Přeposlat Brother MFC-L5700DW: Dobře vybavená a rychlá tiskárna do kanceláří

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-L5700DW: Dobře vybavená a rychlá tiskárna do kanceláří

15.02.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na multifunkční tiskárnu MFC-L5700DW od společnosti Brother, což je velmi schopný stroj určený do kanceláří nebo pracovních skupin. Tato tiskárna zaujme jak poměrně nízkou pořizovací cenou, tak nízkými provozními náklady a také perfektní kvalitou tisku textu.

Brother MFC-L5700DW: Dobře vybavená a rychlá tiskárna do kanceláří

Jedná se o klasickou monochromatickou kancelářskou multifunkci a tento model zvládá jak tisk, tak kopírování, skenování a je vybavený také jednotkou faxu. Umí fungovat jako samostatná kopírka i fax a to samozřejmě není všechno, protože zvládá i dnes notně rozšířený mobilní tisk. Hlavním prvkem mobilního tisku je rozhraní WiFi Direct, které zprostředkovává přímé spojení mezi tiskárnou a telefonem / tabletem a z dalších mobilních technologií bychom měli jmenovat hlavně Apple AirPrint, Google Cloud Print 2.0, Cortado Workplace a Brother iPrint&Scan, přičemž tiskárně neschází ani certifikace Mopria. Další možnosti v oblasti online tisku pak obstarají aplikace Office Print (pro tisk z Microsoft Office), Outline&Copy, Outline&Scan, Easy Scan to E-mail, NoteScan, Office Doc Creator a CreativeCenter. Podobně obsáhlý je také výčet podpory populárních cloudů a sociálních médií (Google Drive, Evernote, OneDrive, Dropbox, Facebook, Flickr), takže v oblasti alternativního tisku patří tento model mezi jasné premianty. Design příliš řešit nemusíme, je to zkrátka klasická pracovní tiskárna, nicméně na chvíli se zastavíme u rozměrů.

Brother MFC-L5700DW: Dobře vybavená a rychlá tiskárna do kanceláří

Ty čítají 485.1 x 434.3 x 426.7 mm, takže je to poměrně velký model a sdílet s takto rozměrnou tiskárnou pracovní stůl určitě není příjemné a kolikrát ani vůbec možné. Bude proto nutné, aby jí byl vyhrazen samostatný stůl či nějaká lavice. Hmotnost se zastavila na hodnotě 16.4 kg, což sice není přehnaně moc, ale i tak bude lepší, když si k sobě při manipulaci přizvete někoho k sobě. Ovládací panel je zastoupený barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 3.7 palce, který je doplněný alfanumerickou klávesnicí a kontextovými senzorovými klávesami. Uživatelské prostředí je vcelku jednoduché, logické a s ovládáním a nastavením tak nejsou víceméně žádné problémy. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník s kapacitou 300 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 50 listů ve víceúčelovém zásobníku. Pokud by to nestačilo, je možné základní kapacitu rozšířit o další dva zásobníky na 250 nebo 520 listů papíru, takže ve finále může tato tiskárna pojmout až 1340 listů papíru.

Brother MFC-L5700DW: Dobře vybavená a rychlá tiskárna do kanceláří

To by mělo bez větších problémů stačit i ve velmi vytížené kanceláři a to samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost o kapacitě až 50 000 výtisků (výrobcem doporučená výtěžnost se pohybuje okolo 3500 výtisků). Konektivní výbava je dobrá a zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet, vestavěný WiFi přijímač a i již zmíněné rozhraní WiFi Direct. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížné a co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje jak většinu typů Windows (XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), tak Mac OS X od Applu a dokonce i Linux a jeho deriváty. Spolu s tiskárnou dostanete také instalační CD s ovladači, nicméně ty jsou ke stažení také na oficiálních stránkách výrobce a určitě doporučujeme to udělat, protože tak budete mít jistotu, že máte ten nejaktuálnější software. Výrobce u tohoto modelu uvádí nejvyšší rychlost tisku 42 stránek za minutu (ppm) a tohoto výsledku není problém při jednoduchém tisku textu bez nebo pouze s minimálními úpravami dosáhnout. V tomto případě pracoval Brother MFC-L5700DW rychlostí 42.3 ppm, takže je ve skutečnosti ještě o něco málo rychlejší, než jak uvádí výrobce.

Brother MFC-L5700DW: Dobře vybavená a rychlá tiskárna do kanceláří

Tento údaj platí pro klasický monochromatický tisk na jednu stránku a patří v této kategorii tiskáren k nadprůměru. To platí také pro kombinovaný tisk zahrnující jak text, tak grafiku a různé grafy či tabulky, u kterého se rychlost v průměru pohybovala okolo 21.6 ppm. V této kategorii moc rychlejších modelů nenajdete. Nyní se přesuneme ke kvalitě, která spadá taktéž k nadprůměru a nejlépe je na tom pochopitelně tisk textu, což se dá u takto zaměřené tiskárny očekávat. Jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu a jsou příjemně ostrá i při velikosti okolo 4 – 5 bodů. Kvalita tisku grafiky je také dobrá, ale zde už je několik nedostatků patrných a ten největší najdeme v ne úplně vyváženém odstínu tmavých oblastí. Mírné problémy se objevují také při tisku velmi tenkých linek. S tiskem fotografií je to víceméně podobný příběh a nedostatky najdeme hlavně ve větších tmavých oblastech. U takto zaměřené tiskárny se ale dá horší kvalita fotografií pochopit, protože to není její stěžejní vlastnost.

Brother MFC-L5700DW: Dobře vybavená a rychlá tiskárna do kanceláří

Brother MFC-L5700DW je povedená kancelářská tiskárna, která patří ve své třídě určitě k těm nejlepším. Kombinace relativně nízké pořizovací ceny, dobré výbavy, rychlého tisku a kvalitního tisku textu je něco, s čím se musí počítat. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to o trochu horší kvalita tisku grafiky, která není úplně ideální, ale i tak je pro klasické pracovní činnosti plně dostatečná.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-L5700DW: Dobře vybavená a rychlá tiskárna do kanceláří


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.