Přeposlat Canon Maxify MB2720: Dobře vybavená multifunkce s rozumnou cenou i náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Maxify MB2720: Dobře vybavená multifunkce s rozumnou cenou i náklady

07.09.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Canon Maxify MB2720, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, míří do menších domácích kanceláří, kde zaujme hlavně vyváženými vlastnostmi. Kdo tedy hledá nízké provozní náklady v kombinaci s rozumnou pořizovací cenou a kvalitním tiskem, je na správné adrese.

Canon Maxify MB2720: Dobře vybavená multifunkce s rozumnou cenou i náklady

Jedná se o klasickou multifunkční barevnou inkoustovou tiskárnu, která umí jak tisknout, tak kopírovat, skenovat a je vybavena také jednotkou faxu. Výbavou a výkony míří hlavně do menších domácích kanceláří, nicméně svou práci samozřejmě odvede i v klasickém pracovním prostředí s menším počtem zaměstnanců. Kromě klasického tisku z počítače umí tento model pracovat také s USB flash diskem (může z něho tisknout nebo do něho skenovat) a samozřejmě zvládne fungovat i jako samostatná kopírka a fax. To ale není všechno a ve výčtu schopností neschází ani podpora dnes hojně používaného mobilního tisku. Tato tiskárna podporuje rozhraní AirPrint a disponuje certifikací Mopria, takže zvládá přímý tisk ze smartphonů nebo tabletů s operačními systémy iOS a Android. Kromě toho podporuje také aplikaci Canon Print a přímo z tiskárny se lze připojit na Maxify Cloud Link, což umožňuje tisk fotografií z online alb, různých dokumentů a uploadovat naskenované dokumenty přímo na Evernote, DropBox, Google Drive a OneDrive. Tohle všechno jde dělat bez nutnosti připojit tiskárnu přímo k počítači a zmínit bychom měli také podporu Google Cloud Print.

Canon Maxify MB2720: Dobře vybavená multifunkce s rozumnou cenou i náklady

Ta umožňuje poslat do tiskárny dokument k vytištění z jakéhokoliv počítače, smartphonu nebo tabletu připojeného k internetu. V oblasti funkcí si tedy není na co stěžovat a na své si přijdou i nároční uživatelé. Kompletní rozměry této tiskárny čítají 464.8 x 459.7 x 320 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 11.8 kg, což jsou v této třídě víceméně standardní rozměry, které nijak zvlášť nevybočují. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím ovládacího panelu složeného z 3 palcového barevného dotykového displeje a klasických funkčních tlačítek. Rozvržení je jednoduché, intuitivní a s používáním tohoto panelu ani uživatelského rozhraní nejsou žádné větší problémy. Nyní se můžeme přesunout k základní výbavě, která je příjemně štědrá a obsahuje dva vstupní zásobníky s kapacitou 250 listů každý, takže v základu se můžou uživatelé spolehnout na kapacitu 500 listů papíru. Součástí výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a doporučená měsíční výtěžnost čítá 1250 výtisků, což je ideální pro jednoho až čtyři uživatele (podle výrobce).

Canon Maxify MB2720: Dobře vybavená multifunkce s rozumnou cenou i náklady

Maximální měsíční výtěžnost pak dosahuje až nadprůměrných 20000 stránek. Konektivní výbava je víceméně standardní a zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a rozhraní Ethernet. Uvedení do provozu je velmi jednouché a při zapojení tiskárny do počítače prostřednictvím USB kabelu s operačním systémem Windows 10 nevznikly žádné problémy ani zádrhely. Kromě tohoto systému podporuje Maxify MB2720 také starší verze Vista, 7, 8 / 8.1 a neschází ani podpora systému Windows Server, a to konkrétně verzí 2008 a 2012. Tiskárnu si užijí také uživatelé systému Mac OS X od Applu a ovladače jsou dostupné buď na přiloženém CD, nebo na oficiálních stránkách výrobce (stažení z webu je určitě lepší volba kvůli aktuálnosti). Rychlost tisku je vesměs dobrá a při tisku pouze textu z Wordu zvládla tato tiskárna pracovat průměrnou rychlostí 18.9 stránky za minutu (ppm) s tím, že první stránka je hotová za 6 sekund. Při kombinovaném tisku z různých výstupů (Excel, PowerPoint, PDF soubory a Word) pracoval tento model průměrnou rychlostí okolo 8.2 ppm, což je pořád slušná rychlost, která by měla dostačovat v drtivé většině prostředí.

Canon Maxify MB2720: Dobře vybavená multifunkce s rozumnou cenou i náklady

Není to sice nijak výjimečná rychlost (lze najít i rychlejší modely), ale určitě ani nezklame a vzhledem k cenovce jsou tyto výkony víceméně odpovídající. Celková kvalita tisku je lehce nadprůměrná s tím, že grafika je průměrná a text i fotografie mírně nad průměrem. Při tisku textu vynikne hlavně velmi dobrá ostrost jednotlivých písmen a výsledky se bez větších problémů hodí pro drtivou většinu vnitropodnikových publikací. Až s použitím opravdu malého fontu se čitelnost výrazněji zhoršuje. V oblasti grafiky vynikne hlavně bezproblémové zvládnutí tenkých linek a také slušný odlišení jednotlivých barevných tónů. U několika výtisků ale bylo poměrně dobře patrné mírné páskování, což celkovou kvalitu tisku grafiky lehce zhoršuje. Kvalita tisku fotografií je pak suverénně nejlepší a výsledky odpovídají tomu, co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu. Podání barev je dobré, míra detailů vysoká a jediný problém je v občasné ztrátě detailů ve světlejších oblastech fotografií, ale jednalo se pouze o nahodilý problém.

Canon Maxify MB2720: Dobře vybavená multifunkce s rozumnou cenou i náklady

Canon Maxify MB2720 je velmi povedená multifunkční tiskárna, která potěší hlavně vyváženou kombinací kladných vlastností. Těch negativních není mnoho a patří mezi ně například absence oboustranného skenování nebo scházející rozhraní WiFi Direct (nebo jeho alternativa). Mezi hlavní plusy této tiskárny patří hlavně dobrá vstupní kapacita, nízké provozní náklady, dobrá podpora mobilního tisku, kvalitní a samozřejmě i rychlý tisk.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Maxify MB2720: Dobře vybavená multifunkce s rozumnou cenou i náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.