Přeposlat Canon Pixma TS3120: Levná multifunkční tiskárna do domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS3120: Levná multifunkční tiskárna do domácnosti

25.10.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Canon Pixma TS3120 patří mezi nejlevnější a nejdostupnější modely ve své třídě. Je také příjemně kompaktní, ačkoliv několik nedostatků se tomuto jinak velmi sympatickému modelu nevyhnulo.

Canon Pixma TS3120: Levná multifunkční tiskárna do domácnosti

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládá tisknout, kopírovat a skenovat. Jednotka faxu v její výbavě schází, takže je to model určený spíše do domácího prostředí. Kromě výše zmíněné trojice schopností si tiskárna poradí i s mobilním a online tiskem, přičemž kromě systémů iOS a Android podporuje také mobilní systémy Windows 10 Mobile a Fire OS od Amazonu. Mobilní tisk probíhá například prostřednictvím aplikace Canon Print a tiskárna podporuje také aplikace Wireless Scanning a Pixma Cloud Link. Zvládá i klasický Apple Air Print, Google Cloud Print a neschází ani certifikace Mopria, takže v oblasti mobilního tisku je na tom tato tiskárna poměrně dobře. Výrobce chválíme také na přítomnost technologie Wireless PictBridge, která slouží k bezdrátovému tisku fotografií přímo z fotoaparátů Canon. Ten ale musí tuto technologii samozřejmě podporovat. Je trochu škoda, že schází podpora USB flash disku a na tiskárně nenajdeme ani slot na paměťové karty, což je prvek poměrně běžný i u levných modelů. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 436.8 x 317.5 x 147.3 mm (v zavřeném stavu) a hmotnost se zastavila na hodnotě 3.85 kg, takže je to příjemně kompaktní a lehký přístroj, u kterého nebude s manipulací nebo nalezením vhodného místa vůbec žádný problém.

Canon Pixma TS3120: Levná domácí multifunkce

Samostatný stůl nebude potřeba, s touto tiskárnu je možné sdílet i svůj pracovní stůl, protože na něm moc místa nezabere. Ovládací panel se nachází na levé straně šasi a je orientovaný vertikálně, přičemž jeho monochromatický displej má úhlopříčku 1.5 palce. Nad i pod ním se nachází různá funkční tlačítka a panel slouží hlavně k nastavení tiskárny a monitorování funkcí, kopírování, nastavení velikosti papíru a podobně. Většina interakce ale bude stejně probíhat prostřednictvím počítače nebo mobilní aplikace. Na chvíli se zastavíme i u systému náplní, který není úplně šťastně řešený a zbytečně zvyšuje náklady na jeden výtisk. Tento typ tiskáren většinou používá systém čtyř náplní, z nichž jedna obsahuje černou a zbylé tři žlutou, purpurovou a tyrkysovou. Canon ale u tohoto modelu sáhl po systému s dvojicí náplní, přičemž jedna je černá a druhá obsahuje zbývající tři barvy. To znamená, že barevnou náplň je nutné vyměnit pokaždé, když jednu z trojice barev vypotřebujete a je úplně jedno, že další barva je třeba ještě na polovině. Je to zbytečné plýtvání a jenom to zvyšuje náklady na jeden výtisk.

Canon Pixma TS3120: Levná domácí multifunkce

Kapacita vstupního zásobníku čítá 60 listů papíru, což víceméně odpovídá nízké pořizovací ceně a mimo klasického papíru zvládne pojmout 20 listů fotopapíru o rozměru 4 x 6 palce nebo 10 listů fotopapíru o rozměru 5 x 7 palce. To není mnoho, ale pro použití v domácnosti to stačí. Konektivní výbava je základní a obsahuje USB port a vestavěný WiFi přijímač, přičemž rozhraní Ethernet schází. To samé platí také pro automatický duplexer pro oboustranný tisk, takže když budete chtít tisknout na obě stránky, budete to muset udělat manuálně. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadné, stačí zapojit kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak na své si přijdou uživatelé Windows 7, 8 / 8.1 a samozřejmě i nejnovějších Windows 10, přičemž výrobce nezapomněl ani na uživatele Mac OS X od Applu (v10.10.5 – v10.12). Spolu s tiskárnou dostanete také ovladače, nicméně ty jsou ke stažení také na oficiálním webu výrobce a určitě je doporučujeme stáhnout, protože budete mít jistotu, že máte aktuální software.

Canon Pixma TS3120: Levná domácí multifunkce

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není nijak zvlášť slavná a při tisku to bude chtít trochu trpělivosti. Není to sice nejpomalejší tiskárna na trhu, ale moc daleko k tomuto neslavnému titulu nemá. Výrobce uvádí 7.7 stránky za minutu (ppm) při monochromatickém a 4 ppm při barevném tisku, přičemž při jednoduchém tisku textu bez úprav pracovala tiskárna rychlostí 4.8 ppm. Po přidání grafického obsahu typu grafů nebo fotografií se rychlost ještě zhorší a při kombinovaném tisku tedy rychlost klesla na 2.1 ppm. Jedné fotografie o klasickém rozměru 4x6 palce se pak dočkáte za 1 minutu a 4 sekundy, což také není žádný zázrak. Kvalita tisku je naštěstí lepší, než jeho rychlost a ve finále se dočkáte nadprůměrných výsledků. Jednotlivá písmenka jsou příjemně ostrá a čitelnost textu je tedy velmi dobrá i při použití menšího fontu. I kvalita tisku grafiky je dobrá, ačkoliv občas se vyskytly drobné problémy s tmavě zelenou barvou, která přecházela spíše do černé. Kvalita tisku fotografií je pak nejlepší, výsledky disponují hezkými barvami, nadprůměrnou ostrostí a vysokou úrovní detailů.

Canon Pixma TS3120: Levná domácí multifunkce

Canon Pixma TS3120 je povedená multifunkční tiskárna určená výhradně do domácího prostředí, kde potěší jak nízkou pořizovací cenou, tak kompaktními rozměry a celkově dobrou kvalitou tisku. Mezi její nedostatky řadíme absenci automatického duplexeru, čtečky paměťových karet, pomalejší tisk a vyšší provozní náklady. Cena tohoto modelu je ale velmi příznivá a na oficiálním webu výrobce čítá 49 dolarů (cca 1070 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS3120: Levná multifunkční tiskárna do domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.