Přeposlat Canon Color ImageClass LBP712Cdn: Když chcete tisknout rychle a opravdu kvalitně

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Color ImageClass LBP712Cdn: Když chcete tisknout rychle a opravdu kvalitně

12.10.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu Canon Color ImageClass LBP712Cdn, která spadá do kategorie jednoúčelových modelů. Tato tiskárna zaujme hlavně rychlostí a kvalitou tisku, nicméně v oblasti výbavy trochu pokulhává.

Canon Color ImageClass LBP712Cdn: Když chcete tisknout rychle a opravdu kvalitně

Jedná se o klasickou, jednoúčelovou, barevnou, laserovou tiskárnu, takže umí pouze tisknout a všechno bylo podřízeno právě co nejlepšímu tisku. Tento model cílí hlavně do kancelářského prostředí, kde vynikne vysokou rychlostí a také nadprůměrnou kvalitou. Funkčnost se ale nezastavila pouze u klasického tisku z počítače, tato tiskárna umí tisknout také přímo z USB flash disku a poradí si s formáty JPEG, TIFF, PDF a XPS. Samozřejmě neschází ani podpora mobilního tisku a v této oblasti se tiskárna spoléhá na Apple AirPrint, Google Cloud Print a certifikaci Morpia, takže tisk z telefonů nebo tabletů s operačními systémy iOS nebo Android je poměrně jednoduchý. Neschází ani podpora aplikace Canon Print Business, ale co bohužel schází, je rozhraní WiFi Direct nebo nějaký jeho ekvivalent. Je to určitě škoda, protože právě toto rozhraní dělá mobilní tisk ještě jednodušším a zprostředkovává přímé spojení mezi tiskárnou a telefonem. Kromě technologie WiFi Direct schází také WiFi přijímač (není ani v příplatkové výbavě), takže bezdrátové připojení jako takové není vůbec možné. V oblasti konektivity se tento model spoléhá na klasický USB port a rozhraní Ethernet.

Canon Color ImageClass LBP712Cdn: Když chcete tisknout rychle a opravdu kvalitně

Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím ovládacího panelu, který se skládá z pětiřádkového displeje, alfanumerické klávesnice a doprovodných ovládacích prvků. Neschází ani informační diody a díky jednoduchému uživatelskému rozhraní není ovládání nikterak obtížné nebo problematické. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 464.8 x 459.7 x 388.6 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 35 kg, takže při manipulaci si k sobě budete muset přizvat někoho na pomoc. Takto velkou tiskárnu je samozřejmě krajně nepraktické mít na svém pracovním stole, takže nějaký samostatný stůl nebo lavice budou nutností. Ve standardní výbavě dostanete kapacitu 650 listů papíru, která je rozdělena mezi hlavní (550 listů) a víceúčelový zásobník (zbylých 100 listů). Kapacita to ale není konečná a je možné přikoupit si až další tři zásobníky, přičemž každý z nich zvládne pojmout 550 listů papíru. Maximální kapacita tedy může činit až 2300 listů papíru, což by mělo bez větších problémů stačit i ve velmi vytížené kanceláři nebo pracovní skupině. To samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 80 000 výtisků (výrobcem doporučená výtěžnost je 1000 – 7000 výtisků).

Canon Color ImageClass LBP712Cdn: Když chcete tisknout rychle a opravdu kvalitně

Konektivní výbavu zahrnující USB port a rozhraní Ethernet jsme již zmiňovali, ale ještě musíme vzpomenout přítomnost automatického duplexeru pro pohodlný oboustranný tisk. Uvedení do provozu není nikterak obtížné a po usazení tiskárny na místo, zapojení kabeláže a nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také CD s ovladači, nicméně ty najdete i na oficiálních stránkách výrobce a určitě je lepší si je stáhnout, než používat ty přiložené. Zajistíte si tak tu nejaktuálnější verzi. V oblasti operačních systémů si není moc na co stěžovat a tiskárna podporuje jak klasické Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), tak Mac OS X a neschází ani podpora Windows Server (2003, 2008 a 2012). Výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku 40 ppm a tento údaj platí pouze pro základní tisk textu s minimálními nebo žádnými úpravami. V reálu je dosažení této rychlosti prakticky nemožné, ale tiskárna zvládne tisknout černobílý text rychlostí 37.5 ppm v oboustranném módu (ten je defaultně nastavený při prvním spuštění), což není vůbec špatné. Při jednoduchém tisku pouze na jednu stránku se dočkáte průměrné rychlosti okolo 41.3 ppm a tento výsledek patří v kategorii laserových kancelářských tiskáren k tomu nejlepšímu.

Canon Color ImageClass LBP712Cdn: Když chcete tisknout rychle a opravdu kvalitně

Pokud vám jde v první řadě o rychlost tisku, moc rychlejších modelů na trhu nenajdete. Čím komplikovanější obsah tisknete, tím víc se samozřejmě rychlost zhoršuje a při tisku textu, grafiky a fotografií se rychlost pohybovala okolo 19.7 ppm. To je opět velmi dobrý výsledek patřící ve světě kancelářských tiskáren k tomu nejlepšímu. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která také patří k nadprůměru a nejlépe je na tom tisk textu. Jednotlivá písmenka jsou bez problémů čitelná i při použití velmi malého fontu a tiskárna si poradí i s velikostí okolo 4 bodů. Jednotlivá písmenka jsou ostrá, černá je opravdu černá a podobně dobrých výsledků se dočkáte také v oblasti tisku grafiky. Tiskárna si bez větších problémů poradí s tenkými linkami a potěší i dobré podání barev. Problémy nenastaly ani v oblasti tisku barevných fotografií a výsledky se dají bez problémů srovnat se špičkovými inkoustovými tiskárnami. Míra detailů je nadprůměrná, podání barev skvělé a to samé platí také pro ostrost. Výsledky jsou v drtivé většině lepší, než co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu.

Canon Color ImageClass LBP712Cdn: Když chcete tisknout rychle a opravdu kvalitně

Canon Color ImageClass LBP712Cdn je velmi dobrá laserová tiskárna, kterou ocení hlavně uživatelé vyžadující rychlý a vysoce kvalitní tisk. V oblasti rychlosti a kvality totiž tento model vskutku exceluje a patří ve své třídě k tomu nejlepšímu. Určitě potěší také rozsáhlé možnosti rozšíření kapacity a jednoduché ovládání. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byly by to vyšší provozní náklady, vyšší pořizovací cena a také absence WiFi přijímače a rozhraní WiFi Direct.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Color ImageClass LBP712Cdn: Když chcete tisknout rychle a opravdu kvalitně


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.