HP


Přeposlat HP PageWide Pro 750dw: Výborná inkoustová tiskárna pro náročné

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP PageWide Pro 750dw: Výborná inkoustová tiskárna pro náročné

05.07.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu HP PageWide Pro 750dw, která spadá do kategorie jednoúčelových inkoustových tiskáren. Tento model zaujme hlavně kombinací rychlého tisku, vcelku nízkých provozních nákladů a vysoké kvality tisku textu a grafiky.

HP PageWide Pro 750dw: Výborná inkoustová tiskárna pro náročné

Jedná se o klasickou barevnou inkoustovou tiskárnu, nicméně určitě potěší příznivce tisku ve větších formátech, protože si bez problémů poradí s papírem formátu A3. V této třídě tiskáren to není nic standardního nebo běžného, takže to určitě stojí za zmínku. Velmi dobře si tento model vede také v otázce mobilního a online tisku a podporuje víceméně všechny rozšířené technologie. Ve výbavě neschází klasické rozhraní WiFi Direct starající se o přímé spojení mezi tiskárnou a mobilním telefonem a mimo to si tiskárna poradí také s rozhraním Apple AirPrint, Google Cloud Print 2.0 a disponuje i certifikací Mopria. Určitě potěší i přítomnost čipu NFC, který mobilní tisk výrazně usnadní a urychlí. Stačí se s telefonem dotknout na vyznačeném místě a NFC se postará o následné spárování a vytištění zvoleného dokumentu. Zmínit musíme i solidní podporu tiskových jazyků čítající PCL 6, PCL 5 a HP PostScript emulaci úrovně 3. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím velmi jednoduchého ovládacího panelu v horní části šasi a jedná se vlastně o klasický barevný dotykový displej s úhlopříčkou 4.3 palce.

HP PageWide Pro 750dw: Výborná inkoustová tiskárna pro náročné

Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, systém ovládání je intuitivní a prostřednictvím tohoto panelu můžete zadávat také heslem chráněný tisk. V tomto ohledu si tedy není vůbec na co stěžovat, protože systém ovládání přejde velmi rychle do krve. Co se týče rozměrů tiskárny, tak ty jsou poněkud větší, než je v této třídě zvykem a čítají 598 x 531 x 457 mm při hmotnosti 50.2 kg. To znamená, že budete muset najít nějaký samostatný stůl nebo alespoň lavici, na kterou tuto tiskárnu usadíte, protože sdílet s ní pracovní stůl je prakticky nemožné. To samé platí také pro manipulaci, ke které bude nutné přizvat někoho na pomoc. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník s kapacitou 650 listů papíru, která je rozdělena mezi hlavní (550 listů) a víceúčelový zásobník (zbývajících 100 listů). Kapacita to ale samozřejmě není konečná a další rozšíření je možné prostřednictvím trojice zásobníků s kapacitou 550 listů každý. To ale není všechno a místo zmíněné trojice si lze přikoupit zásobník s kapacitou 2 x 2 000 listů papíru. Ve finále tak může mít tato tiskárna opravdu výbornou kapacitu, která bude plně dostačovat i ve velmi vytížené kanceláři.

HP PageWide Pro 750dw: Výborná inkoustová tiskárna pro náročné

To samé ostatně platí i pro maximální měsíční výtěžnost až 75 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené měsíční maximum je 2 500 – 15 000 výtisků. Konektivní výbava je perfektní a zahrnuje USB port, rozhraní Ethernet, WiFi přijímač (802.11 b/g/n), rozhraní WiFi Direct a NFC. Součástí standardní výbavy je pak i automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné a nejvíc času zabere pravděpodobně usazení tiskárny na místo. Po usazení a připojení kabeláže stačí udělat prvotní nastavení a můžete se pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu těch běžně používaných systémů a kromě klasických Windows (XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) si na své přijdou i uživatelé systému Mac OS X od Applu. Tento model lze provozovat také pod Linuxem a Unixem, přičemž kompletní výčet systémů najdete na oficiálních stránkách výrobce. Výrobce u této tiskárny uvádí nejvyšší rychlost barevného i monochromatického tisku 35 stránek za minutu (ppm), čehož lze u tisku textu s minimálními úpravami bez problémů dosáhnout.

HP PageWide Pro 750dw: Výborná inkoustová tiskárna pro náročné

V módu Draft pak rychlost tisku dosahuje 50.8 ppm, což je poměrně blízko tomu, co udává výrobce (55 ppm). Při kombinovaném tisku zahrnující soubory PDF, Excel a PowerPoint se rychlost pohybovala okolo 16.2 ppm, což je výborný výsledek patřící na špičku této třídy. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která je také výborná a vynikne hlavně tisk textu a grafiky. Tisk textu je na inkoustovou tiskárnu až překvapivě kvalitní, jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a čitelnost se zhorší až při použití opravdu malého fontu. Grafika je také výborná, podání barev je perfektní dokonce i ve větších oblastech se stejným odstínem, s čímž mívají inkoustové tiskárny občas problémy. Výsledky se tak bez problémů hodí i pro náročnější prezentace. Kvalita tisku fotografií je pak lehce nadprůměrná a tiskárna měla občas problémy s podáním barev, které nebylo vždy ideální. V tomto ohledu jsme určitě čekali lepší výsledky.

HP PageWide Pro 750dw: Výborná inkoustová tiskárna pro náročné

HP PageWide Pro 750dw je perfektní inkoustová tiskárna určená hlavně do větších kanceláří, která zaujme v první řadě rychlým, kvalitním tiskem a nízkými provozními náklady. Určitě potěší i skvělou konektivitou, povedeným ovládacím panelem a dobrými možnostmi v oblasti mobilního a online tisku. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byly by to větší rozměry, vysoká hmotnost a ne úplně ideální tisk fotografií.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP PageWide Pro 750dw: Výborná inkoustová tiskárna pro náročné


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.