Přeposlat Canon Pixma G1400 MegaTank: Další povedený model z řady MegaTank

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma G1400 MegaTank: Další povedený model z řady MegaTank

12.04.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 3 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na inkoustovou tiskárnu Canon Pixma G1400 MegaTank, což je základní model této řady. Mezi její hlavní přednosti patří v první řadě nízké náklady na jeden výtisk, v čemž patří tato tiskárna mezi nejlepší zástupce své třídy.

Canon Pixma G1400 MegaTank: Další povedený model z řady MegaTank

Řada MegaTank od japonské společnosti Canon je víceméně reakcí na podobné tiskárny Epson EcoTank a Brother INKvestment, které jsou zaměřeny na co nejnižší provozní náklady. Tiskárna Pixma G1400 MegaTank ale není úplně přímým konkurentem výše zmíněných modelů, protože se jedná o klasickou jednoúčelovou tiskárnu, a jak řada od Epsonu, tak od Brotheru jsou většinou víceúčelové stroje. V modelové řadě MegaTank je Pixma G1400 MegaTank základní tiskárnou a je to tedy jakási vstupenka do této řady. Jedná se o klasickou, jednoúčelovou tiskárnu a výrobce ji profiluje hlavně do prostředí, kde je potřeba vyšší výtěžnost a hraje se také na provozní náklady. Své místo si najde jak v domácnosti, tak v kancelářích a díky kompaktním rozměrům (445 × 330 × 135 mm) s ní není problém sdílet pracovní stůl. Ani hmotnost čítající 4.3 kg není zbytečně vysoká a manipulaci tak pohodlně zvládne i jeden člověk. Design je přísně funkční, tiskárna ale vypadá poměrně elegantně a určitě nebude pracovní stůl nějak hyzdit. Ovládací panel je synonymum jednoduchosti a obsahuje vlastně pouze dvě tlačítka, a sice Power a Cancel, takže jednodušeji už to snad ani nešlo.

Canon Pixma G1400 MegaTank: Úsporná inkoustová tiskárna

U těchto dvou tlačítek pak najdeme i signalizační LED diodu, která upozorní na různé situace typu nízkého stavu inkoustů. Když už jsme u toho inkoustu, tak bychom se mohli trochu podrobněji podívat na systém MegaTank. Tiskárna je osazena čtveřicí samostatných nádržek, které jsou umně zakomponovány do šasi, nikde nepřesahují a vypadají zkrátka jako součást tiskárny. To je jeden z hlavních rozdílů proti řadě EcoTank od Epsonu, u které jsou vyvedeny nádržky s inkoustem bokem tiskárny a vypadají, jako by je tam výrobce přidal až dodatečně. Vraťme se ale k modelu Pixma G1400 MegaTank. Na levé straně najdeme velkou nádržku na černou barvu a na straně pravé pak zbývající tři nádržky na azurovou, purpurovou a žlutou barvu. Stav inkoustu je velmi dobře viditelný z přední strany a doplňování je vskutku jednoduché, stačí otevřít zásobník, lahvičku s inkoustem a doplnit podle potřeby. Se standardními lahvičkami si vystačíte na zhruba 6000 černobílých a 7000 barevných stránek, přičemž barevné inkousty se prodávají v lahvičkách o objemu 70 ml a černý má objem 135 ml.

Canon Pixma G1400 MegaTank: Úsporná inkoustová tiskárna

Součástí standardní výbavy je vstupní podavač umístěný vzadu, který zvládne pojmout maximálně 100 listů papíru a tiskárna si poradí s rozměry A4, A5, B5, 10 × 15 cm, 13 × 18 cm, 20 × 25 cm, obálky (DL, COM10), Letter a Legal. Za zmínku určitě stojí hlavně podpora papíru o rozměrech 5 x 5 palců, což je formát inspirovaný populárním Instagramem. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to hodně omezená konektivní výbava, která se smrskla na pouhý USB port pro spojení s počítačem. Na Ethernet, NFC či vestavěný WiFi přijímač nebo WiFi Direct můžete zapomenout, což tiskárně v této cenové relaci určitě moc nesluší. Pokud jste tedy příznivci moderního mobilního tisku, budete se muset podívat jinde, protože Pixma G1400 MegaTank ho nenabízí. Podpora klasických operačních systému je dobrá a tiskárna umí pracovat pod systémy Windows XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10. Ochuzeni pak nebudou ani příznivci Applu a jeho systému Mac OS X (verze 10.7.5 až 10.10). Uvedení do provozu je poměrně jednoduché, tiskárnu stačí propojit s počítačem, projít základní nastavení (Getting Started) a poté se můžete pustit do práce.

Canon Pixma G1400 MegaTank: Úsporná inkoustová tiskárna

Co se týče rychlosti, tak výrobce udává nejvyšší rychlost monochromatického tisku 8.8 stránky za minutu (ppm) a rychlost barevného je vyjádřena hodnotou 5 ppm. Reálné výsledky jsou podobné a klasický tisk textu s minimálními úpravami probíhal rychlostí 7 ppm. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací spadla rychlost na 2.9 ppm, takže se jedná o jednu z nejpomalejších tiskáren ve své třídě. Barevná fotografie o rozměru 4 x 6 palce zabere v průměru 20 sekund, což už není tak špatné. Co ale tento model ztrácí na rychlosti tisku, to dohání na jeho kvalitě. Ta je opravdu výborná a text byl bez jakýchkoliv problémů čitelný i při použití opravdu malého fontu, okolo 4 bodů. V oblasti tisku fotografií pak patří tato tiskárna na vrchol třídy a výsledky se pyšní jak skvělým podáním barev, tak vysokou mírou detailů. Výsledné fotografie jsou bez debat kvalitnější, než u v úvodu zmíněných tiskáren Epson EcoTank a Brother INKvestment.

Canon Pixma G1400 MegaTank: Úsporná inkoustová tiskárna

Canon Pixma G1400 MegaTank je velmi povedená inkoustová tiskárna bodující hlavně v oblasti provozních nákladů. Za zmínku určitě stojí i perfektní kvalita tisku textu, grafiky i fotografií a nesmíme zapomenou ani na kompaktní rozměry. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to špatná konektivní výbava, protože pouze USB port už v dnešní době určitě nestačí. Cena tiskárny Canon Pixma G1400 MegaTank se na našem trhu pohybuje okolo 3 400 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma G1400 MegaTank: Další povedený model z řady MegaTank


počet příspěvků: 3

Robert Gellner

28.04.2017 v 09:31

Vážně pěkná a schopná tiskárna pro domácí občasný tisk. Zaujala mě mimo jiné pořizovací cena. U barevných tankových tiskáren od Canonu je velkým kladem barevný tisk fotek a jiných graficky náročných věcí, vážně kvalita. Trošku zavádějící je úvodní fotka tiskárny s pozadím kanceláře, do kanceláře bych ji asi nechtěl, přece jen 8 černobílých stran za minutu je pro nárazové větší objemy (třeba 100 listů) dost málo. Nehledě na to, že v kde jakém obyčejném administrativním oddělení úplně stačí černobílý tisk, pak může být fajn low-costovým řešením repasovaná tiskárna http://www.sofor.cz/kategorie/cernobile/ s nízkou pořizovací cenou a rychlostí tisku třeba 20-35 stran za minutu.

Odpovědět

jan novak

16.12.2019 v 10:43

Koukněte na nový informační portál https://objevim.cz/ , zprávy, zpravodajství

Odpovědět

Tomas Materna

21.01.2020 v 12:55

Tiskárna tiskne každý den 100 obj a 200 faktur. Nic lepšího a levnějšího si nedovedu představit. Naprostá bomba.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.