskárna

08.11.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na inkoustovou tiskárnu od společnosti Canon, a to na model Pixma TS9120. Tato tiskárna nabídne hlavně kombinaci kompaktních rozměrů, vysoké kvality tisku fotografií a rozsáhlé výbavy.

Canon Pixma TS9120: Dobře vybavená a kompaktní multifunkční tiskárna

Tento model spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkcí, a kromě tisku nabídne také kopírování a skenování. Jednotka faxu ve výbavě schází, takže je to tiskárna určená spíše do domácího prostředí. Stejně jako minulá generace, i tato disponuje šesticí samostatných náplní a díky tomu produkuje velmi kvalitní fotografie. Na rychlost a kvalitu tisku se ale podíváme až později a začneme rozměry, které jsou příjemně kompaktní, a právě velikost je jednou z hlavních zbraní tohoto modelu. Kompletní velikost šasi tohoto modelu je 373.3 x 325.12 x 142.2 mm, takže s nalezením vhodného místa nebudou žádné problémy a k uložení stačí i menší pracovní stůl. Hledat nějaký samostatný stůl nebo lavici nebude vůbec nutné. Ani hmotnost čítající 6.67 kg není přehnaně vysoká a manipulace je tak opravdu jednoduchá i pro jednoho člověka. Funkčnost této tiskárny je na velmi vysoké úrovni, a kromě tisku z počítače zvládne tisknout například také z paměťové karty SD nebo přímo z digitálního fotoaparátu, a to pomocí bezdrátového rozhraní PictBridge. K tomu je samozřejmě potřeba vlastnit fotoaparát značky Canon, který tuto technologii také podporuje.

Canon Pixma TS9120: Dobře vybavená a kompaktní multifunkční tiskárna

Neschází samozřejmě ani podpora mobilního a online tisku, přičemž tiskárna umí pracovat například s aplikací Canon Print sloužící k přístupu tisku z online datových úložišť nebo emailu. Lze tisknout  ze služeb Google Cloud Print, Pixma Cloud Link, My Image Garden a tiskárně neschází ani certifikace Mopria pro přímý tisk z chytrých telefonů s operačním systémem Android. Samozřejmostí je pak přítomnost rozhraní AirPrint, pomocí kterého lze tisknout z mobilních zařízení s operačním systémem iOS. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím dotykového displeje s úhlopříčkou 5 palců, který je umístěný na předním výklopném panelu. Jediné fyzické tlačítko je tak to pro zapnutí / vypnutí tiskárny, veškeré ovládání a nastavení probíhá pomocí tohoto dotykového displeje a systém ovládání je poměrně snadný. Uživatelské rozhraní je graficky vyvedené dobře, je poměrně intuitivní a s nastavením a ovládáním tak nejsou žádné větší problémy. Součástí standardní výbavy jsou dva zásobníky na papír, přičemž jeden je umístěný vzadu a druhý vepředu. Oba zvládnou pojmout 100 listů papíru a zadní zásobník je možné osadit také fotopapírem, kterého umí pojmout 20 listů.

Canon Pixma TS9120: Dobře vybavená a kompaktní multifunkční tiskárna

To není špatné a pro nasazení v domácnosti to bez problémů stačí, přičemž součástí výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Konektivní výbava obsahuje klasický USB port, rozhraní Ethernet, vestavěný WiFi přijímač, slot na paměťové karty SD a neschází ani Bluetooth ve verzi 4.0. Tato tiskárna je určena v první řadě pro používání v domácnosti a tomu odpovídá také uvedení do provozu a nastavení, obojí je totiž velmi jednoduché a obyčejný uživatel to zvládne během chvilky. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software včetně ovladačů, přičemž ovladače jsou samozřejmě dostupné i na oficiálních stránkách výrobce a určitě doporučujeme je stáhnout a mít tak jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje Windows 7, 8 / 8.1, 10 a na své si přijdou také uživatelé systému Mac OS X od Applu (v10.10.5 - v10.12). Z mobilních operačních systémů je možné tuto tiskárnu používat s iOS, Androidem, Windows 10 Mobile a systémem Fire OS od Amazonu. Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, která ale není nijak zázračná a víceméně se řadí do průměru.

Canon Pixma TS9120: Dobře vybavená a kompaktní multifunkční tiskárna

Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost monochromatického tisku 15 stránek za minutu (ppm) a v reálném světě se tomu Pixma TS9120 s rychlostí 13.2 ppm docela přiblížila. To platí pro tisk jednoduchých dokumentů z Wordu bez úprav, přičemž po přidání dalšího obsahu (Excel, PowerPoint a Acrobat) se rychlost zhoršila na 4.7 ppm. Jedné fotografie o rozměru 4x6 palce jsme se dočkali za 32 sekund, což je vcelku solidní výsledek a za vypíchnutí pak stojí hlavně výsledná kvalita. Ta je totiž perfektní, fotografie zvládá tato tiskárna opravdu na jedničku a výsledky jsou plné detailů, jsou ostré a disponují dobrými barvami.  Výsledné fotografie se dají bez problémů srovnat s tím, co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu. Ani kvalita tisku ale není špatná, jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a dobře čitelná i při použití malého fontu okolo 6 bodů. Výsledky jsou bez problémů použitelné i pro pracovní nasazení, což ostatně platí také pro tisk grafiky. Tu tento model zvládá také velmi dobře a nemá problémy ani s tenkými linkami, přičemž jediného menšího nedostatku si jde všimnout u jednobarevného černého pozadí, kde má tiskárna občas problémy s udržením odstínu.

Canon Pixma TS9120: Dobře vybavená a kompaktní multifunkční tiskárna

Canon Pixma TS9120 je povedená inkoustová multifunkce, která je jako stvořená pro použití v domácnostech a potěší hlavně milovníky tisku fotografií. Ty zvládá opravdu parádně, výsledky se pyšní skvělým podáním barev, vysokou úrovní detailů i dobrou ostrostí. I kvalita tisku textu a grafiky je dobrá, takže v této oblasti si není moc na co stěžovat. Potěšily nás také kompaktní rozměry a rozsáhlá funkčnost. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence rozhraní WiFi Direct a pouze průměrná rychlost.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS9120: Dobře vybavená a kompaktní multifunkční tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.