Přeposlat Canon Maxify MB5420: Další povedený přírůstek mezi kancelářské multifunkce

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Maxify MB5420: Další povedený přírůstek mezi kancelářské multifunkce

17.08.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Maxify MB5420 od společnosti Canon je její nejnovější vlajková loď v kategorii malých multifunkčních tiskáren určených do kanceláří. Tento model zaujme hlavně vysokou kvalitou tisku a poměrně rozsáhlou funkčností, tak se na něj pojďme podívat trochu podrobněji.

Canon Maxify MB5420: Další povedený přírůstek mezi kancelářské multifunkce

Jedná se o klasickou multifunkční inkoustovou barevnou tiskárnu určenou do kanceláří a kromě tisku umí tento model také kopírovat, skenovat a neschází mu ani jednotka faxu. To ale samozřejmě není všechno a tato tiskárna umí fungovat také jako samostatná kopírka a fax. Další schopnosti zahrnují možnost tisknout z nebo skenovat přímo do USB flash disku a pochopitelně neschází ani podpora tisku z mobilních zařízení nebo online datového úložiště (cloud). Tiskárna spolupracuje s technologií AirPrint a disponuje certifikací Mopria, takže umí tisknout přímo ze systémů iOS i Android a samozřejmě si rozumí i s mobilní aplikací Canon Print. Tím to ale nekončí, protože přímo z tiskárny je možné připojit se na Maxify Cloud Link, který vám umožní online tisk fotografií a dokumentů nebo přímý upload naskenovaných dokumentů na Evernote, DropBox, Google Drive a OneDrive. V oblasti funkčnosti si tedy opravdu není na co stěžovat a tento model obstojí i v náročném kancelářském prostředí.

Canon Maxify MB5420: Další povedený přírůstek mezi kancelářské multifunkce

Kompletní rozměry těla tiskárny jsou 464.8 x 459.7 x 353 mm, takže to není zrovna nejmenší model a bude nutné najít pro něj samostatný stůl nebo alespoň nějakou lavici. S takto velkou tiskárnou určitě nebudete chtít sdílet svůj pracovní stůl, protože by na něm zabrala drtivou většinu místa. Hmotnost se zastavila na hodnotě 12.8 kg, což není mnoho a manipulace tak není nijak zvlášť obtížná. Design moc řešit nebudeme, ale díky decentní textuře připomínající broušený kov vypadá tiskárna vcelku elegantně a je tedy poměrně líbivá. Na horní straně pak sedí ovládací panel skládající se z 3.5 palcového dotykového displeje a doprovodných ovládacích prvků. Uživatelské rozhraní není nijak obtížné a styl ovládání přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu žádné větší problémy určitě nenastanou. Nyní se můžeme vrhnout na výbavu, která není vůbec špatná a v základu je tiskárna osazena dvěma vstupními zásobníky, přičemž každý z nich zvládne pojmout 250 listů papíru. Celková kapacita tedy čítá slušných 500 listů papíru a součástí výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk.

Canon Maxify MB5420: Další povedený přírůstek mezi kancelářské multifunkce

Maximální měsíční výtěžnost se může vyšplhat až na 30 000 výtisků a konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a pochopitelně neschází ani vestavěný WiFi přijímač pro bezdrátové připojení. Uvedení tiskárny do provozu není nijak obtížné a pochvalu si zaslouží i dobrá podpora operačních systémů. Kromě klasiky v podobě Windows Vista, 7, 8 / 8.1 a 10 zvládá tato tiskárna spolupracovat i s verzemi Server 2008 a 2012. Ochuzeni nebyli ani uživatelé systémů Mac OS X, u kterých tiskárna podporuje verze v10.8.5 - 10.11. Podpora mobilních operačních systémů je také dobrá a kromě již zmíněného Androidu a iOS si Maxify MB5420 poradí i s Windows RT a Windows 10 Mobile. Spolu s tiskárnou dostanete i ovladače, nicméně doporučujeme si je stáhnout přímo z webu výrobce, protože tak budete mít 100% jistotu, že jsou aktuální. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je sice solidní, avšak nijak zázračně nevyniká a celkově se jedná o takový lepší průměr. Při tisku textu z Wordu zvládala tiskárna pracovat průměrnou rychlostí 20 stránek za minutu (ppm) s tím, že prvního výtisku jsme se dočkali po 9 sekundách.

Canon Maxify MB5420: Další povedený přírůstek mezi kancelářské multifunkce

Při kombinovaném tisku (text a grafika) už to bylo pochopitelně o něco málo horší a v tomto režimu pracovala tiskárna rychlostí 7.8 ppm. Není problém na trhu najít rychlejší, ale i pomalejší tiskárny a v reálném světě je rychlost tohoto modelu určitě dostatečná. Co se týče kvality tisku, tak tu hodnotíme v celkovém pohledu velmi kladně s tím, že nejlepší je kvalita tisku barevných fotografií. Výsledná kvalita je v porovnání s vyvoláním fotografií v profesionálním fotolabu stejná nebo i mírně lepší, přičemž občasné problémy byly pouze s mírným úbytkem detailů ve světlejších oblastech. Kvalita tisku grafiky je taktéž velmi dobrá a tiskárna si bez větších problémů poradí i s tenkými barevnými linkami a problémy jí nedělá ani dostatečné rozlišení velmi podobných odstínů. Text je taktéž víceméně bezproblémový, čitelnost je dobrá i při použití menšího fontu a začne se zhoršovat až při použití opravdu malého fontu.

Canon Maxify MB5420: Další povedený přírůstek mezi kancelářské multifunkce

Canon Maxify MB5420 je vskutku povedená multifunkční tiskárna, která zastane práci i v náročném pracovním prostředí. Mezi její hlavní přednosti patří dobrá funkčnost, solidní standardní výbava, vysoká výtěžnost a kvalitní tisk jak textu, tak grafiky a fotografií. Hlavním nedostatkem je absence rozhraní WiFi Direct, kvůli čemuž neumí tiskárna komunikovat přímo s mobilním telefonem nebo smartphonem. Aktuální cena tohoto modelu se pohybuje okolo 330 dolarů, což je po přepočtu zhruba 7 990 Kč bez DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Maxify MB5420: Další povedený přírůstek mezi kancelářské multifunkce


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.