Přeposlat Canon Maxify MB2120: Inkoustová multifunkční tiskárna do domácnosti i kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Maxify MB2120: Inkoustová multifunkční tiskárna do domácnosti i kanceláře

26.04.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi si trochu podrobněji proklepneme multifunkční tiskárnu Canon Maxify MB2120. Tento inkoustový model zaujme slušnou podporou alternativních zdrojů tisku i solidní kvalitou a je jako stvořený do menších domácích kanceláří.

Canon Maxify MB2120: Inkoustová multifunkční tiskárna do domácnosti i kanceláře

Tato tiskárna spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkcí a kromě klasického tisku umí také kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu. Je tak vhodná nejenom do klasického domácího prostředí, ale i do menší kanceláře či pracovní skupiny. Nezůstalo ale pouze u toho a v oblasti alternativních zdrojů tisku je na tom tento model opravdu dobře. Umí například pracovat s USB flash disky, do kterých umí skenovat a umí z nich také tisknout. Stejně jako většina dnešních moderních tiskáren, i tato podporuje mobilní tisk, který v drtivé většině případů probíhá prostřednictvím rozhraní WiFi Direct zprostředkovávající přímé spojení mezi tiskárnou a chytrým telefonem. Canon ale v tomto případě zvolil trochu jiný přístup a mobilní tisk probíhá prostřednictvím aplikací Canon Print Business či Maxify Printing Solutions, přičemž kromě mobilního tisku umí také tisk z online datových úložišť, neboli cloudů (například Google Cloud Print nebo Microsoft OneDrive). Co se týče podpory mobilních operačních systémů, tiskárna si poradí se systémy Android, iOS, Windows RT a Windows 10 Mobile.

Canon Maxify MB2120: Povedená multifunkční tiskárna do domácnosti i kanceláře

Kompletní rozměry této tiskárny jsou 464.8 x 459.7 x 261.6 mm, takže to není úplně nejmenší model, ale není ani přehnaně velký a s nalezením vhodného místa by neměly být žádné závažnější problémy. Hmotnost se zastavila na hodnotě 10.5 kg, manipulace tak není nijak zvlášť obtížná a zvládne ji v pohodě i jeden člověk. Ovládání probíhá prostřednictvím poměrně komplexního ovládacího panelu, který se skládá z 2.5 palcového barevného displeje, alfanumerické klávesnice a doprovodných tlačítek. Neschází ani informační diody a ovládací panel hodnotíme jako povedený, až na to, že displej není dotykový. To je určitě škoda a s dotykovým displejem by bylo ovládání ještě o kousek pohodlnější. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, výstupní zásobník se stejnou kapacitou (nebo umí pobrat 20 listů fotopapíru o rozměru 4x6 palce), přičemž rozšíření hlavního zásobníku bohužel již není možné. Výrobcem doporučená výtěžnost se pak pohybuje od 200 do 1000 výtisků. Konektivní výbava obsahuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a neschází ani rozhraní Ethernet, takže v tomto ohledu si opravdu není na co stěžovat.

Canon Maxify MB2120: Povedená multifunkční tiskárna do domácnosti i kanceláře

Je trochu škoda, že ve výbavě schází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je prvek, který v současné době není výjimkou ani u základních tiskáren. Uvedení do provozu není nikterak obtížné, stačí najít vhodné místo, zapojit kabeláž a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Pochvalu si zaslouží i softwarová podpora, přičemž tato tiskárna si poradí s většinou dnes běžně používaných verzí Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) a umí fungovat také pod pracovními systémy řady Windows Server (Server 2012, 2012 R2, Server 2008 a 2008 R2). Na své si pak přijdou i uživatelé systému Mac OS X od Applu a tiskárna podporuje verze v10.8.5 – 10.11. Ovladače jak pro Windows, tak pro Mac naleznete na přiloženém CD, nicméně jdou také stáhnout přímo z webu výrobce a to určitě doporučujeme, protože budete mít jistotu, že máte ten nejaktuálnější software. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je solidní a určitě patří k lepšímu nadprůměru. Výrobce u tohoto modelu uvádí, že první výtisk zvládne za 6 sekund a rychlost se může vyšplhat až na 19 stránek za minutu (ppm).

Canon Maxify MB2120: Povedená multifunkční tiskárna do domácnosti i kanceláře

V reálném světě jsme se dočkali prvního výtisku po 9 sekundách, nicméně výsledná rychlost byla nepatrně lepší a tiskárna pracovala průměrnou rychlostí 20 ppm. To platí pro tisk textu s minimálními úpravami, přičemž jakmile přidáte barvu a nějaké ty věci typu grafiky či obrázků, rychlost se samozřejmě zhorší. Při tisku takto kombinovaného obsahu pracovala tiskárnou průměrnou rychlostí 7.8 ppm. Jedna fotografie o velikosti 4x6 palce pak tiskárně trvala zhruba 43 sekund, což také není nejhorší výsledek. Většina tiskáren řady Maxify vykazuje velmi podobné výsledky v oblasti kvality tisku, protože jsou postaveny na stejném hardwaru. Výsledná kvalita je tedy velmi dobrá a text se přibližuje tomu, co umí vyprodukovat konkurenční laserové tiskárny. Jednotlivá písmena jsou dobře čitelná i při použití malého fontu a výsledky se hodí i pro náročnější účely typu různých publikací. Kvalita tisku grafiky je také dobrá, ale občas si lze všimnout trochu horšího podání barev v tmavých oblastech. Fotografie jsou pak výborné a dají se bez problémů srovnat s tím, co produkují podstatně dražší, poloprofesionální tiskárny.

Canon Maxify MB2120: Povedená multifunkční tiskárna do domácnosti i kanceláře

Canon Maxify MB2120 je povedená multifunkční tiskárna, která je jako stvořená pro nasazení v domácnosti či menších pracovních skupinách. Nabídne hlavně rozsáhlé možnosti v oblasti tisku s dobrou podporou mobilního tisku, obstojnou rychlost a velmi dobrou kvalitu tisku. Mezi nevýhody řadíme nemožnost rozšíření zásobníku a barevný displej, který není dotykový.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Maxify MB2120: Inkoustová multifunkční tiskárna do domácnosti i kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.