Přeposlat Canon Color imageClass MF731Cdw: Povedená multifunkce 3v1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Color imageClass MF731Cdw: Povedená multifunkce 3v1

24.05.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi si proklepneme tiskárnu Canon Color imageClass MF731Cdw, která spadá do kategorie barevných laserových multifunkcí. Tento model vyniká hlavně kombinací rychlého a kvalitního tisku spolu s dobrou výbavou.

Canon Color imageClass MF731Cdw: Povedená multifunkce 3v1

Výrobce tento model profiluje do menších kanceláří či pracovních skupin a jedná se o tiskárnu 3v1, takže kromě tisku nabídne i skenování a kopírování. Tiskárna umí pracovat jako samostatná kopírka a to samozřejmě není všechno, velmi dobře si rozumí také s USB flash diskem. Přímo z tohoto média umí tisknout a zvládne do něj i skenovat, přičemž kromě toho podporuje i v dnešní době nezbytný mobilní tisk. Ten probíhá prostřednictvím standardního rozhraní WiFi Direct, které zprostředkovává přímou komunikaci mezi tiskárnou a chytrým telefonem a je tak možné z nich tisknout nebo do nich skenovat bez nutnosti mít tiskárnu připojenou k sítí. Další mobilní konektivita je zastoupena rozhraním AirPrint, Google Cloud Print, Canon Print Business a neschází ani certifikace Mopria. V oblasti mobilního tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku a není si moc na co stěžovat. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 469.9 x 459.7 x 452.1 mm, takže se jedná o poměrně rozměrný model a na sdílení pracovního stolu to úplně není. Bude nutné najít pro ni samostatnou lavici či nějaký menší stůl, ale to v této třídě není nic výjimečného. Hmotnost se zastavila na hodnotě 24.4 kg a k pohodlné manipulaci jsou tedy ideální dvě osoby.

Canon Color imageClass MF731Cdw: Povedená multifunkce 3v1

Ovládání probíhá prostřednictvím dotykového barevného displeje s úhlopříčkou 5 palců, který je uložený na přední straně těla tiskárny a obklopený trojicí tlačítek Sleep, Home a Start. Systém ovládání není nikterak složitý a poměrně rychle přejde do krve, takže v otázce ovladatelnosti nejsou žádné zádrhely či problémy. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník s kapacitou 300 listů, která je rozdělená mezi 250 listů v hlavním a 50 listů ve víceúčelovém zásobníku. Kapacita to ale není konečná a jde ještě rozšířit, a to prostřednictvím příplatkového zásobníku schopného pojmout dalších 550 listů, takže maximální kapacita tohoto modelu je 850 listů papíru. Není to málo, ale u konkurence je ve většině případů možné ještě větší rozšíření. Výstupní zásobník zvládne pojmout 150 výtisků a maximální měsíční výtěžnost čítá 50000 výtisků. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač s technologií WiFi Direct. Součástí výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což ale není v této třídě tiskáren nic neobvyklého. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce.

Canon Color imageClass MF731Cdw: Povedená multifunkce 3v1

Spolu s tiskárnou samozřejmě dostanete na přiloženém médiu ovladače, nicméně ty jsou dostupné i na oficiálních stránkách výrobce a určitě doporučujeme je spíše stáhnout, protože budete mít jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Kromě klasických Windows ve verzích Vista, 7, 8 / 8.1 a 10 podporuje tiskárna také pracovní verze Windows Server 2008, 2012 a 2016. Ochuzeni pak nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu, které tiskárna také zvládne (od verze 10.7.5). Co se týče výkonu, tak výrobce uvádí nejvyšší rychlost barevného i monochromatického tisku hodnotou 28 stránek za minutu (ppm), přičemž tento údaj platí pro klasický tisk na jednu stránku. U oboustranného tisku je uvedena hodnota 23 ppm. Těchto výsledků jde v případě jednoduchého tisku textu bez nebo s minimálním formátováním dosáhnout bez větších problémů a v reálném světě umí tiskárna fungovat rychlostí 21.2 ppm při oboustranném a 29.3 ppm při standardním tisku na jednu stránku. Po přidání různých obrázků a grafů se rychlost pochopitelně trochu zhorší a v tomto případě pracovala tiskárna rychlostmi 10.8 a 14.7 ppm (jednostranný a oboustranný tisk).

Canon Color imageClass MF731Cdw: Povedená multifunkce 3v1

Pořád se ale jedná o mírně nadprůměrné a určitě ne špatné výsledky, které patří v této kategorii tiskáren určitě k tomu lepšímu. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která je taktéž nadprůměrná a s výsledky by měli být spokojeni i náročnější uživatelé. Při tisku textu jsme ocenili hlavně velmi dobrou čitelnost, a to i při použití opravdu malého fontu a jednotlivá písmenka byla bez problémů čitelná i při velikosti okolo 4 bodů. Výsledky jsou tedy bez problémů použitelné i pro náročnější publikace nejenom v rámci firmy, ale také například na propagační materiály. To samé ostatně platí také pro tisk grafiky, tiskárna si bez problémů poradí i s tenkými linkami a výsledky disponují dobrým podáním barev a příjemnou ostrostí. Žádné výtky nemíří ani směrem ke kvalitě tisku barevných fotografií a potěšila nás jak vysoká míra detailů, tak perfektní ostrost. U pracovních laserových tiskáren se moc často nestává, aby se daly fotografie kvalitativně srovnat s inkoustovými konkurenty, no u tohoto modelu to není problém.

Canon Color imageClass MF731Cdw: Povedená multifunkce 3v1

Canon Color imageClass MF731Cdw je perfektní kancelářská tiskárna, která boduje hned v několika oblastech. Je rychlá, docela dobře vybavená, nabitá funkcemi a vyniká i v oblasti kvality tisku. Kromě textu a grafiky nabídne i perfektní kvalitu tisku fotografií, což v této třídě určitě nebývá pravidlem. Jediná mírná výtka míří směrem k rozšíření vstupní kapacity papíru, které mohlo být i lepší.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Color imageClass MF731Cdw: Povedená multifunkce 3v1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.