Přeposlat Brother MFC-L8610CDW: Laserová barevná multifunkce do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-L8610CDW: Laserová barevná multifunkce do kanceláře

12.07.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na barevnou laserovou multifunkční tiskárnu od společnosti Brother, a to na model s označením MFC-L8610CDW. Tento kousek zaujme dobrou konektivitou, dostatečně rychlým a také kvalitním tiskem.

Brother MFC-L8610CDW: Laserová barevná multifunkce do kanceláře

Výrobce tento model profiluje do středně velkých kanceláří nebo pracovních skupin a tomu víceméně odpovídají i jeho vlastnosti a schopnosti. Tiskárna umí fungovat jako samostatná kopírka, zvládá také tisknout z nebo skenovat do USB flash disku a to pochopitelně není všechno, protože neschází ani dnes velmi populární a rozšířený mobilní tisk. Díky rozhraní WiFi Direct je možné tiskárnu spojit přímo s chytrým telefonem a kromě toho podporuje tento model Google Cloud Print, Cortado Workplace, Brother iPrint&Scan, Apple Air Print a disponuje certifikací Mopria. Dále bychom měli zmínit také management dokumentů pro Windows (Nuance PaperPort SE s OCR) a Mac (Brother ControlCenter2). Design příliš řešit nemusíme, jedná se o standardní kancelářskou tiskárnu, ale u rozměrů se na chvíli zastavíme. Ty dosahují hodnot 538.5 x 525.8 x 436.9 mm a hmotnost se zastavila na 27.6 kg, takže je to poměrně velká tiskárna a k usazení bude nutné najít jí nějaký samostatný stůl nebo alespoň lavici. Sdílet s takto velkým přístrojem pracovní stůl je prakticky nemožné a při manipulaci bude nutné si k sobě přizvat někoho na pomoc.

Brother MFC-L8610CDW: Laserová barevná multifunkce do kanceláře

Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím poměrně komplexního ovládacího panelu, který se skládá z 3.7 palcového dotykového displeje, kompletní alfanumerické klávesnice a funkčních tlačítek. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché, takže ovládání přejde rychle do krve a v tomto ohledu určitě nenastanou žádné potíže. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 300 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena na 250 listů ve hlavním a 50 listů ve víceúčelovém zásobníku. To ale samozřejmě není konečná, kapacita jde dál rozšířit, a to další trojicí zásobníků s objemem 250 listů papíru každý. Celkově tedy může mít uživatel k dispozici až 1050 listů papíru, což by mělo bez větších problémů stačit i ve vytížené kanceláři. Maximální měsíční výtěžnost může být až 40000 výtisků s tím, že výrobcem doporučená nejvyšší výtěžnost je 3000 výtisků. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje vestavěný WiFi přijímač, rozhraní Ethernet, USB port a neschází ani již zmíněné rozhraní WiFi Direct. Součástí standardní výbavy je pak také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což se ale dá u takto zaměřeného modelu očekávat.

Brother MFC-L8610CDW: Laserová barevná multifunkce do kanceláře

Je ale trochu škoda, že tiskárna nepodporuje oboustranné skenování ani kopírování, což je v kancelářském prostředí velmi užitečná a vyhledávaná funkce. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo, tiskárnu na ni usadit a po připojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je také CD s ovladači, nicméně veškerý software jde pochopitelně také stáhnout z oficiálních stránek výrobce a určitě doporučujeme to udělat, protože tak budete mít jistotu, že používáte ten nejaktuálnější. Co se týče operačních systémů, tak tento model si poradí jak s klasickými Windows, tak s operačním systémem Mac OS X a neschází ani podpora Linuxu. Kompletní výčet podporovaných verzí a distribucí Linuxu je pak k dispozici na oficiálních stránkách výrobce. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, u které výrobce uvádí maximální rychlost 33 stránek za minutu (ppm) při barevném i monochromatickém tisku. Těchto hodnot není v reálu vůbec žádný problém dosáhnout a při tisku textu s minimálními úpravami tiskárna opravdu touto rychlostí tiskne.

Brother MFC-L8610CDW: Laserová barevná multifunkce do kanceláře

Při kombinovaném tisku, který zahrnoval dokumenty PDF, PowerPoint a Excel se rychlost samozřejmě zhoršila, a to na 11.6 ppm. To spadá vesměs do průměru, není to špatné, ale není to ani vyloženě skvělé a na trhu najdeme jak rychlejší, tak pomalejší tiskárny. Jen pro srovnání, konkurenční Samsung C3060FW tiskne samostatný text pomaleji, rychlostí 31.4 ppm, ale v kombinaci je už rychlejší a dosahuje výsledků 13 ppm. Kvalita tisku je solidní a spadá do lehčího nadprůměru. Při tisku textu potěší dobrá čitelnost i při použití menšího fontu a výraznější zhoršení přijde s až opravdu malým fontem. Výsledky se bez větších problémů hodí pro drtivou většinu běžných pracovních úkonů. Grafika je solidní, tiskárna si dobře poradí i s tenkými linkami a jediným větším neduhem bylo občasné horší barevné podání ve větších oblastech s různými odstíny. Tisk fotografií je na tom pak nejhůř, ale vzhledem k zařazení tiskárny hlavně do kanceláří to není žádný extrémní problém. Poměrně často docházelo k posterizaci a výjimkou nebyla ani ztráta detailů ve světlejších oblastech či horší barevné podání.

Brother MFC-L8610CDW: Laserová barevná multifunkce do kanceláře

Brother MFC-L8610CDW je povedená multifunkční tiskárna, která cílí hlavně na kanceláře a v tomto prostředí nabídne opravdu hodně kladných vlastností. Pochválit musíme hlavně dobrou konektivitu, slušné schopnosti v oblasti mobilního tisku, povedený ovládací panel a dobrou kvalitu tisku. Hlavní nedostatek tohoto modelu je absence oboustranného kopírování a skenování. Cena Brotheru MFC-L8610CDW se pohybuje okolo 470 dolarů, což je po přepočtu zhruba 10 765 Kč bez DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-L8610CDW: Laserová barevná multifunkce do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.