Přeposlat Canon Pixma TS8050: Skvělá inkoustová tiskárna pro domácí použití

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS8050: Skvělá inkoustová tiskárna pro domácí použití

01.03.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na inkoustovou multifunkční tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením Pixma TS8050. Jedná se o tiskárnu zaměřenou v první řadě na domácnosti a její hlavní zbraní je kvalitní tisk fotografií i textu.

Canon Pixma TS8050: Skvělá inkoustová tiskárna pro domácí použití

Tato barevná inkoustová multifunkční tiskárna umí tisknout, kopírovat a skenovat, přičemž jednotka faxu v její výbavě schází a právě tento prvek ji předurčuje pro použití hlavně v domácnostech. Kromě tisku umí tento model fungovat také jako samostatná kopírka a to samozřejmě není všechno. Tiskárna zvládá tisknout z paměťových karet typu SD, podporuje mobilní tisk a zvládá i tisk z cloudu nebo skenování do cloudu. Mobilní tisk probíhá prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, tiskárna disponuje certifikací Mopria a podporuje Apple AirPrint, Google Cloud Print a aplikace Canon Print, Pixma Cloud Link a Pixma Touch & Print. Poslední jmenovaná aplikace funguje prostřednictvím rozhraní NFC, které zastřešuje rychlé spárování se smartphonem či tabletem pouhým přiložením na místo určení. Zmínit bychom měli určitě i možnost tisknout fotografie přímo z digitálního fotoaparátu (rozhraní PictBridge) a schopnost tisku na optická média CD/DVD. V oblasti alternativního tisku je na tom tento model opravdu výborně a na své si přijde opravdu každý. Další potěšující vlastností této tiskárny jsou kompaktní rozměry, které se zastavily na hodnotě 372 × 324 × 139 mm.

Canon Pixma TS8050: Skvělá inkoustová tiskárna pro domácí použití

Hmotnost čítá cca 6.5 kg, takže manipulace není obtížná ani pro jednoho člověka a s nalezením vhodného místa také nebudou žádné problémy. S tiskárnou můžete klidně sdílet svůj pracovní stůl, protože moc místa na něm nezabere. Ovládání probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 4.3 palce, který je uložený ve výklopném panelu. Po jeho levici najdeme tlačítko pro zapnutí/vypnutí tiskárny a po pravici je oblast s NFC čipem. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché, intuitivní a rychle přejde do krve, takže v oblasti ovladatelnosti je všechno v nejlepším pořádku. Součástí standardní výbavy je hlavní zásobník na 100 listů papíru a zadní zásobník schopný pojmout dalších 20 listů, takže maximum je 120 listů papíru a to by mělo pro ryze domácí používání stačit. Podavač na optická média zvládne pojmout jeden disk a tato tiskárna je postavena na systému šesti samostatných zásobníku inkoustu (černá, pigmentová černá, azurová, purpurová, žlutá a šedá). Konektivní výbava je víceméně standardní a obsahuje USB port, vestavěný WiFi přijímač a již zmíněné rozhraní WiFi Direct.

Canon Pixma TS8050: Skvělá inkoustová tiskárna pro domácí použití

Rozhraní Ethernet ve výbavě schází, ale tento port není u vyloženě domácí tiskárny nijak zvlášť důležitý. Za zmínku ale určitě stojí přítomnost automatického duplexeru pro pohodlný oboustranný tisk. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a zahrnuje nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systému, tak Canon Pixma TS8050 podporuje Windows ve verzích Vista SP2, 7, 8/8.1 a samozřejmě i nejnovější verzi 10. Na své si pak přijdou i uživatelé operačního systému Mac OS X od Applu (10.8.5 až 10.11) a z mobilních operačních systémů tento model spolupracuje se systémy iOS, Android, Windows RT a Windows 10 Mobile. Součástí balení je pochopitelně i CD s přiloženými ovladači, ale je lepší stáhnout si je přímo z webu výrobce a mít tak jistotu, že je budete mít aktuální. Rychlost tisku je průměrná s tím, že nejvíce vyniká tisk fotografií, který je opravdu rychlý. Při základním tisku textu s minimálními nebo žádnými úpravami dosahovala tiskárna průměrné rychlosti 11.4 stránky za minutu (ppm).

Canon Pixma TS8050: Skvělá inkoustová tiskárna pro domácí použití

Při kombinovaném tisku (PDF, PowerPoint a Excel) spadla rychlost na 4.4 ppm, nicméně to je v této kategorii víceméně normální a není problém najít na trhu i pomalejší modely. Rychlost tisku fotografií je mnohem lepší a jedné barevné fotky o rozměru 4 x 6 palce se dočkáte již za 20 sekund, což dělá z tohoto modelu jednu z nejrychlejších tiskáren ve své třídě. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která je určitě nadprůměrná a trochu překvapivě vynikne kvalitní tisk textu, což není u domácích inkoustových tiskáren nic obvyklého. Jednotlivá písmenka jsou dobře čitelná i při použití menšího fontu a jejich čitelnost se zhoršuje s až opravdu netypicky malým fontem. Výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročnější účely. Kvalita tisku grafiky už je ale horší a výraznější náznaky páskování bylo bohužel patrné poměrně často. Podání barev je veskrze dobré a s tenkými linkami si tiskárna poradila obstojně. Kvalita fotografií je pak z celého tohoto tria nejlepší a kromě dobrého podání barev potěší výsledky i nadprůměrnou ostrostí a velmi dobrým podáním detailů.

Canon Pixma TS8050: Skvělá inkoustová tiskárna pro domácí použití

Canon Pixma TS8050 je perfektní inkoustová multifunkční tiskárna, která má jen velmi málo nedostatků a kladné vlastnosti u ní jasně převládají. Z nedostatků zmíníme pouze absenci rozhraní Ethernet, nicméně tento port není v domácnosti až tak důležitý, takže je to pouze malý prohřešek. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří kompaktní rozměry, pohodlné ovládání, dobrá kvalita tisku a rozsáhlé možnosti (tisk z paměťových karet, potisk optických médií). Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 4 190 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS8050: Skvělá inkoustová tiskárna pro domácí použití


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.