Přeposlat Brother HL-L8260CDW: Kancelářská tiskárna klasického střihu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L8260CDW: Kancelářská tiskárna klasického střihu

17.05.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na barevnou laserovou tiskárnu od společnosti Brother, a to na model s označením HL-L8260CDW. Tento přístroj zaujme jak kvalitním tiskem, tak nízkými provozními náklady a potěší i dobrou konektivitou.

Brother HL-L8260CDW: Kancelářská tiskárna klasického střihu

Jedná se o klasickou, jednoúčelovou tiskárnu a výrobce jí cílí na středně vytížené kanceláře a pracovní skupiny. Kromě klasického tisku z počítače tento model samozřejmě zvládne i tisk z online datových úložišť či mobilních přístrojů, což jsou prvky, bez kterých by to v současné době nešlo. Tiskárna podporuje Google Cloud Print, poradí si s aplikací Brother iPrint&Scan a zvládne spolupracovat také s programem Cortado Workplace. To ale samozřejmě není všechno, prostřednictvím technologie AirPrint umí tisknout z přístrojů s operačním systémem iOS a neschází ani certifikace Mopria, takže ochuzeni nebudou ani majitelé chytrých telefonů se systémem Android. Přímá komunikace s telefony či tablety pak probíhá prostřednictvím klasického rozhraní WiFi Direct. V oblasti mobilního tisku si tak není na co stěžovat a tiskárna si poradí víceméně se vším. Design moc řešit nemusíme, protože se jedná o klasický, kancelářský model, avšak na chvíli se zastavíme u rozměrů. Brother HL-L8260CDW patří k těm větším modelům a kompletní rozměry šasi čítají 485.1 x 408.9 x 312.4 mm, přičemž hmotnost se zastavila na hodnotě 21.7 kg.

Brother HL-L8260CDW: Kancelářská tiskárna klasického střihu

Sdílet s takto velkou tiskárnou pracovní stůl není zrovna dvakrát pohodlné a bude tak nutné najít pro ni samostatný stůl nebo alespoň nějakou lavici. Ani manipulace není úplně příjemná a při přenášení bude lepší si k sobě přizvat někoho na pomoc. Na horní straně má své místo velmi jednoduchý ovládací panel, který se skládá z dvouřádkového monochromatického displeje a několika funkčních tlačítek. Systém ovládání je velmi jednoduchý, intuitivní a poměrně rychle přejde do krve, takže v tomto ohledu nejsou žádné větší potíže. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník na 300 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 50 listů ve víceúčelovém zásobníku. Kapacita to ale není konečná a tiskárnu je možné rozšířit o další tři zásobníky s kapacitou 250 listů každý. Celkově si tedy lze dopřát kapacitu až 1050 listů, což by mělo bez větších problémů stačit i ve vytížených kancelářích. Výstupní zásobník pak pojme až 150 výtisků. Maximální měsíční výtěžnost může dosahovat až 40 000 výtisků a součástí standardní výbavy je i automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což se ale u takto zaměřené tiskárny tak nějak očekává.

Brother HL-L8260CDW: Kancelářská tiskárna klasického střihu

Konektivní výbava je velmi dobrá a obsahuje klasický USB port, rozhraní Ethernet, vestavěný WiFi přijímač a neschází ani již zmíněné rozhraní WiFi Direct. Uvedení do provozu je poměrně jednoduché a nijak se neliší od ostatních tiskáren tohoto typu. Po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete samozřejmě ovladače, nicméně ty jsou také k dispozici ke stažení na oficiálních stránkách výrobce a určitě doporučujeme je stáhnout. Budete tak mít jistotu, že máte ten nejaktuálnější software. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje drtivou většinu dnes běžně používaných systémů a kromě klasických Windows (7, 8 / 8.1 a 10) si poradí i se systémy Windows Server (2008, 2012 a 2016). Ochuzeni nebudou ani uživatelé systémů Mac OS X či Linuxu, pod kterým tato tiskárna může běžet také. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je víceméně standardní a nijak nevybočuje z průměru. Výrobce uvádí, že při monochromatickém tisku textu bez nebo pouze s minimálními úpravami zvládne tato tiskárna až 33 stránek za minutu (ppm), čehož není problém dosáhnout.

Brother HL-L8260CDW: Kancelářská tiskárna klasického střihu

Při tisku kombinovaného obsahu, který zahrnoval soubory PDF, PowerPoint a Excel, pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 12.1 ppm. To není špatné, ale není to ani nic výjimečného. V celkovém pohledu ale rychlost tisku určitě nijak nezklamala. Kvalita tisku je už nadprůměrná a nejlépe je na tom pochopitelně text. Jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a bez problémů čitelná i při použití opravdu malého fontu, přičemž problémy většinou nejsou ani s velikostí okolo 4 bodů. Výsledky se tak hodí i pro náročnější nasazení a různé publikace, což ostatně platí i pro grafiku. Tiskárna si výborně poradí s tenkými linkami a výsledky se pyšní dobrou ostrostí i slušným podáním barev. Není problém vytisknout si na této tiskárně i nějaké ty marketingové materiály, kvalitativně na to určitě stačí. Kvalita tisku fotografií je pak nejhorší, ale v tomto ohledu se zázraky od kancelářské tiskárny zkrátka čekat nedají. Podání detailů není nejlepší (hlavně ve světlejších oblastech) a občasné problémy se vyskytly také u stálosti barev větších ploch.

Brother HL-L8260CDW: Kancelářská tiskárna klasického střihu

Brother HL-L8260CDW je povedená kancelářská tiskárna, která je určená převážně do středně velkých kanceláří nebo pracovních skupin. Zde zaujme hlavně dobrou kvalitou tisku textu a grafiky, jednoduchým ovládáním, dobrou konektivitou i nízkými provozními náklady. Jedinou výtku tak máme směrem ke kvalitě tisku fotografií, která není moc dobrá a kde si lze všimnout několika nedostatků.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L8260CDW: Kancelářská tiskárna klasického střihu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.