HP


Přeposlat HP PageWide Pro 452dw: Inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP PageWide Pro 452dw: Inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

30.11.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

I když je tiskárna HP PageWide Pro 452dw základním modelem v řadě PageWide Pro, nabídne velmi zajímavé a plně konkurenceschopné vlastnosti. Pojďme se tedy na tento do kanceláří a pracovních skupin mířící model podívat trochu podrobněji.

HP PageWide Pro 452dw: Inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

Jedná se o jednoúčelovou barevnou inkoustovou tiskárnu, která je postavena na technologii PageWide, díky čemuž nabídne vlastnosti bližší spíše laserovým, než inkoustovým tiskárnám. Tento model tedy nabízí pouze klasický tisk, ale u obyčejného tisku z počítače to nekončí a výčet vlastností je mnohem širší a obsáhlejší. Mobilní tisk a tisk z online datových úložišť samozřejmě neschází a stará se o něj technologie HP wireless direct, což je ekvivalent HP k WiFi Direct. Kromě certifikace Mopria podporuje tento model technologie Apple AirPrint, HP ePrint a Google Clour Print 2.0. Všechny hlavní prvky jsou tedy zastoupeny a v oblasti mobilního tisku si na své přijdou všichni. Pochvalu si určitě zaslouží také povedený design, který je díky dvoubarevnému provedení docela elegantní a líbivý. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 530 x 407 x 378.9 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 16.38 kg, takže manipulace není pro jednoho člověka zrovna pohodlná a určitě bude lepší, když si k sobě přizvete někoho na pomoc. Na pracovním stole bude navíc zabírat docela dost místa, takže bude ideální najít pro ni nějaký samostatný prostor v podobě stolu nebo alespoň lavice.

HP PageWide Pro 452dw: Inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

Ovládání probíhá prostřednictvím dotykového panelu s barevným displejem a senzorovými tlačítky, který se nachází na horní straně těla tiskárny. Systém ovládání není nijak obtížný, docela rychle přejde do krve a s používáním tohoto panelu tedy nejsou žádné problémy. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník s kapacitou 550 listů papíru, která je rozdělena mezi 500 listů v hlavním a 50 listů ve víceúčelovém zásobníku. Základní kapacitu lze dále rozšířit prostřednictvím dalšího zásobníku s kapacitou 500 listů, takže celkově lze využívat až 1050 listů. To není vůbec špatné a mělo by to stačit i v náročnějším a více vytíženém pracovním kolektivu. Výstupní zásobník zvládne pojmout až 300 výtisků a maximální měsíční kapacita čitá 50000 stran s tím, že výrobcem doporučená kapacita je 750 – 4500 stran. Ve standardní výbavě pak neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což ale u takto koncipované a zaměřené tiskárny tak nějak očekáváme. Konektivní výbava je poměrně rozsáhlá a obsahuje vestavěný WiFi přijímač, klasický USB port a neschází ani rozhraní Ethernet.

HP PageWide Pro 452dw: Inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížné a po nalezení vhodného místa v kanceláři, připojení a prvotní instalaci se můžete pustit do práce. Výrobce evidentně počítá s tím, že budete tiskárnu připojovat bezdrátově, protože USB kabel není součástí balení a budete si ho muset dokoupit zvlášť. Součástí balení je CD s ovladači, nicméně ty jsou dostupné i na oficiálních stránkách výrobce a jejich stažení je určitě lepší možností, než instalace z přiloženého média (z důvodu aktuálnosti). Co se týče podpory operačních systémů, tak HP PageWide Pro 452dw umí pracovat pod klasickými Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X (verze 10.11, 10.10, 10.9, 10.8). Jedna z nejsilnějších zbraní této tiskárny je určitě rychlost tisku, která je výborná a řadí se na špičku této kategorie. Výrobce sice uvádí nejvyšší rychlost až 40 stránek za minutu (ppm) a výsledných 31.4 ppm se od toho docela liší, ale i tak je to perfektní rychlost postačující i těm více náročným uživatelům. Výše uvedená rychlost platí pro klasický tisk textu z Wordu bez formátování, po přidání grafů a podobných věcí rychlost tisku samozřejmě klesne.

HP PageWide Pro 452dw: Inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

Při kombinovaném tisku, který zahrnuje soubory PowerPoint, PDFka a různé tabulky z Excelu se nejvyšší rychlost pohybovala okolo 16.4 ppm, což je pořád velmi dobrý výsledek. Velmi dobrá je také kvalita tisku a v tomto ohledu se tiskárna určitě řadí do nadprůměru. Potěšil nás hlavně tisku textu, který se svou kvalitou statečně blíží laserovým konkurentům a výsledky jsou bez problémů použitelné i při náročnějším pracovním nasazení. Čitelnost jednotlivých písmen se trochu zhorší až při použití opravdu malého fontu. Kvalita tisku grafiky je taktéž vhodná i pro náročnější uživatele, nicméně tiskárna občas vykazovala problémy při jednobarevném pozadí. Od inkoustové tiskárny se čekají hlavně výborné výsledky v oblasti barevných fotografií a to platí také o tomto modelu. Výsledné fotografie jsou stejné nebo i nepatrně lepší, než co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu a kromě dobrého podání barev disponují fotografie i hezkými detaily. Provozní náklady nejsou špatné a jedná se o poměrně úspornou tiskárnu.

HP PageWide Pro 452dw: Inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

HP PageWide Pro 452dw je povedená inkoustová tiskárna, která se v několika ohledech dotahuje i na své laserové konkurenty. Je rychlá, úsporná a tiskne kvalitě, takže do kanceláře se jedná o ideální model. Určitě potěší i dobrá konektivita a elegantní, neokoukaný design. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 12 990 Kč s DPH a lze si ho pořídit i přímo od výrobce. 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP PageWide Pro 452dw: Inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.