Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-M5694: Multifunkční tiskárna ohroženého druhu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-M5694: Multifunkční tiskárna ohroženého druhu

19.10.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Inkoustové monochromatické multifunkční tiskárny jsou v dnešní době vcelku raritou a moc jich na trhu není. Model WorkForce Pro WF-M5694 od společnost Epson je jedním z mála zástupců této třídy a dnes se podíváme, jak obstojí v praxi.

Epson WorkForce Pro WF-M5694: Multifunkční tiskárna ohroženého druhu

Tato tiskárna míří hlavně do kanceláří nebo pracovních skupin a jak jsme se již zmínili, spadá do poměrně ohroženého druhu černobílých inkoustových multifunkcí. Tento model zvládne kromě tisku také kopírování, skenování a je vybavený i jednotkou faxu, takže zastane opravdu hodně práce. To ale není všechno a výrobce tuto tiskárnu osadil také schopností tisku ze smartphonů nebo tabletů, přičemž komunikace probíhá přímo prostřednictvím rozhraní WiFi Direct. Dále neschází ani podpora aplikace Epson iPrint a tiskárna si poradí i s tiskem z online datových úložišť (Google Cloud Print, Epson Creative Print, Epson Scan to Cloud, Epson Email Print a Epson Remote Print). Podpora operačních systémů zahrnuje klasickou dvojici Android a iOS. V oblasti funkčnosti je tedy všechno v pořádku a na své si přijdou i náročnější jedinci, kteří rádi využívají moderní technologie. Design moc řešit nebudeme, je to zkrátka klasická multifunkční tiskárna, ale zastavíme se u rozměrů. Ty čítají 459.7 x 421.6 x 342.9 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 14 kg, takže to není žádný enormně těžký přístroj a s manipulací nebudou větší problémy ani pro jednoho člověka.

Epson WorkForce Pro WF-M5694: Multifunkční tiskárna ohroženého druhu

Nalezení vhodného místa by mělo být také poměrně jednoduché, ale na pracovním stole bude tiskárna zabírat hodně místa a bude tak lepší, když jí vyhradíte samostatný stůl nebo nějakou lavici. Ovládání probíhá prostřednictvím komplexního panelu, který se skládá z barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 4.3 palce, alfanumerické klávesnice a doplňkových kláves. Menu je vcelku jednoduché, intuitivní a systém ovládání přejde rychle do krve, takže žádné větší komplikace v tomto směru určitě nenastanou. Pod ovládacím panelem si pak lze všimnout USB portu, prostřednictvím kterého jde tisknout z nebo skenovat přímo na USB flash disk. To je velmi užitečná a v kanceláři určitě platná vlastnost. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník s kapacitou 330 listů papíru, které jsou rozděleny mezi hlavní (250 listů) a zadní zásobník (80 listů). Kapacita to ale není konečná a je možné přikoupit si ještě jeden zásobník s kapacitou 250 listů, takže ve finále zvládne tato tiskárna pojmout až 580 listů papíru. To sice není v této třídě nejlepší, ale mělo by to bez větších problémů stačit i ve vytížené kanceláři. To samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 55 000 výtisků (výrobcem doporučená měsíční výtěžnost je 2500 stránek).

Epson WorkForce Pro WF-M5694: Multifunkční tiskárna ohroženého druhu

Ve standardní výbavě samozřejmě neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk (ten nesmí u žádné pořádné kancelářské tiskárny chybět) a konektivní výbava zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač a rozhraní Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížné a po nalezení vhodného místa a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Co týče podpory operačních systémů, tak tiskárna si poradí s klasickými Windows (XP. Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu. To ale není všechno a výrobce myslel i na ty, kteří k práci používají Windows Server a tiskárna podporuje verze 2003, 2008 a 2012. Součástí prodejního balení je také CD s ovladači, nicméně aktuální ovladače jsou pochopitelně dostupné i na oficiálním webu výrobce a určitě je lepší si je stáhnout, než používat ty přiložené. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi slušná a tato tiskárna patří určitě mezi ty rychlejší modely. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku 20 stránek za minutu (ppm) a této hodnoty sice dosáhnout nejde, ale jde se jí velmi přiblížit. Při jednoduchém tisku textu s minimálními nebo žádnými úpravami pracovala tato tiskárna rychlostí 17.7 ppm, což určitě není špatné.

Epson WorkForce Pro WF-M5694: Multifunkční tiskárna ohroženého druhu

Při kombinaci zahrnující tisk PDF, PowerPoint a Excel souborů klesla rychlost na pořád slušných 13.5 ppm. Ještě bychom měli zmínit, že prvního výtisků se dočkáte zhruba po 9 sekundách od zadání. Kvalita tisku je v celkovém součtu víceméně srovnatelná s klasickými inkoustovými tiskárnami s tím, že fotografie jsou průměrné, text také a grafika lehce pod průměrem. Při tisku textu potěší hlavně velmi dobrá čitelnost i při použití menšího fontu a čitelnost se výrazněji zhorší až s velkostí okolo 4 nebo 5 bodů. Výsledky budou pro klasické pracovní nasazení bez jakýchkoliv problémů dostatečné a použitelné. Grafika je na tom trochu hůř a tiskárna má mírné problémy hlavně s tenkými linkami, které poměrně často mizí. Úplně ideální výsledky nejsou ani v oblastech s vícero podobnými odstíny, protože tiskárna je neumí pořádně rozlišit. Kvalita tisku fotografií je slušná a dostanete dobrou ostrost i solidní míru detailů. Na závěr bychom měli zmínit také nízké provozní náklady, což je vlastnost v kanceláři poměrně důležitá a nízká spotřeba by určitě mohla pomoct při rozhodování.

Epson WorkForce Pro WF-M5694: Multifunkční tiskárna ohroženého druhu

Pokud hledáte multifunkční monochromatickou inkoustovou tiskárnu, moc na výběr není a model Epson WorkForce Pro WF-M5694 patří určitě mezi ty lepší zástupce této ne zrovna rozšířené kategorie. Tato tiskárna nabídne povedenou kombinaci nízkých provozních nákladů, dobré výbavy, rozsáhlé funkčnosti a slušné rychlosti. Kvalita tisku je sice v celkovém pohledu průměrná, ale pro potřeby kanceláře plně dostatečná a za zmínku určitě stojí také povedený ovládací panel.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-M5694: Multifunkční tiskárna ohroženého druhu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.