Přeposlat Canon Maxify iB4120: Dostupná inkoustová tiskárna do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Maxify iB4120: Dostupná inkoustová tiskárna do kanceláře

07.12.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Canon Maxify iB4120 je trochu netradičním zástupcem třídy kancelářských tiskáren, protože je inkoustová a v této kategorii většinou převládají laserové modely. Je ale opravdu povedená, protože nabídne velmi dobrou výbavu za solidní cenu.

Canon Maxify iB4120: Dostupná inkoustová tiskárna do kanceláře

Jedná se o jednoúčelovou barevnou inkoustovou tiskárnu, která zvládá klasický tisk z počítače, ale nejsou jí samozřejmě cizí ani jiné typy tisku. Kromě tisku z počítače si rozumí i s mobilním tiskem a disponuje jak certifikací Mopria, tak kompatibilitou s Apple Air Print. Kromě toho umí spolupracovat také s mobilními operačními systémy Windows RT, Windows 10 Mobile a samozřejmě podporuje také aplikaci Canon Print pro tisk ze systémů iOS a Android. To ale není všechno a lze využít i různé technologie pro tisk z online datového úložiště (cloudu), a to konkrétně Maxify Cloud Link. Prostřednictvím této utility lze tisknout ze služeb jako Flickr, Facebook, Twitter, Google Drive a Dropbox přímo z tiskárny, bez použití počítače. V oblasti alternativního tisku je tedy tento model vybavený velmi dobře a není si moc na co stěžovat. Designově se jedná o klasickou, trochu nudnou kostku a její kompletní rozměry jsou 464.8 x 459.7 x 292.1 mm při hmotnosti 9.75 kg. Není to tedy nijak enormně těžký model a s usazením na místo by neměly nastat žádné závažnější problémy.

Canon Maxify iB4120: Dostupná inkoustová tiskárna do kanceláře

Ovládání probíhá prostřednictvím poměrně jednoduchého ovládacího panelu v horní části šasi, který se skládá z malého displeje a doprovodných funkčních tlačítek. Displej je bohužel nedotykový a určitě by nebylo naškodu, kdyby byl trochu větší (je monochromatický a má pouze dva řádky), což by určitě zpříjemnilo ovládání i nastavení. Styl ovládání je ale vcelku jednoduchý a poměrně rychle přejde do krve. Jedna z největších zbraní této tiskárny je vstupní kapacita, která čítá 500 listů papíru rozdělených mezi dva zásobníky po 250 listech. To je vzhledem k docela nízké ceně vskutku výborné a rozdělení do dvou zásobníků má výhodu hlavně v tom, že můžete používat pohodlně dva typy papíru zároveň a nemusíte je měnit v jednom zásobníku. V tomto ohledu je Canon Maxify iB4120 ve své třídě premiantem a moc konkurentů se s ním měřit nemůže. Maximální měsíční výtěžnost může být až 30 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučená výtěžnost se pohybuje od 250 do 2000 výtisků. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a neschází ani vestavěný WiFi přijímač pro bezdrátové připojení.

Canon Maxify iB4120: Dostupná inkoustová tiskárna do kanceláře

Výrobce samozřejmě nezapomněl ani na automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, který ale u takto koncipované tiskárny očekáváme. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je CD s přiloženými ovladači, ale určitě je lepší stáhnout si je z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje klasiku v podobě Windows Vista, 7, 8 / 8.1 a 10, přičemž neschází ani podpora verzí Server 2008 a 2012. Na své si přijdou i uživatelé systému Mac OS X, a to konkrétně verzí 10.8.5 – 10.11. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a určitě patří mezi kladné vlastnosti. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost klasického, monochromatického tisku 24 stránek za minutu (ppm) a výsledných 20.8 ppm se tomu docela blíží. Tohoto výsledku tiskárna dosahuje při jednoduchém tisku textu z Wordu s minimálními úpravami. Při kombinovaném tisku, který zahrnuje PDF soubory, Excel a různé prezentace z PowerPointu, pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 7.2 ppm.

Canon Maxify iB4120: Dostupná inkoustová tiskárna do kanceláře

To je pořád vcelku slušný výsledek, který by měl při takovém tom klasickém kancelářském nasazení bez větších problémů stačit. Celkově spadá rychlost tisku do nadprůměru a moc rychlejších tiskáren v této třídě nenajdete. Kvalita tisku potom patří mezi největší zbraně tohoto modelu a ve všech ohledech se dočkáte nadprůměrných výsledků. Text vypadá velmi dobře, jednotlivá písmenka jsou příjemně ostrá a čitelnost se zhoršuje až při použití opravdu malého fontu. Výsledky se pro kancelářské nasazení bez jakýchkoliv problémů hodí a to samé platí také pro tisk grafiky. Tiskárna si bez větších problémů poradí i s tenkými linkami a jediné, co se občas vyskytlo, bylo decentní páskování, ale není to nic hrozného. Pochvalu si určitě zaslouží i tisk fotografií, u kterých oceňujeme hlavně velmi dobré podání barev a vysokou úroveň ostrosti. Dokonce i monochromatické fotografie zvládá tiskárna s přehledem a výsledky odpovídají tomu, co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu. Zmínit bychom měli také vcelku nízké provozní náklady, přičemž v celkovém součtu patří tato tiskárna mezi nejúspornější modely ve své třídě.

Canon Maxify iB4120: Dostupná inkoustová tiskárna do kanceláře

Canon Maxify iB4120 je povedená inkoustová tiskárna určená do kanceláří, která si v ničem nezadá se svými laserovými příbuznými. Nabídne dobré možnosti v oblasti mobilního tisku, vysokou rychlost, nadprůměrnou kvalitu a velmi dobrou vstupní kapacitu. Určitě potěší i nízkými provozními náklady a příznivou pořizovací cenou. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byl by to pouze malý, monochromatický a nedotykový displej. Trochu rozměrnější by určitě zpříjemnil ovládání.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Maxify iB4120: Dostupná inkoustová tiskárna do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.