Přeposlat Canon ImageClass D570: Základní multifunkce 3v1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon ImageClass D570: Základní multifunkce 3v1

16.08.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na tiskárnu Canon ImageClass D570, která spadá do kategorie multifunkčních laserových přístrojů. Tento model je určený do menších kanceláří nebo domácností a mezi jeho hlavní přednosti patří kombinace relativně nízké ceny a kvalitního tisku.

Canon ImageClass D570: Základní multifunkce 3v1

Jedná se o monochromatickou laserovou tiskárnu, která zvládá kromě tisku také kopírování a skenování. Jednotka faxu ve výbavě schází, takže je to takový základní model určený hlavně do menších kanceláří, pracovních skupin nebo domácností. Nezůstalo ale samozřejmě pouze u těchto tří vlastností, tiskárna si poradí i s velmi populárním a rozšířeným mobilním tiskem, který probíhá přes rozhraní WiFi Direct. To zastřešuje přímé spojení mezi tiskárnou a mobilním telefonem, takže mobilní tisk je velmi jednoduchý a rychlý. Kromě toho disponuje tento model také certifikací Mopria a poradí si i s aplikacemi Apple AirPrint, Canon Print Business a Google Cloud Print, takže možnosti mobilního a online tisku z datových úložišť jsou poměrně rozsáhlé a na své si přijdou i náročnější jedinci. Design této tiskárny je nesmírně jednoduchý a funkční, je to zkrátka klasická krychle vyvedená v černé barvě a pochválit musíme její vcelku kompaktní rozměry. Ty čítají 391.1 x 370.8 x 312.4 mm, takže nalezení vhodného místa není nijak zvlášť problematické, a pokud máte větší pracovní stůl, bez problémů můžete mít tiskárnu usazenu na něm.

Canon ImageClass D570: Základní multifunkce 3v1

Hmotnost se zastavila na hodnotě 11.4 kg a manipulace je tedy jednoduchá i pro jednoho člověka. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím poměrně komplexního ovládacího panelu umístěného na přední straně, který se skládá z monochromatického, pětiřádkového displeje a doprovodných tlačítek. Těch je poměrně hodně, včetně směrového ovladače a alfanumerické klávesnice, nicméně jejich rozvržení je intuitivní a systém ovládání přejde rychle do krve, takže v oblasti ovládání a nastavení je všechno v nejlepším pořádku. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník na 251 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena na 250 listů v hlavním a 1 list ve víceúčelovém zásobníku. Další rozšíření sice není možné, ale tato kapacita by měla ve většině běžných kanceláří stačit. To samé ostatně platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 15 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučovaná maximální výtěžnost se pohybuje od 750 do 3000 výtisků. Ještě dodáme, že výstupní zásobník zvládne pojmout maximálně 100 výtisků. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač s již zmíněnou technologií WiFi Direct.

Canon ImageClass D570: Základní multifunkce 3v1

Samozřejmě neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Uvedení této tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo, zapojit kabeláž a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doplňkový software a ovladače, nicméně ty jsou k dispozici i na oficiálních stránkách výrobce a určitě doporučujeme je stáhnout. Budete tak mít jistotu, že máte ten nejnovější a nejaktuálnější software. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje klasickou řádku Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (verze 10.7.5 a vyšší). Výrobce pak neopomněl ani pracovní systém Windows Server a tento model lze provozovat pod verzemi 2016, 2012, 2012 R2, 2008 a 2008 R2. Ve standardu je tato tiskárna nastavena na oboustranný tisk, nicméně to jde poměrně snadno změnit v nastavení. Výrobce uvádí, že nejvyšší rychlost oboustranného tisku je 16 stránek za minutu (ppm) a 28 ppm platí pro tisk na jednu stránku, přičemž těchto výsledků lze v reálném světě bez větších problémů dosáhnout.

Canon ImageClass D570: Základní multifunkce 3v1

Při jednoduchém tisku textu bez úprav pracovala tiskárna rychlostí 16.1, respektive 28.7 ppm a to jsou velmi dobré výsledky patřící v této třídě k nadprůměru. Zmínit musíme také to, že prvního výtisku se dočkáte po pouhých 7 sekundách, což je výborný výkon, který patří na špičku nejenom v této kategorii. Při kombinovaném tisku souborů z PowerPointu, Excelu a Acrobatu byly výsledky už samozřejmě horší, ale 16.9 ppm při jednostranném tisku určitě není špatné. Kvalita tisku je velmi slušná a nejlépe je na tom pochopitelně text, u kterého potěší hlavně nadprůměrná ostrost jednotlivých písmen a dobrá čitelnost i při použití malého fontu. Ani kvalita tisku grafiky není špatná, ale přece jenom je už o trochu horší a v tmavších oblastech si lze všimnout ne úplně ideálního zobrazení jednotlivých odstínů. Nejhůř je na tom tisk fotografií, ale nic jiného u takto orientované tiskárny čekat nelze a nebereme to ani jako velký nedostatek. U fotografií si lze všimnout zrnění a lehké ztráty detailů, nicméně monochromatickou laserovou tiskárnu si kvůli tisku fotografií stejně nikdo pořizovat nebude.

Canon ImageClass D570: Základní multifunkce 3v1

Canon ImageClass D570 je povedená laserová tiskárna, která toho za rozumnou cenu nabídne opravdu hodně. Potěšily nás hlavně relativně kompaktní rozměry, dobrý ovládací panel, rozsáhlé schopnosti a rychlý tisk. Celková kvalita tisku je určitě nadprůměrná s tím, že fotografie jsou trochu horší. Je ale určitě škoda, že provozní náklady jsou vyšší a v této třídě není problém najít úspornější tiskárnu. Cena tohoto modelu se pohybuje okolo 160 dolarů, což je po přepočtu zhruba 3 545 Kč bez DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon ImageClass D570: Základní multifunkce 3v1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.