Přeposlat Canon Color imageClass MF634Cdw: Laserová multifunkce, které není cizí kvalitní tisk fotografií

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Color imageClass MF634Cdw: Laserová multifunkce, které není cizí kvalitní tisk fotografií

14.06.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 2 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením Color imageClass MF634Cdw. Tato tiskárna míří do menších a středních kanceláří, kde potěší hlavně rychlým tiskem a slušnou výbavou.

Canon Color imageClass MF634Cdw: Laserová multifunkce, které není cizí kvalitní tisk fotografií

Tato tiskárna spadá do kategorie barevných laserových víceúčelových přístrojů a kromě tisku umí kopírovat, skenovat a neschází ani jednotka faxu. Jedná se tedy o model určený převážně do kancelářského prostředí a umí fungovat také jako samostatná kopírka a fax. To ale není všechno, samozřejmě neschází ani dnes hojně využívaný mobilní tisk a hlavní komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem obstarává rozhraní WiFi Direct. Zmínit musíme také certifikaci Mopria a podporu aplikací či programů Canon Print Business, AirPrint a Google Cloud Print. Ani milovníci přímého tisku z USB flash disku nebudou zklamáni, protože tato funkce neschází a do tohoto média je možné také skenovat. Je ale trochu škoda, že tiskárna není osazena rozhraním NFC, což by kooperaci s mobilními telefony ještě usnadnilo a zpříjemnilo. Ani tak ale nemáme tomuto modelu v oblasti mobilního tisku prakticky co vytknout a na své si přijdou víceméně všichni. Kompletní rozměry tiskárny jsou 459.7 x 452.1 x 398.8 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 21.9 kg, takže je to poměrně velký a těžký model, k jehož manipulaci bude lepší přizvat si někoho na pomoc.

Canon Color imageClass MF634Cdw: Laserová multifunkce, které není cizí kvalitní tisk fotografií

Před instalací bude také nutné najít nějaký samostatný stůl nebo lavici, protože sdílet s takto velkou tiskárnou pracovní stůl je prakticky nemožné. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje, který sedí na pravé straně těla tiskárny a k jeho funkčnosti nemáme žádné zásadnější připomínky. Je možné upravit si například celkovou kvalitu tisku, nastavení barev a hromadu dalších věcí, přičemž grafické rozhraní je přehledné a jednoduché, takže si na něj uživatel poměrně rychle zvykne. Kromě tohoto ovládacího panelu je možné tiskárnu nastavit také na dálku, a to prostřednictvím zabezpečených webových stránek (HTTPS). Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník na 151 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena mezi hlavní (150 listů) a víceúčelový zásobník (1 list). Výstupní zásobník zvládne pojmout rovných 100 listů papíru a obě tyto hodnoty jsou maximálně průměrné. Maximální měsíční výtěžnost se může vyšplhat až na 30 000 výtisků a výrobcem doporučená výtěžnost je 200 – 2500 výtisků.

Canon Color imageClass MF634Cdw: Laserová multifunkce, které není cizí kvalitní tisk fotografií

Konektivní výbava je velmi dobrá a obsahuje klasický USB port, rozhraní WiFi s technologií WiFi Direct a neschází ani port Ethernet. Zmínit musíme také přítomnost automatického duplexeru pro pohodlný oboustranný tisk, nicméně to je prvek, který u takto zaměřené tiskárny očekáváme. Uvedení do provozu není nijak obtížné a v ničem se neliší od podobných modelů, takže se přesuneme k operačním systémům. Tato tiskárna podporuje většinu dnes používaných verzí Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) a umí fungovat také s Windows Server, a to s verzemi 2008, 2012 a 2016. Výrobce nezapomněl ani na uživatele systému Mac OS X od Applu a použít lze verzi 10.7.5 a novější. Spolu s tiskárnou dostanete také ovladače, nicméně ty jdou samozřejmě stáhnout i z webu výrobce a to určitě doporučujeme, protože tak budete mít jistotu, že máte aktuální a nejnovější software. Co se týče rychlosti tisku, tak výrobce u tohoto modelu udává nejvyšší rychlost jednostranného tisku 19 stránek za minutu (ppm) a u oboustranného je to 11 ppm. Těchto hodnot není problém dosáhnout a při tisku textu s minimálními úpravami pracovala tiskárna rychlostí 12.9, respektive 18.9 ppm.

Canon Color imageClass MF634Cdw: Laserová multifunkce, které není cizí kvalitní tisk fotografií

Při kombinovaném tisku (Excel, Acrobat a PowerPoint) se rychlost zhoršila na 8 ppm při jednostranném a 10.6 ppm při oboustranném tisku, což je ale pořád poměrně slušné. Na trhu najdeme samozřejmě i rychlejší tiskárny, ale v celkovém pohledu patří tento model k těm nadprůměrně rychlým. Ještě zmíníme, že prvního výtisku se dočkáte po 12 sekundách. Kvalita tisku je perfektní a nejlépe je na tom samozřejmě tisk textu, což se dá tak nějak očekávat. Jednotlivá písmena jsou parádně ostrá a čitelnost je výborná i při použití opravdu malého fontu, přičemž problémy s čitelností nebyly ani při velikosti okolo 4 bodů. Výsledky tedy není problém použít i pro náročnější publikace. Kvalita tisku grafiky je také dobrá a tiskárna neměla problémy ani s tenkými linkami či podáním barev v tmavších oblastech. Velkým překvapením pak byla vysoká kvalita tisku fotografií, což je něco, v čem laserové tiskárny většinou nevynikají. Tento model ale ano a výsledky disponují kombinací velmi dobré ostrosti, skvělého podání barev a nadprůměrných detailů. Na inkoustovou konkurenci to sice nemá, ale v rámci třídy jsou výsledky v této oblasti špičkové.

Canon Color imageClass MF634Cdw: Laserová multifunkce, které není cizí kvalitní tisk fotografií

Canon Color imageClass MF634Cdw je vskutku povedená laserová tiskárna, která potěší i náročnější uživatele. Nabídne dobrou funkčnost, povedený ovládací panel, nadprůměrnou konektivitu a poměrně rychlý tisk. Kvalita tisku je pak určitě nadprůměrná a velmi nás překvapila perfektní kvalita tisku barevných fotografií, což je v této třídě tak trochu výjimka. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byly by to větší rozměry, vyšší provozní náklady a výstupní zásobník s ne úplně ideální kapacitou.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Color imageClass MF634Cdw: Laserová multifunkce, které není cizí kvalitní tisk fotografií


počet příspěvků: 2

Martin L.

21.06.2017 v 11:32

Dobrý den, Ondřeji. Mám na vás jeden dotaz. Mohli bychom se domluvit přes email? Děkuji.

Odpovědět

Martin L.

21.06.2017 v 11:35

Systém můj email očividně nepropsal. Můj email je [email protected] Předem děkuji.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.