Přeposlat Xerox VersaLink C405DN: Velká, ale skvělá multifunkční tiskárna do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox VersaLink C405DN: Velká, ale skvělá multifunkční tiskárna do kanceláře

02.08.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkci Xerox VersaLink C405DN, což je velká tiskárna určená převážně do kancelářského prostředí. Tento kousek zaujme hlavně excelentní kvalitou tisku, solidní rychlostí a také velmi dobrou výbavou.

Xerox VersaLink C405DN: Velká, ale skvělá multifunkční tiskárna do kanceláře

Jedná se o barevnou laserovou multifunkční tiskárnu a kromě tisku zvládá tento model také kopírovat, skenovat a v jeho výbavě neschází ani jednotka faxu. Máme tedy před sebou tiskárnu určenou hlavně do kancelářského prostředí, čemuž ostatně napovídají i její rozměry. Je to vskutku velký a rozměrný přístroj, takový behemot světa multifunkčních tiskáren a usadit takto rozměrný model není nic jednoduchého. Bude to chtít najít pro něj samostatný stůl nebo alespoň nějakou větší lavici, protože sdílení pracovního stolu je prakticky nemožné. Když už jsme nakousli tu velikost, tak vězte, že kompletní rozměry této tiskárny jsou 599 x 540 x 432 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 33 kg, takže manipulace je pro jednoho člověka prakticky zapovězená. Vraťme se ale ke schopnostem této tiskárny, a to konkrétně k mobilnímu tisku. V základní výbavě bohužel schází vestavěný WiFi přijímač a tím pádem i rozhraní WiFi Direct, za což si budete muset připlatit. Na druhou stranu, čip NFC ve výbavě neschází a toto rozhraní se postará o přímou komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem.

Xerox VersaLink C405DN: Velká, ale skvělá multifunkční tiskárna do kanceláře

Co se týče protokolů, tak tento model si poradí s Apple AirPrint, Google Cloud Print, Xerox Print Service a disponuje také certifikací Mopria, takže možnosti mobilního tisku jsou poměrně dobré. Ještě bychom měli dodat, že neschází praktická funkce skenování do sítě, emailu či přímo do USB flash disku (z tohoto média umí tiskárna také tisknout). Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 5 palců, který je umístěný na čelním panelu. Pod tímto displejem pak najdeme dvě tlačítka a to je prakticky všechno. Uživatelské rozhraní je jednoduché, přehledné a s ovládáním nejsou vůbec žádné obtíže, takže v tomto ohledu si nelze na nic stěžovat. V základu dostanete kapacitu 700 listů papíru, která je rozdělena mezi 550 listů v hlavním a 150 listů ve víceúčelovém zásobníku. To ale není konečná a kapacitu lze dál rozšířit o dalších 550 listů, takže ve finále zvládne tato tiskárna pojmout až slušných 1250 listů papíru. To by mělo bez větších problémů stačit i pro náročnější uživatele, což ostatně platí také pro maximální měsíční výtěžnost až 80 000 výtisků.

Xerox VersaLink C405DN: Velká, ale skvělá multifunkční tiskárna do kanceláře

Kapacita výstupního zásobníku se pak zastavila 250 výtiscích. Konektivní výbava zahrnuje klasické rozhraní Ethernet, port USB, již zmíněný čip NFC a za příplatek si pak lze pořídit WiFi přijímač s technologiím WiFi Direct. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve standardní výbavě neschází, nicméně to se dá u takto koncipované tiskárny očekávat. Uvedení do provozu není nijak obtížné a největší výzvou bude nalezení vhodného místa někde v kanceláři. Poté stačí naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž, provést standardní nastavení a můžete se pustit do práce. Podpora operačních systémů je výborná a tento model si poradí s většinou dnes běžně používaných systémů. Kromě klasických Windows (verze 7, 8 a 10) lze Xerox VersaLink C405DN provozovat i pod pracovními systémy Windows Server (2000, 2003, 2008 a 10 Server) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu. Xerox se zaměřil také na Linux a kompletní výčet podporovaných distribucí je k nalezení na oficiálních stránkách výrobce. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je vcelku slušná a v celkovém součtu patří tento model určitě mezi rychlejší tiskárny.

Xerox VersaLink C405DN: Velká, ale skvělá multifunkční tiskárna do kanceláře

V základu je nastavený oboustranný tisk (jako u většiny podobných tiskáren) a klasický text s minimem úprav zvládla tiskárna vytisknout průměrnou rychlostí 14 stránek za minutu (ppm). Při tisku pouze na jednu stránku byly výsledky pochopitelně mnohem lepší a tiskárna dosahovala výsledků okolo 36.7 ppm. Fotografie o klasickém rozměru 4x6 palce jsme se dočkali za průměrných 13 sekund a ještě dodáme, zahřívací čas tiskárny je 6 sekund (z šetřícího módu). Jedna z hlavních zbraní tohoto modelu je kvalita tisku a nejlépe je na tom samozřejmě tisk textu. Jednotlivá písmena jsou perfektně ostrá a čitelnost je dobrá i při použití malého fontu, přičemž všechno bylo bez obtíží čitelné i při použití velikosti okolo 4 bodů. Pochválit musíme i grafiku, která patří v této kategorii k tomu nejlepšímu a zaujme jak schopnost tiskárny poradit si i s tenkými linkami, tak dobré podání barev i ve větších oblastech s tmavším odstínem. Laserové tiskárny většinou nejsou ideální k tisku barevných fotografií, ale  Xerox VersaLink C405DN vyniká i v této oblasti. Výsledné fotografie nabídnou perfektní detaily, takřka dokonalou ostrost a velmi dobré podání barev.

Xerox VersaLink C405DN: Velká, ale skvělá multifunkční tiskárna do kanceláře

Xerox VersaLink C405DN je skvělá laserová multifunkce, která patří ve své třídě k tomu úplně nejlepšímu. Nabídne kombinaci rychlého a velmi kvalitního tisku, příjemného uživatelského rozhraní, solidní konektivity a dobré bezpečnostní výbavy. Mezi nevýhody pak řadíme hlavně větší rozměry, vyšší provozní náklady a fakt, že WiFi přijímač je k dispozici pouze za příplatek. Na našem trhu se cena tohoto modelu pohybuje okolo 19 550 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox VersaLink C405DN: Velká, ale skvělá multifunkční tiskárna do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.