Přeposlat Canon Maxify MB5120: Kvalitní multifunkce do středně velké kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Maxify MB5120: Kvalitní multifunkce do středně velké kanceláře

16.11.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu blíž seznámíme s tiskárnou Canon Maxify MB5120, která spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkcí. Jedná se povedený model určený hlavně do kanceláří, kde zaujme rozsáhlými možnostmi i relativně nízkými provozními náklady.

Canon Maxify MB5120: Kvalitní multifunkce do středně velké kanceláře

Kromě klasického tisku zvládá tato inkoustová tiskárna také kopírování, skenování a samozřejmě neschází ani jednotka faxu, která je pro použití v kanceláři pořád důležitá. To ale samozřejmě není všechno a výčet schopností je podstatně delší. Tiskárna si poradí s USB flash diskem, do kterého umí skenovat nebo z něj umí tisknout a to samé zvládne také v případě online datových úložišť (cloud). Canon Maxify MB5120 samozřejmě podporuje i mobilní tisk, ale bohužel není vybavený rozhraním WiFi Direct nebo nějakým jeho ekvivalentem a schází také NFC čip pro snadnější párování se smartphonem nebo tabletem. K mobilnímu tisku lze využít technologie AirPrint (pro operační systém iOS), Google Cloud Print (pro Android a iOS) a tiskárna disponuje také certifikací Mopria (umožňuje tisk z Androidu). Z podporovaných online datových úložišť bychom měli zmínit hlavně Evernote, DropBox, Google Drive a Microsoft OneDrive a samozřejmě neschází ani podpora spousty mobilních aplikací přímo od Canonu (Business Print, Maxify Cloud Link a Maxify Printing Solution).

Canon Maxify MB5120: Kvalitní multifunkce do středně velké kanceláře

I přes absenci rozhraní WiFi Direct je tedy podpora mobilního a online tisku poměrně dobrá a na své si přijdou všichni. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 464.8 x 459.7 x 292.1 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 11.3 kg, takže to není žádná extrémně těžká tiskárna a manipulace není nijak zvlášť obtížná. Ovládání probíhá prostřednictvím panelu na horní straně, který se skládá z 3.5 palcového dotykového displeje a klasických funkčních tlačítek. Uživatelské rozhraní není nijak zvlášť obtížné a je intuitivní, takže přejde rychle do krve a ani nebude nutné nějak moc studovat manuál. Hodně základních věcí jde ovládat přímo přes tento panel, bez nutnosti mít tiskárnu připojenou k počítači, což je určitě praktické. Vstupní zásobník zvládne pojmout 250 listů papíru a už není dál rozšiřitelný, takže se s touto kapacitou budete muset smířit. Výstupní zásobník pojme stejné množství a výrobcem udávaná měsíční výtěžnost se pohybuje v rozmezí 250 až 2000 výtisků. Canon na svých stránkách uvádí, že je to ideální pro zhruba 9 uživatelů, což odpovídá takové středně velké pracovní skupině.

Canon Maxify MB5120: Kvalitní multifunkce do středně velké kanceláře

Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje vestavěný WiFi přijímač, rozhraní Ethernet a pochopitelně nechybí ani klasický USB port. Připojení prostřednictvím poslední možnosti je rychlé a jednoduché, ale tiskárně neposkytuje připojení k internetu potřebné pro mobilní tisk. Součástí standardní výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, nicméně to bereme u takto zaměřeného přístroje jako samozřejmost. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je také CD s ovladači (pro Windows i Mac), ale lepší je určitě stáhnout si aktuální ovladače z oficiálních stránek výrobce. Canon Maxify MB5120 podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů a kromě klasických Windows (Vista, 7, 8 / 8.1, a 10) podporuje tiskárna i systém Mac OS X od Apple (v10.8.5 – 10.11). Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není vůbec špatná a při klasickém tisku samostatného textu s minimálními úpravami dosahovala tiskárna průměrné rychlosti okolo 20.6 stránky za minutu (ppm).

Canon Maxify MB5120: Kvalitní multifunkce do středně velké kanceláře

To se poměrně hodně blíží tomu, co udává výrobce (24 ppm). Pokud k tisku přidáte grafiku v podobě všelijakých grafů a nějaké fotografie, rychlost tisku zákonitě klesne a při tisku takto složených dokumentů pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 8.2 ppm. To také není špatné a určitě se to řadí k lehčímu nadprůměru. Co se týče kvality tisku, tak zde dává Canon Maxify MB5120 jen velmi málo prostoru ke stížnostem a podával přesvědčivé výsledky ve všech ohledech. Tisk textu je výborný, výsledky se velmi blíží laserovým tiskárnám a čitelnost je výtečná i při použití velikosti okolo 4 bodů. Podobně je na tom i tisk grafiky, u kterého nenastaly problémy ani s tenkými linkami a výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročnější pracovní nasazení. Barvené fotografie jsou ostré, disponují vysokou mírou detailů, velmi dobrým podáním barev a celkově jsou výsledky naprosto srovnatelné s tím, co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu. Určitě musíme zmínit i relativně nízké provozní náklady (v této třídě patří určitě k těm nižším), což hraje při koupi velkou roli.

Canon Maxify MB5120: Kvalitní multifunkce do středně velké kanceláře

Canon Maxify MB5120 je povedená multifunkční tiskárna, která cílí hlavně na středně velké pracovní skupiny a těm nabídne všechno, co je důležité. Nejdůležitější vlastnost, tedy kvalita tisku, je určitě nadprůměrná a v tomto ohledu se jedná o jeden z nejlepších přístrojů ve své třídě. Pochvalu si zaslouží také slušná funkčnost, povedený ovládací panel a nízké provozní náklady. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to nemožnost rozšířit vstupní zásobník a absence rozhraní WiFi Direct.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Maxify MB5120: Kvalitní multifunkce do středně velké kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.