Přeposlat Brother HL-L8360CDW: Klasická jednoúčelová tiskárna do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L8360CDW: Klasická jednoúčelová tiskárna do kanceláře

21.06.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud hledáte jednoúčelovou laserovou tiskárnu do kanceláře, model Brother HL-L8360CDW patří mezi nejlepší volby. Tato tiskárna nabídne velmi dobrou kvalitu tisku, nadprůměrnou rychlost a také příjemně nízké provozní náklady.

Brother HL-L8360CDW: Klasická jednoúčelová tiskárna do kanceláře

Jedná se o víceméně klasickou barevnou laserovou tiskárnu a je to vlastně lépe vybavený a výkonnější sourozenec modelu HL-L8260CDW. Nezůstalo ale samozřejmě pouze u obyčejného tisku z počítače, s tím by úspěch v dnešní době už nikdo neslavil a tento model je tedy schopný i mobilního a online tisku. V jeho výbavě najdeme rozšířenou technologii WiFi Direct, která zprostředkovává přímé spojení mezi tiskárnou a chytrým telefonem a kromě toho disponuje také certifikací Mopria. Z dalších funkcí bychom měli zmínit hlavně podporu technologií AirPrint, Android Print Service Plugin, Google Cloud Print 2.0 a iPrint&Scan, přičemž součástí výbavy je také čip NFC. Díky němu je spárování s chytrým telefonem vskutku jednoduché, stačí ho pouze přiložit na vyznačené místo na tiskárně a NFC se postará o zbytek. Kromě všech těchto věcí umožňuje Brother HL-L8360CDW i tisk přímo z USB flash disku, což je také velmi praktická a hojně využívaná věc. Co se týče rozměrů, tak šasi tiskárny měří 486 x 441 x 313 mm a jedná se tak o vcelku velký model, pro který bude nutné vyhradit samostatný stůl nebo alespoň nějakou lavici.

Brother HL-L8360CDW: Klasická jednoúčelová tiskárna do kanceláře

Ani hmotnost čítající 21.9 kg není z nejnižších a pro pohodlnou manipulaci tak bude záhodno přizvat si k sobě někoho na pomoc. Design příliš rozebírat nemusíme, ale u ovládacího panelu se na chvíli zastavíme. Ten je opravdu jednoduchý a jedná se vlastně o výklopný dotykový displej s úhlopříčkou 2.7 palce. Není tedy nějak extra velký, ale používá se dobře a uživatelské rozhraní je jednoduché, takže s ovládáním a nastavením nejsou žádné větší potíže. Displej je doplněný trojicí funkčních tlačítek a vypínací tlačítko se nachází pod ním, stejně tak jako oblast s NFC. Součástí výbavy této tiskárny je také bezpečnostní prvek Secure Function Lock, který umožňuje nastavení práv a restrikcí pro až 200 jednotlivých uživatelů a neschází ani zabezpečený tisk Secure Print. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník s kapacitou 300 listů, která je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 50 listů ve víceúčelovém zásobníku. Výstupní zásobník pak zvládne pojmout 151 listů papíru. Vstupní kapacita je dále rozšiřitelná, a to prostřednictvím trojice zásobníků s kapacitou 250 listů každý nebo dvěma zásobníky, které pojmou 500 listů každý.

Brother HL-L8360CDW: Klasická jednoúčelová tiskárna do kanceláře

Ve finále si tak lze dopřát až 1300 listů papíru, což by mělo stačit i ve velmi vytížené kanceláři. Maximální měsíční výtěžnost tohoto stroje je až 60000 výtisků s tím, že výrobcem doporučená výtěžnost je 4000 výtisků. Výbava je určitě nadprůměrná a obsahuje USB port, vestavěný WiFi přijímač, rozhraní Ethernet a samozřejmě neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je samozřejmě také software, nicméně ovladače jsou dostupné i na oficiálních stránkách výrobce a určitě je doporučujeme stáhnout, protože tak budete mít jistotu, že je máte aktuální. Když už jsme nakousli ty ovladače, tak vězte, že tento model umí pracovat pod klasickými Windows (7, 8 / 8.1 a 10) a poradí si i se systémem Windows Server (2008, 2012 a 2016). Ochuzeni pak nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu.

Brother HL-L8360CDW: Klasická jednoúčelová tiskárna do kanceláře

Výrobce u tohoto modelu uvádí nejvyšší rychlost monochromatického i barevného tisku shodně 33 stránek za minutu (ppm), čehož lze při tisku textu s minimálními úpravami bez větších problémů dosáhnout. Není problém tuto hranici ani lehce překonat a při praktickém testu zvládal tento model pracovat rychlostí až 33.2 ppm. Při kombinovaném tisku textu, PDF a Excel souborů se rychlost samozřejmě zhoršila, a to o zhruba 65 % na výsledných 11.4 ppm. Barevná fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce trvala tiskárně 12 sekund, což je velmi dobrý výsledek patřící v této třídě k tomu lepšímu. Kromě rychlého tisku se Brother HL-L8360CDW vyznačuje také jeho velmi dobrou kvalitou, a to jak textu, tak grafiky. Při tisku textu vynikne hlavně perfektní ostrost jednotlivých písmen, díky čemuž je čitelnost velmi dobrá i při použití malého fontu o velikosti okolo 6 bodů. Kvalita tisku grafiky je také nadprůměrná, tiskárna si poradí i s tenkými linkami a výsledky se hodí i pro náročnější úkony. Fotografie jsou na tom pak kvalitativně nejhůř, ale vyloženě špatné nejsou a nedostatků si všimnete až při opravdu detailním pohledu.

Brother HL-L8360CDW: Klasická jednoúčelová tiskárna do kanceláře

Laserová tiskárna Brother HL-L8360CDW se povedla prakticky ve všech směrech, a pokud hledáte rychlý stroj s kvalitním tiskem, jste na správné adrese. Kromě těchto dvou vlastností nabídne i dobrou funkčnost, slušnou bezpečnostní výbavu a nízké provozní náklady. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 9 800 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L8360CDW: Klasická jednoúčelová tiskárna do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.