Přeposlat Canon imageClass (i-SENSYS) LBP251dw: Perfektní kancelářská tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass (i-SENSYS) LBP251dw: Perfektní kancelářská tiskárna

13.09.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na monochromatickou laserovou tiskárnu Canon imageClass (i-SENSYS) LBP251dw, což je základní model ve své třídě. Zaujme hlavně relativně nízkou cenou, nadprůměrnou kvalitou tisku a solidní rychlostí.

Canon imageClass (i-SENSYS) LBP251dw: Perfektní kancelářská tiskárna

Tato tiskárna je přímý konkurent modelu Dell Smart Printer S2830dn, což je jedna z nejlepších tiskáren ve své třídě a Canon se jí blíží v kvalitě, rychlosti i schopnostech. V jedné oblasti je ale bohužel horší, a to v otázce provozních nákladů, což je v této třídě poměrně dost důležité. Na to se ale podíváme až později. Jedna z hlavních předností tohoto modelu jsou relativně kompaktní rozměry, které čítají 401.3 x 378.5 x 299.7 mm, takže s nalezením vhodného místa by neměly nastat žádné větší problémy a tuto tiskárnu je možné usadit i na menší pracovní stůl či lavici. Ani hmotnost 12.3 kg není přehnaná a manipulace je tak příjemně jednoduchá i pro jednoho člověka. Kromě klasického tisku z počítače tato tiskárna samozřejmě zvládá také mobilní tisk, bez kterého by to v dnešní době už snad ani nešlo. O přímé spojení mezi tiskárnou a telefonem se stará standardní rozhraní WiFi Direct a tento model si poradí také s technologiemi a aplikacemi Apple AirPrint, Print Service, Google Cloud Print a Canon PRINT Business. Neschází mu ani certifikace Mopria, takže v oblasti mobilního tisku je opravdu z čeho vybírat a na své si přijdou víceméně všichni.

Canon imageClass (i-SENSYS) LBP251dw: Perfektní kancelářská tiskárna

Ovládání a nastavení tiskárny může probíhat buď prostřednictvím ovládacího panelu, nebo pomocí zabezpečené webové stránky, na kterou se lze dostat prostřednictvím počítače připojeného k síti nebo přímo z internetu. Co se týče již zmíněného ovládacího panelu, tak jeho dominantu tvoří monochromatický displej s úhlopříčkou 3.5 palce, který je doplněný směrovým tlačítkem, doprovodnými tlačítky a alfanumerickou klávesnicí. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché, takže přejde rychle do krve a ovládání jeho prostřednictvím je snadné a intuitivní. V základní výbavě je tato tiskárna schopná pojmout 300 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 50 listů ve víceúčelovém zásobníku. Za příplatek je pak možné přikoupit si další zásobník s kapacitou 500 listů, takže maximální kapacita může být až 800 listů, což není špatné. Měsíční výtěžnost se pak může vyšplhat až na 50 000 výtisků. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché, stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce.

Canon imageClass (i-SENSYS) LBP251dw: Perfektní kancelářská tiskárna

Součástí balení je také CD se softwarem a ovladači, nicméně ty je možné stáhnout si přímo z webu výrobce a určitě doporučujeme to udělat, protože tak budete mít jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče podporovaných operačních systémů, tak Canon imageClass (i-SENSYS) LBP251dw si poradí s klasickými Windows ve verzích Vista, 7, 8 / 8.1 a 10, přičemž ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (verze Mac OS X 10.5.8 a vyšší). Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje vestavěný WiFi přijímač s již zmíněnou technologií WiFi Direct, klasický USB port a rozhraní Ethernet. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk samozřejmě neschází, nicméně to v této třídě bereme prakticky jako samozřejmost. Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, která není vůbec špatná a v rámci třídy patří určitě k nadprůměru. Sám výrobce u tohoto modelu uvádí nejvyšší rychlost při jednostranném tisku 30 stránek za minutu (ppm) a 16 ppm při tisku oboustranném, přičemž v reálném světě tiskárna na tyto hodnoty skoro dosáhla.

Canon imageClass (i-SENSYS) LBP251dw: Perfektní kancelářská tiskárna

Při tisku jednoduchých dokumentů z Wordu na jednu stranu pracovala tiskárna rychlostí 30.1 ppm a oboustranný tisk zvládala rychlostí 14.8 ppm, což se takřka shoduje s údaji od výrobce. Tento typ tiskárny sice k tisku fotografií pravděpodobně nikdo používat nebude, ale určitě stojí za zmínku, že jedna fotografie o rozměru 4 x 6 palce jí trvala 7 sekund. Kvalita tisku je pak velmi dobrá a nejlépe je na tom pochopitelně text. Výsledky jsou opravdu vysoce nadprůměrné a jednotlivá písmena mají kvalitu jako v dobrých novinách. Čitelnost je pak perfektní i při použití malého fontu okolo 5 či 4 bodů, přičemž výsledky se hodí i pro náročnější publikace. Špatně si tento model nevedl ani v oblasti tisku grafiky, dobře zvládl jak tenké linky, tak rozsáhlé oblasti v jednom odstínu. A ve finále není špatná ani kvalita tisku fotografií, ačkoliv to určitě není primární vlastnost. Jen je škoda těch vyšších nákladů proti modelu Dell Smart Printer S2830dn, kdyby byly náklady na jeden výtisk na alespoň stejné úrovni, byla by tato tiskárna jasná volba.

Canon imageClass (i-SENSYS) LBP251dw: Perfektní kancelářská tiskárna

Canon imageClass (i-SENSYS) LBP251dw je perfektní laserová tiskárna určená do menších kanceláří, kde svou práci zastane naprosto s přehledem. Nabídne kombinaci vcelku kompaktních rozměrů, dobrých vlastností, rychlého tisku a v neposlední řadě také nadprůměrnou kvalitu ve všech ohledech. Jediné negativum tohoto modelu jsou tak vyšší provozní náklady. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 4600 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass (i-SENSYS) LBP251dw: Perfektní kancelářská tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.