Přeposlat Canon ImageClass MF249dw: Laserová multifunkce klasického střihu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon ImageClass MF249dw: Laserová multifunkce klasického střihu

26.10.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Canon ImageClass MF249dw, na kterou se dnes trochu podrobněji podíváme, spadá mezi klasické laserové multifunkční modely. Tato monochromatická tiskárna zaujme jak dobrou kvalitou tisku, tak nadprůměrnou výbavou a k zahození určitě nejsou ani kompaktní rozměry.

Canon ImageClass MF249dw: Laserová multifunkce klasického střihu

Canon cílí tímto modelem hlavně na domácí kanceláře nebo menší pracovní skupiny, kde nebude vadit například nemožnost rozšíření kapacity papíru. Jinak je ale výbava opravdu slušná a potěší i velmi kompaktní rozměry, díky kterým by neměl být problém sdílet s tímto modelem pracovní stůl. Kompletní rozměry čítají 391.1 x 378.5 x 360.7 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 13.7 kg, takže manipulace nebude obtížná ani pro jednoho člověka. Jak jsme se v úvodu již zmínili, tato tiskárna spadá do kategorie multifunkčních a kromě klasického tisku zvládá také kopírovat, skenovat a neschází ani jednotka faxu. To ale není všechno a tiskárna podporuje také mobilní tisk, který probíhá prostřednictvím rozhraní WiFi Direct. To zprostředkovává přímou komunikaci mezi smartphonem nebo tabletem a tiskárnou, takže mobilní tisk je nekomplikovaný a pohodlný. Z dalších podporovaných technologií bychom měli zmínit hlavně Google Cloud Print, Canon Print Business a Mopria Print Services. V oblasti mobilního tisku si tedy není na co stěžovat a na své si přijdou všichni.

Canon ImageClass MF249dw: Laserová multifunkce klasického střihu

Ovládací panel je dobře přístupný a skládá se z 3.5 palcového monochromatického dotykového displeje, doprovodných tlačítek (Stop, Start, Home, Back a Energy Saver) a neschází ani alfanumerická klávesnice. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché, přímočaré a systém ovládání přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu také nejsou žádné problémy. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník na 250 listů papíru a jak jsme uvedli již v úvodu, další rozšíření není možné a s touto kapacitou se tak bude muset majitel smířit a vystačit si s ní. V opravdu vytížených kancelářích by to bylo nedostatečné, ale do nich tato tiskárna ani necílí a domácím pracovním skupinám či menším kancelářím by měla tato kapacita stačit. Výstupní zásobník disponuje kapacitou 100 listů papíru a maximální měsíční výtěžnost čítá 15000 výtisků s tím, že výrobcem doporučená výtěžnost se pohybuje mezi 700 a 3000 výtisky. Nyní se můžeme přesunout ke konektivní výbavě, která obsahuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a neschází ani vestavěný WiFi přijímač s technologií WiFi Direct.

Canon ImageClass MF249dw: Laserová multifunkce klasického střihu

Součástí výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a tento typ tisku je nastavený defaultně při prvním zapnutí tiskárny. Uvedení do provozu není nikterak obtížné a po zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Tiskárna podporuje většinu dnes hojně rozšířených operačních systémů (Windows Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) včetně Mac OS X (verzi 10.6.8 a novější) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Windows Server (2003, 2008 a 2012). Součástí balení je také CD s ovladači, ale ty jsou dostupné i na oficiálních stránkách výrobce a určitě je lepší stáhnout si ty aktuální, než používat přiložené, u kterých je velká šance, že už budou staršího data. V oblasti rychlosti tisku je na tom tato tiskárna docela dobře a celkově spadá do lehčího nadprůměru. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost oboustranného tisku až 16 stránek za minutu (ppm) a této hodnotě opravdu není těžké se přiblížit. Při tisku klasického textu z Wordu s minimálními nebo žádnými úpravami se rychlost pohybuje okolo hezkých 15.8 ppm.

Canon ImageClass MF249dw: Laserová multifunkce klasického střihu

Pokud budete tisknout něco náročnějšího, jako například PDF soubory, prezentace z PowerPointu nebo například různé grafy z Excelu, rychlost tisku samozřejmě klesne, a to na cca 11.9 ppm. Tisk na jednu stránku je rychlejší a tiskárna zvládá 27.5 ppm v případě textu a 16.3 ppm v případě grafů a grafiky. Pořád se jedná o hezké a lehce nadprůměrné výkony, které budou určitě dostačovat i náročným uživatelům. Kvalita se také řadí k mírnému nadprůměru a nejlépe je na tom pochopitelně tisk textu. Čitelnost je velmi dobrá i při použití malého fontu a výsledky jsou bez větších problémů použitelné i pro náročnější pracovní účely. Až při opravdu malém fontu se čitelnost výrazněji zhorší. Grafika je na tom také obstojně a jediné mírné problémy se občas vyskytly u tenkých linek, které nebyly vždy 100%. Tisk fotografií je v rámci třídy standardní a výsledky jsou ideální na takové to klasické tisknutí fotografií z webu. Provozní náklady jsou poměrně nízké, takže do méně náročných a vytížených kanceláří se jedná o ideální stroj.

Canon ImageClass MF249dw: Laserová multifunkce klasického střihu

Canon ImageClass MF249dw je opravu povedená tiskárna, která potěší hlavně v oblasti výbavy a rozměrů. Jedná se o příjemně kompaktní stroj, se kterým není problém sdílet pracovní stůl a pochvalu si zaslouží také za intuitivní ovládací panel. Výbava je určitě nadprůměrná, tiskárna zvládá i mobilní tisk a jedinou nevýhodu tak vidíme v nemožnosti rozšíření kapacity papíru. Na druhou stranu, oněch 250 listů by mělo v méně náročné kanceláři nebo domácí pracovní skupině stačit.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon ImageClass MF249dw: Laserová multifunkce klasického střihu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.