Přeposlat Canon imageClass D1520: Multifunkční pomocník do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass D1520: Multifunkční pomocník do kanceláře

05.04.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením imageClass D1520. Jedná se o tiskárnu určenou hlavně do kancelářského prostředí, kde zaboduje v první řadě dobrou kvalitou tisku textu a vysokou kapacitou.

Canon imageClass D1520: Multifunkční pomocník do kanceláře

Multifunkční monochromatická tiskárna Canon imageClass D1520 spadá do kategorie 3v1 a umí tedy tisknout, kopírovat a skenovat. Jednotka faxu ve výbavě schází, nicméně pokud tento prvek požadujete, výrobce má v záloze přichystaný model s označením D1550, který disponuje nepatrně lepší výbavou a schopností faxování. Výrobce tuto tiskárnu profiluje jako model určený hlavně do kancelářského prostředí a kromě výše zmíněných vlastností jí není cizí ani dnes hojně rozšířený mobilní tisk. Ten bohužel neprobíhá prostřednictvím technologie WiFi Direct, protože vestavěný WiFi přijímač ve výbavě schází (má ho ale dražší model D1550), nicméně možnosti jsou i tak poměrně rozsáhlé. Tiskárna podporuje Canon Print Business, Apple AirPrint, Google Cloud Print a neschází ani certifikace Mopria, takže tisknout lze z přístrojů s operačním systémem iOS i Android. Ještě bychom měli zmínit, že tiskárna si poradí i USB flash diskem, takže je možné používat i toto populární médium. Design příliš řešit nemusíme, je to zkrátka obyčejná, kancelářská tiskárna, kterých jsou na trhu spousty a zastavíme se spíše u rozměrů.

Canon imageClass D1520: Multifunkční pomocník do kanceláře

Ty čítají 472.4 x 464.8 x 449.5 mm, takže je to poměrně velký model a bude nutné najít pro něj samostatný stůj nebo alespoň nějakou lavici. Sdílet s takto velkou tiskárnou svůj pracovní stůl je krajně nepohodlné a v řadě případů i nemožné. Ani hmotnost pohybující se okolo 21.1 kg není úplně nejnižší a při manipulaci tak bude lepší přizvat si k sobě někoho na pomoc. Velkou pochvalu si pak zaslouží komplexní ovládací panel skládající se z 3.5 palcového barevného dotykového displeje, funkčních tlačítek (Home, Back, Start, Stop a Energy Saver) a alfanumerické klávesnice. Ta slouží například k zadávání hesla pro tisk dokumentů, které jsou uskladněny ve vnitřním úložišti tiskárny (Secure Print). Uživatelské rozhraní je vcelku jednoduché a přejde rychle do krve, takže s ovládáním a nastavením tiskárny jsou žádné větší potíže. Ve standardní výbavě dostane uživatel vstupní zásobník s kapacitou 550 listů papíru, která je rozdělena mezi hlavní (500 listů) a víceúčelový zásobník (50 listů). To ale konečná kapacita není a je možné dopřát si ještě jeden zásobník o kapacitě 500 listů, takže ve výsledku zvládne tato tiskárna pojmout až 1050 listů papíru.

Canon imageClass D1520: Multifunkční pomocník do kanceláře

Výstupní zásobník zvládne pojmout 150 výtisků a maximální měsíční výtěžnost je 50000 výtisků, což bude určitě stačit i těm velmi vytíženým uživatelům. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížné a součástí balení je samozřejmě i doprovodný software, nicméně spíše doporučujeme stáhnout si ho z oficiálních stránek výrobce. Budete tak mít jistotu, že máte ty nejaktuálnější ovladače. Konektivní výbava je obstojná a zahrnuje klasický WiFi přijímač a rozhraní Ethernet, přičemž jak jsme se již zmínili, WiFi přijímač bohužel schází. Co ale neschází, je automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna si poradí s většinou dnes běžně používaných systémů a kromě Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) umí pracovat i pod systémem Mac OS X od Applu. Není problém ji provozovat ani pod pracovními systémy Windows Server (2003, 2008 a 2012). Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je nadprůměrná a Canon imageClass D1520 určitě brzdou provozu nebude. V základním nastavení je nastavený oboustranný tisk a v tomto módu výrobce udává nejvyšší rychlost 17 stránek za minutu (ppm), přičemž při klasickém tisku na jednu stránku udává maximální rychlost 35 ppm.

Canon imageClass D1520: Multifunkční pomocník do kanceláře

Při klasickém tisku textu s minimálními nebo žádnými úpravami lze těchto hodnot bez větších obtíží dosáhnout a co víc, lze je i překonat. Při testech pracovala tato tiskárna průměrnou rychlostí 19 ppm při oboustranném a 36.5 ppm při jednostranném tisku, takže ve skutečnosti byla ještě nepatrně rychlejší, než jak udává výrobce. Při tisku kombinovaného obsahu (text, grafika apod.) byly výsledky pochopitelně nepatrně horší a tiskárna zvládla 11.7 ppm při oboustranném, respektive 16.5 ppm při jednostranném tisku. Kvalita tisku je určitě mírně nadprůměrná a nejlepších výsledků jsme se dočkali při tisku textu. Jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu okolo 5 – 6 bodů. Tisk grafiky je pak nepatrně horší, ale i tak bez větších problémů použitelný a různé grafy či prezentace jsou bez obav publikovatelné. Nejhorší je pak samozřejmě kvalita tisku fotografií, která je špatná i na poměry monochromatické laserové tiskárny a v tomto ohledu mohly být výsledky určitě lepší. Kvalita fotografií je podobná tomu, co lze najít v klasických novinách.

Canon imageClass D1520: Multifunkční pomocník do kanceláře

Canon imageClass D1520 je povedená multifunkční tiskárna určená hlavně do kanceláří a mezi její nejlepší vlastnosti patří solidní rychlost tisku, dobrá kvalita tisku textu i grafiky a poměrně slušná funkčnost. V kancelářském prostředí určitě potěší i dobrá kapacita a vysoká výtěžnost. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to vyšší pořizovací cena, vyšší provozní náklady a absence vestavěného WiFi přijímače.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass D1520: Multifunkční pomocník do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.