Přeposlat Brother MFC-L8900CDW: Kancelářský pracant s pokročilou bezpečnostní výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-L8900CDW: Kancelářský pracant s pokročilou bezpečnostní výbavou

07.06.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Brother MFC-L8900CDW, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, spadá do střední třídy a je tak určena do menších a středně velkých kanceláří či pracovních skupin. Tento kousek nabídne hlavně moderní výbavu, rychlý tisk a také vysokou kvalitu.

Brother MFC-L8900CDW: Kancelářský pracant s pokročilou bezpečnostní výbavou

Jedná se o laserovou, multifunkční, barevnou tiskárnu a kromě tisku zvládne tento model také kopírovat, skenovat a je vybavený i jednotkou faxu. Míří tedy hlavně do kancelářského prostředí, ve kterém vynikne i rychlostí a kvalitou. Tiskárna umí fungovat jako samostatná kopírka a fax, nicméně to samozřejmě není všechno a neschází ani podpora mobilního tisku, tedy prvku dnes takřka nezbytného. V tomto ohledu si není moc na co stěžovat, Brother MFC-L8900CDW disponuje rozhraním WiFi Direct, které se stará o přímé spojení s mobilním telefonem a kromě toho má také certifikaci Mopria. Ani to ale není všechno a z dalších možností mobilního tisku bychom měli zmínit hlavně AirPrint, Google Cloud Print, Cortado Workplace a podporu většiny programů Brotheru typu iPrint&Scan, Office Print, Easy Scan to E-mail, Office Doc Creator a CreativeCenter. Velmi jednoduše je také možné připojit se do většiny populárních cloudových úložišť, ze kterých jde tisknout a také do nich skenovat (Google Drive, Evernote, OneDrive, OneNote, Dropbox a Box). Výrobce se zaměřil i na pokročilou bezpečnost, a to prostřednictvím rozhraní Secure Function Lock.

Brother MFC-L8900CDW: Kancelářský pracant s pokročilou bezpečnostní výbavou

To umožňuje nastavit možnosti přístupu pro 200 jednotlivých uživatelů, takže pokud nebude administrátor chtít, aby někdo například nevyužíval barevný tisk, jednoduše mu to v profilu zakáže. Ještě zmíníme i podporu klasického USB flash disku, ze kterého jde tisknout a pochopitelně je do něj možné i skenovat. Design tiskárny je víceméně tradiční a nebudeme ho rozebírat, nicméně na chvíli se zastavíme u ovládacího panelu. Ten je zastoupený barevných dotykovým displejem s úhlopříčkou 5 palců, který je doplněný funkčními tlačítky a alfanumerickou klávesnicí. Uživatelské rozhraní je konfigurovatelné, takže je možné upravit ho tak, aby zobrazovalo funkce přesně podle osobních preferencí a styl ovládání není nikterak obtížný. Kromě tohoto ovládacího panelu jde tiskárna ovládat a nastavit i prostřednictvím zabezpečených webových stránek. Než si tuto tiskárnu pořídíte do kanceláře, tak se určitě ujistěte, že pro ni máte dostatek prostoru, protože je opravdu hodně velká. Její kompletní rozměry jsou 584.6 x 525.7 x 495.3 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 28.6 kg, takže manipulace je pro jednu osobu takřka nemožná.

Brother MFC-L8900CDW: Kancelářský pracant s pokročilou bezpečnostní výbavou

V základním balením se může majitel těšit na kapacitu čítající 300 listů papíru, která je rozdělená mezi 250 listů v hlavním a 50 listů ve víceúčelovém podavači. Možnosti rozšíření samozřejmě neschází a výrobce umožňuje kombinovat další zásobníky o kapacitách 250 nebo 500 listů, a to až do maximální možné kapacity čítající 1300 listů. To by mělo stačit i ve vytížených kancelářích, což ostatně platí i pro nejvyšší měsíční výtěžnost 60000 výtisků (výrobcem doporučená měsíční výtěžnost je 4000 výtisků). Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač s technologií WiFi Direct a neschází ani port Ethernet. Uvedení do provozu je víceméně standardní a nejvíc práce dá usazení tiskárny na vyhrazené místo. Co se týče operačních systémů, tak tento model umí pracovat pod většinou dnes běžně používaných systémů, takže pod Windows, Mac OS X od Applu a neschází ani podpora Linuxu. Kromě klasických ovladačů je pak součástí balení také speciální software Nuance PaperPort SE pro Windows a ControlCenter2 pro Mac, což jsou vlastně programy pro management dokumentů.

Brother MFC-L8900CDW: Kancelářský pracant s pokročilou bezpečnostní výbavou

V oblasti výkonů výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku 33 stránek za minutu při barevném i monochromatickém tisku a v reálu je tato tiskárna dokonce ještě nepatrně rychlejší. Při tisku základního textu s pouze minimálními úpravami jsme se dočkali skvělé rychlosti čítající 34.9 ppm a v tomto ohledu se jedná o jeden z nejrychlejších modelů vůbec. Při kombinovaném tisku, který zahrnoval soubory PDF, Excel a PowerPoint, spadla rychlost na 11.8 ppm, což už je bohužel lehce pod průměrem. Kvalita tisku je velmi dobrá a nejlépe je na tom tisk textu, který opravdu vyniká jak v čitelnosti, tak ostrosti. Není problém tisknout písmena o velikosti okolo 4 bodů a všechno je perfektně čitelné, takže není vůbec žádný problém používat výsledky i pro náročné publikace. Kvalita tisku grafiky určitě není špatná, ale už jsme viděli i lepší. Tiskárna měla občas problémy s tenkými linkami a ideální nebylo ani podání barev v tmavších oblastech. Kvalita tisku fotografií je pak nejhorší, ale to v této třídě není žádné překvapení a výsledky vykazovaly poměrně často ztrátu detailů či byly celkově zbytečně tmavé.

Brother MFC-L8900CDW: Kancelářský pracant s pokročilou bezpečnostní výbavou

Brother MFC-L8900CDW je povedená multifunkční tiskárna, která míří v první řadě do kancelářského prostředí a v něm potěší hned několika vlastnostmi. Kromě rozsáhlé funkčnosti určitě zaujme i moderní bezpečnostní výbava, povedený ovládací panel či dobrá kapacita. Mezi kladné vlastnosti určitě řadíme také rychlý tisk a naprosto perfektní kvalitu tisku textu. Grafika je na tom už trochu hůř, ale pořád je dobrá a nejhůř dopadl tisk fotografií. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 21 700 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-L8900CDW: Kancelářský pracant s pokročilou bezpečnostní výbavou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.